Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Bacalaureat 2007 » faceti-va ftuici!
[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
20rin
Grup: membru
Mesaje: 28
28 Jun 2007, 19:37

[Trimite mesaj privat]

faceti-va ftuici!    [Editează]  [Citează] 

Si mai vb dupa bac, sau mai bine dupa 5 ani


---
Daca ieri au fost 0 grade Celsius, azi este de 2x mai frig, cate grade sunt azi???
happygirl
Grup: membru
Mesaje: 139
28 Jun 2007, 09:42

[Trimite mesaj privat]


esti totaaal ))....


---
'logarithm' and 'algorithm' are permutations!!!
rat1247
Grup: membru
Mesaje: 48
28 Jun 2007, 14:08

[Trimite mesaj privat]


fac pariu ca ai niste parinti comunisti, nu de alta dar in cercul de prieteni mai rar inveti asa ceva.

vorba aia...scopul scuza mijloacele


---
rat
ce-i?

Euclid
Grup: Administrator
Mesaje: 2659
28 Jun 2007, 17:40

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
fac pariu ca ai niste parinti comunisti, nu de alta dar in cercul de prieteni mai rar inveti asa ceva.

vorba aia...scopul scuza mijloacele

Draga rat1247, sa zicem ca eu ma duc la examen pe cinstite. Vad ca un "coleg" copiaza. Scuza-ma, dar iau chestia nu numai ca o insulta, ci ca pe un furt din propria mea munca.

N-as ezita sa fac o reclamatie. Daca te gandesti, e destul de usor sa stopezi copiatul. Poti sa-ti spun ca, in alte tari, se copiaza mult mai rar tocmai din acest motiv.


---
Euclid
20rin
Grup: membru
Mesaje: 28
28 Jun 2007, 18:55

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
fac pariu ca ai niste parinti comunisti, nu de alta dar in cercul de prieteni mai rar inveti asa ceva.

vorba aia...scopul scuza mijloacele

) nu mai am ce sa zic, pana acum am crezut ca ai atitudinea asta doar sa ma contrazici pe mine, dar acum imi dau seama ca tu chiar asa gandesti. Bafta la BACopiat!!! Si ai dreptate "scopul scuza mijloacele" ti se potrivesete din punctul meu de vedere (cum? gandeste-te bine si ai sa intelegi!)
PS: Eu cedez, avetzi dreptate!!! (ca la fel ai terminat si tu cu "vorba aia..."


---
Daca ieri au fost 0 grade Celsius, azi este de 2x mai frig, cate grade sunt azi???
rat1247
Grup: membru
Mesaje: 48
28 Jun 2007, 19:03

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Draga rat1247, sa zicem ca eu ma duc la examen pe cinstite. Vad ca un "coleg" copiaza. Scuza-ma, dar iau chestia nu numai ca o insulta, ci ca pe un furt din propria mea munca.

N-as ezita sa fac o reclamatie. Daca te gandesti, e destul de usor sa stopezi copiatul. Poti sa-ti spun ca, in alte tari, se copiaza mult mai rar tocmai din acest motiv.


In primul rand eu vb asa lejer de copiatul la bac ptr ca nu ma influenteaza deloc ce nota iau eu, sa nu mai vb de restul. (am admitere)

Pe de alta parte, ce ziceti dvs. e corect, asa ar fi cinstit, insa pe langa ca v-ati face probleme cu cel pe care l-ati reclama nu ati avea ce face cu restul "colegilor" care copiaza din sala de alaturi, sau din oricare alt colt al tarii.

Parerea mea e ca atata timp cat ajungi unde vrei nu ar trebui sa-ti pese de ceilalti ca, copiaza sau orice ar face.


---
rat
ce-i?

rat1247
Grup: membru
Mesaje: 48
28 Jun 2007, 19:10

[Trimite mesaj privat]


20rin, ideea e sa citesti printre randuri adica e foarte greu sa schimbi sistemul...ca nimeni sa nu copieze.

in rest poate tu doar ti-ai exprimat punctul tau de vedere legat de sub asta iar mie mi s-a parut ca vrei sa impui ceva

in fine, bafta in cont la examene


---
rat
ce-i?

20rin
Grup: membru
Mesaje: 28
28 Jun 2007, 19:37

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
(...) ti-ai exprimat punctul tau de vedere legat de sub asta iar mie mi s-a parut ca vrei sa impui ceva

in fine, bafta in cont la examene

Pai daca lumea nu respecta constitutia, ce are autoritate cea mai mare; de ce m-ar asculta pe mine??? Si ca sa continui cu paralela intre lume, constitutie si bac inchipuie-ti ce s-ar intampla daca aceasta (constitutia) n-ar fi respectata catusi de putin!!! Iar in final vine intrebarea: Care este scopul BAC-ului (si ingeneral, scopul examenelor)?
Ms pt urare & si tie la fel!


---
Daca ieri au fost 0 grade Celsius, azi este de 2x mai frig, cate grade sunt azi???
[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47502 membri, 58497 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ