Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Bacalaureat 2007 » Ne puteti da subiectele si in format .doc ?
[Subiect nou]   [Răspunde]
[1] [2]  »   [Ultima pagină]
Autor Mesaj
Karyna
Grup: membru
Mesaje: 1
02 Jul 2007, 13:11

[Trimite mesaj privat]

Ne puteti da subiectele si in format .doc ?    [Editează]  [Citează] 

Buna ziua.
Am o rugaminte, puteti sa puneti pe site subiectele si in format .doc ?Eu una am nevoie de ele sa le pot scoate la imprimanta.Stau la camin si nu am pc acolo si vreau sa scot la imptimanta doar subiectele 3-4.Vreau sa scot mai multe subiecte pe o pagina.
Va multumesc

Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
19 May 2007, 16:58

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Buna ziua.
Am o rugaminte, puteti sa puneti pe site subiectele si in format .doc ?Eu una am nevoie de ele sa le pot scoate la imprimanta.Stau la camin si nu am pc acolo si vreau sa scot la imptimanta doar subiectele 3-4.Vreau sa scot mai multe subiecte pe o pagina.
Va multumesc


Intelegem problema pe care o aveti, dar oricat am dori sa o facem nu avem cum sa va ajutam. Am mai scris pe forum de multe ori si trebuie sa o repetam: Echipa ProDidactica nu foloseste Word in redactare ci LaTeX. Deci nu avem nici un fisier in format doc. Nu exista nici un convertor din format tex in format doc (si nici invers). Ca sa va furnizam fisiere in format doc ar trebui sa rescriem toate rezolvarile din nou in acel format si cred ca va dati seama ca nu avem atat timp la dispozitie (lasand la o parte rezervele pe care le avem fata de Word).

Nici pe viitor nu vom folosi Word (sau alte procesoare de text de acelasi gen) in redactare. Nu sunt adaptate pentru matematica. Ne gandim cum am putea permite utilizatorilor sa grupeze parti din rezolvarile noastre, dar nu avem pe moment nici o cale de a o face intr-un mod convenabil si intr-un interval de timp rezonabil.



---
Pitagora,
Pro-Didactician
Euclid
Grup: Administrator
Mesaje: 2659
19 May 2007, 17:48

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Buna ziua.
Am o rugaminte, puteti sa puneti pe site subiectele si in format .doc ?Eu una am nevoie de ele sa le pot scoate la imprimanta.Stau la camin si nu am pc acolo si vreau sa scot la imptimanta doar subiectele 3-4.Vreau sa scot mai multe subiecte pe o pagina.
Va multumesc

In orice meniu de tiparire aveti optiunile:
  • de a selecta numai anumite pagini
  • de a tipari mai multe pagini pe o singura coala


---
Euclid
catchick
Grup: membru
Mesaje: 21
19 May 2007, 21:09

[Trimite mesaj privat]


programe de transformat pdf in word exista...insa utilizandu-le,esecul va fi sigur (in loc de simbolurile matematice din pdf, vor aparea diverse ciudatenii/hieroglife in word)

si eu am dorit convertirea in word (pt ca imprimanta mea e mai "dilie",nu imprima partea scrisa cu roz....insa am rezolvat scotand cartusul color )

fadetoblack
Grup: membru
Mesaje: 26
21 May 2007, 21:30

[Trimite mesaj privat]


printez documentele de pe pro-didactica cu foarte multa usurinta folosind adobe reader.

Goldeneyehd
Grup: membru
Mesaje: 5
07 Jun 2007, 00:02

[Trimite mesaj privat]


Salut,

Imi poate explica cineva va rog cum pot scoate mai multe pagini din rezolvare pe o singura foaie???

O zi buna,
Theo.

rat1247
Grup: membru
Mesaje: 48
07 Jun 2007, 10:26

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Salut,

Imi poate explica cineva va rog cum pot scoate mai multe pagini din rezolvare pe o singura foaie???

O zi buna,
Theo.


advanced pdf tools 2.0, folosesti optiunea resize


---
rat
ce-i?

Euclid
Grup: Administrator
Mesaje: 2659
08 Jun 2007, 18:58

[Trimite mesaj privat]

meniul imprimantei!    [Editează]  [Citează] 

[Citat]
Salut,

Imi poate explica cineva va rog cum pot scoate mai multe pagini din rezolvare pe o singura foaie???

O zi buna,
Theo.

In mod normal ai o optiune in meniul imprimantei. Ceva de genul "print multiple pages per sheet".


---
Euclid
Goldeneyehd
Grup: membru
Mesaje: 5
09 Jun 2007, 10:44

[Trimite mesaj privat]


am gasit, ies perfect asa. Acum mai am o intrebare se poate schimba culoarea din pdfuri la text sa fie numai alb negru (ca mai apare o culoare rosu parca), si nush daca rezista cartusul color al imprimantei la toate 100 de variante rezolvate?
Oricum cu 4 pagini pe o foaie ies perfect pentru fituici :D.
A-ti facut o treaba excelenta cu site-ul asta.

Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
09 Jun 2007, 11:28

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
am gasit, ies perfect asa. Acum mai am o intrebare se poate schimba culoarea din pdfuri la text sa fie numai alb negru (ca mai apare o culoare rosu parca), si nush daca rezista cartusul color al imprimantei la toate 100 de variante rezolvate?

La fel din meniul imprimantei ar trebuie sa puteti alege imprimare alb-negru

[Citat]
Oricum cu 4 pagini pe o foaie ies perfect pentru fituici :D.

In nici un caz nu am postat rezolvarile pentru acest scop!


---
Pitagora,
Pro-Didactician
elutza
Grup: membru
Mesaje: 3
14 Jun 2007, 13:00


ce tare e tipul cu fitzuicile)) [color=red][/color]


---
Ela
[1] [2]  »   [Ultima pagină]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47502 membri, 58497 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ