Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Cutia cu sugestii » www.gatachiu.lx.ro
[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
reddog
Grup: membru
Mesaje: 200
20 Feb 2007, 19:30

[Trimite mesaj privat]

www.gatachiu.lx.ro    [Editează]  [Citează] 

Pe www.gatachiu.lx.ro se gasesc probleme propuse spre rezolvare pentru elevii de liceu si cei de gimnaziu (cate un set de probleme pe saptamana). Asteptam solutii de la cat mai multi elevi.


---
red_dog
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
12 Feb 2007, 05:22

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Pe www.gatachiu.lx.ro se gasesc probleme propuse spre rezolvare pentru elevii de liceu si cei de gimnaziu (cate un set de probleme pe saptamana). Asteptam solutii de la cat mai multi elevi.


Frumoase probleme! Felicitari pentru site domnule profesor Stefan Gatachiu si va urez sa aveti cati mai multi participanti!

Doar o mica observatie: merge numai si numai cu Internet Explorer in Windows. Pentru acest motiv utilizatorii de Firefox, Safari sau Opera (ca mine de exemplu) nu au cum sa-l vada.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
reddog
Grup: membru
Mesaje: 200
20 Feb 2007, 19:30

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Doar o mica observatie: merge numai si numai cu Internet Explorer in Windows. Pentru acest motiv utilizatorii de Firefox, Safari sau Opera (ca mine de exemplu) nu au cum sa-l vada.

Intr-adevar, stiu de aceasta problema. Am intrebat si pe altii care este cauza si nu au stiut ce sa-mi raspunda. Chiar voiam sa va pun aceeasi intrebare pe forum, dv. sau domnului Euclid sau domnului Gauss. Cu Firefox apare eroarea

XML Parsing Error: not well-formed
Location: http://www.gatachiu.lx.ro/
Line Number 11, Column 51: <frame src="optiuni.html" name="left" noresize/>

Eu paginile le-am scris in HTML folosind ca editor Notepad. In vacanta de vara am incercat sa descifrez ceva din limbajul HTML, cu gandul ca dupa ce am ceva cunostinte de baza sa trec apoi la programe specializate de webdesign, si atunci mi-a venit ideea de realizare a unui site gen "problema saptamanii" pentru elevii de liceu mai intai, iar apoi, in vacanta intersemestriala am adaugat si problemele pentru gimnaziu.
Daca ma putei ajuta la remedierea problemei de incarcare a paginii, v-as fi recunoscator. Daca este nevoie va pot trimite codul sursa al paginii unde apare eroarea de mai sus. Ma gandesc ca e vreo instructiune HTML care nu functioneaza in Firefox.

In alta ordine de idei, ma voi lauda si eu cu ceva: enunturile problemelor din ultimele doua saptamani le-am facut in Latex. E putin mai greu la inceput, dar merge. Si cred ca si rezolvarile le voi face de acum in Latex.


---
red_dog
[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47505 membri, 58515 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ