Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Cutia cu sugestii » cautare pe forum
[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
Kix
Grup: membru
Mesaje: 213
17 Mar 2007, 06:18

[Trimite mesaj privat]

cautare pe forum    [Editează]  [Citează] 

Nu stiu de cat timp a aparut optiunea "cautare pe forum" Aztazi am incercat cu cuvintele "primitive" si functioneaza minunat. Am pus si cuvantul "Latex" si mi-am umplut 20 de pagini la imprimanta. S-ar putea sa invat. Eu am folosit pana acum Ecuation Editor (stie dracu' daca folosesc legal sau ilegal?!) Latexul este FREE ?
Indraznesc sa vin cu o propunere
Mai toate ziarele au pe sit-ul lor zilnic o intrebare la care raspund sute de oameni si catre seara pe baza legii numerelor mari se contureaza un raspuns la intrebarea pusa.
Nu s-ar putea ordona varianrele de Bac dupa gradul lor de dificultate? Pro-Didactica are mii de cititori, majoritatea lor sunt elevi. Parerea lor este importanta. Ar fi bine ca si noi, profesorii sa stiim care sunt variantele mai dificile pentru ei. Cred ca ar trebui incercat pentru M1-1 si numai pentru subiectele III si IV separat
Multumesc pentru atentie


---
x
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
17 Mar 2007, 06:18

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Nu stiu de cat timp a aparut optiunea "cautare pe forum" Aztazi am incercat cu cuvintele "primitive" si functioneaza minunat.

Cautarea in forum a fost adaugata acum 3 zile. Este si ea in versiune [beta], dar speram sa simplifice accesul la informatiile din Forum. Peste catva timp vom avea si un motor de cautare in problemele stocate in sectiunea "Probleme" la meniul din stanga.

[Citat]
Am pus si cuvantul "Latex" si mi-am umplut 20 de pagini la imprimanta. S-ar putea sa invat. Eu am folosit pana acum Ecuation Editor (stie dracu' daca folosesc legal sau ilegal?!) Latexul este FREE ?


TeX si extensia sa LaTeX sunt COMPLET GRATUITE. Exista programe comerciale ce folosesc LaTeX in spate (de exemplu Scientific Word), dar exista o multime de programe de tip LaTeX gratuite. Pentru Windows cel mai raspindit este MikTex.

[Citat]
Indraznesc sa vin cu o propunere
Mai toate ziarele au pe sit-ul lor zilnic o intrebare la care raspund sute de oameni si catre seara pe baza legii numerelor mari se contureaza un raspuns la intrebarea pusa.
Nu s-ar putea ordona varianrele de Bac dupa gradul lor de dificultate? Pro-Didactica are mii de cititori, majoritatea lor sunt elevi. Parerea lor este importanta. Ar fi bine ca si noi, profesorii sa stiim care sunt variantele mai dificile pentru ei. Cred ca ar trebui incercat pentru M1-1 si numai pentru subiectele III si IV separat
Multumesc pentru atentie


Ideea este foarte buna. Ne trebuie insa ceva timp sa vedem cum o putem pune in aplicare caci functionalitatile actuale ale Forumului nu se prea potrivesc la ceea ce propuneti.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47506 membri, 58516 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ