Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
NASTASE
Grup: membru
Mesaje: 22
10 Oct 2007, 02:35

[Trimite mesaj privat]

Buna    [Editează]  [Citează] 

Am inceput scoala si sunt ultimul an. Doresc sa stiu care este programa scolara pe semestrulI la liceu, matematica M 2 stiinte ale naturii si dac puteti sa ma informati despre materie!as mai dori sa-mi explicati si mie cum asi putea sa inteleg mai mult pentru ca doamna profesoara nu poate sa ne explice mai mult conform normei date de Minister. Cu stima! pot decat sa va scriu ceea ce am facut in clasa, "0" este o distributiva fata de "*"
Exp: (R, *,0) x*y=x+y-1,x0y=x+y-xy
(R,*)- grup abelian
vreau mai multe exercitii si daca se poate sa-mi eplcati daca doriti!


---
Nastase Steluta
Euclid
Grup: Administrator
Mesaje: 2659
10 Oct 2007, 02:35

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Am inceput scoala si sunt ultimul an. Doresc sa stiu care este programa scolara pe semestrulI la liceu, matematica M 2 stiinte ale naturii si dac puteti sa ma informati despre materie!as mai dori sa-mi explicati si mie cum asi putea sa inteleg mai mult pentru ca doamna profesoara nu poate sa ne explice mai mult conform normei date de Minister. Cu stima! pot decat sa va scriu ceea ce am facut in clasa, "0" este o distributiva fata de "*"
Exp: (R, *,0) x*y=x+y-1,x0y=x+y-xy
(R,*)- grup abelian
vreau mai multe exercitii si daca se poate sa-mi eplcati daca doriti!


Trebuie sa iti sistematizezi putin intrebarile. In primul rand trebuie sa consulti manualul. Revenind la intrebarea mai concreta de mai sus, banuim ca enuntul complet este

Se considera legile de compozitie
definite prin

  • Sa se arate ca legea
    este distributiva fata de legea
    .
  • Sa se demonstreze ca
    este grup abelian



Este oare acesta enuntul?


---
Euclid
[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47504 membri, 58504 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ