Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Cutia cu sugestii » Cine administreaza acest site?
[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
Magnolie
Grup: membru
Mesaje: 3
13 May 2010, 19:46

[Trimite mesaj privat]

Cine administreaza acest site?    [Editează]  [Citează] 

Nu sunt afisate numere de telefon, accesul este limitat -desigur- la rezolvari(pentru ca se cere sa fii abonat), numarul de telefon care apare la mobilplay.ro (platforma unde poti sa platesti online) este nul...deci asta sigur e o problema. De unde stiu ca nu imi este incarcata factura cu mai mult de 6 euro?


O alta problema pe care as ridica-o este aceea a formulelor -ori nu le vad ori chiar nu exista!

E cineva care sa-mi poata da macar un semn din partea sa?

gauss
Grup: Administrator
Mesaje: 6933
12 May 2010, 16:52

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Nu sunt afisate numere de telefon, accesul este limitat -desigur- la rezolvari(pentru ca se cere sa fii abonat), numarul de telefon care apare la mobilplay.ro (platforma unde poti sa platesti online) este nul...deci asta sigur e o problema. De unde stiu ca nu imi este incarcata factura cu mai mult de 6 euro?


O alta problema pe care as ridica-o este aceea a formulelor -ori nu le vad ori chiar nu exista!

E cineva care sa-mi poata da macar un semn din partea sa?



Din pacate, aceasta nu este problema saptamanii, este problema anului.
An de an.

  • Eu sunt acum localizat undeva in strainatate.
    Nu pot sa-mi las numarul de telefon, deoarece am un job dur de cam 10 ore pe zi. Marea parte a celor ce "tin" pagina sunt matematicieni. (Sau matematicieni in devenire, daca ma uit mai cu atentie la cei ce posteaza in "egala concurentza".) Un punct de contact prin telefon este greu de organizat, astfel incat acest contact sa reflecte intotdeauna partea etica si matematica, pe care ne concentram.

  • Accesul este limitat din motivul urmator:
    In 2007 accesul a fost nelimitat. Ca urmare o droaie de pdf-uri au fost plasate fara rusine si fara mentionarea sursei (prin prelucrare speciala a locului marunt unde pe fiecare fila era scrisa acea adresa pro-didactica.ro, astfel incat orice om sa poata intra sa ia pe gratis aceleasi solutii) pe pagini personale, ca sa nu mai vorbim de solutiile copiate si vandute in piatza. (Face romanul un ban bun in legitima aparare...) Au existat glume ulterioare de forma "daca nu ar fi acest sistem cu catziva euro ar fi sute de donatii". Din pacate, in 2007 nu numai ca nu a fost nici o donatie, in ciuda unui trafic violent, numarul celor ce am multzumit explicit la sfarsit a fost cifra magica 6. Deoarece a aparul o industrie de publicat solutii de bac intr-o intrecere contra timp, am fost nevoiti sa luam masuri de aparare. Dumneavoastra cum ati proceda in locul nostru?!

    Tzelul meu initial a fost cel de a crea un loc cu o sansa de a deveni ceea ce a fost miscarea ASTRA intr-un secol trecut, desigur doar in ceea ce priveste matematica.

    Sunt oferite liber suficient de multe probleme, care sunt un bun inceput si reflecta calitatea (buna sau rea - fiecare isi poate forma in extenso parerea), varietatea si nivelul partii din aisberg restranse.

  • Din cate am inteles, exista mai multe metode de abonare.
    Pana acum nu am avut nici un fel de probleme de "cotizare" cu nici una din metode. Aici, noi depindem insa de partenerul comercial care mijloceste tranzactia.

    @ Rami, Cipi: Aceasta este o problema importanta: Putem avea un raspuns concludent, care sa fie verificat de partea cu avocatura (si eventual o completare / un link in Main > Instructiuni).


  • Ce browser / explorer folositi? Da-ti-ne va rog un link in care o formula nu functioneaza. (Formulele din forum sunt imagini compilate prin rulare de latex.)

    Toate cele bune!


  • ---
    df (gauss)
    Magnolie
    Grup: membru
    Mesaje: 3
    13 May 2010, 08:02

    [Trimite mesaj privat]

    Raspuns    [Editează]  [Citează] 

  • Din cate am inteles, exista mai multe metode de abonare.
    Pana acum nu am avut nici un fel de probleme de "cotizare" cu nici una din metode. Aici, noi depindem insa de partenerul comercial care mijloceste tranzactia.

    @ Rami, Cipi: Aceasta este o problema importanta: Putem avea un raspuns concludent, care sa fie verificat de partea cu avocatura (si eventual o completare / un link in Main > Instructiuni).


  • Ce browser / explorer folositi? Da-ti-ne va rog un link in care o formula nu functioneaza. (Formulele din forum sunt imagini compilate prin rulare de latex.)

    Toate cele bune!

    Buna ziua,

    Nu vreau sa intru intr-o polemica, dar cel care mijloceste aceasta tranzactie afiseaza numarul de telefon al firmei dumneavoastra.

    Browser-ul folosit este Chrome - operand pe un Windows 7.

    Rulare latex...? Si unde le gasesc (o cale exacta catre formule)?

    Multumesc pentru raspuns.

    O zi buna,
    Stefan

  • Euclid
    Grup: Administrator
    Mesaje: 2659
    13 May 2010, 19:46

    [Trimite mesaj privat]


    Vom muta acest thread acolo unde îi este locul (cutia cu sugestii).


    ---
    Euclid
    [1]


    Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47502 membri, 58497 mesaje.
    © 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ