Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Bacalaureat 2007 » Va imploram...suntem multi ...credeti-ne!!!
[Subiect nou]   [Răspunde]
Autor Mesaj
manutmu
Grup: membru
Mesaje: 62
07 May 2007, 01:17

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
[Citat]
...si ca sa vezi ca intr-adevar ma uit peste rezolvarile celor de la pro-didactica, uite am gasit o greseala in rezolvarea variantei 66, sub.III,f):
dupa ce au scris f(z)=0 au mai scris (z+i)^10=(z-i)^10 - ceea ce nu trebuia scris pt ca nu e adevarat : corect era (z+i)^10 +(z-i)^10=0.
Respect!

Multumim, rtqwe. Ce sa facem daca semnul '+' este pe aceeasi tasta cu '=', mai gresim!

E firesc sa mai si gresiti; important e ca cel care descopera greseala sa spuna mai departe ca sa se poata corecta.
Mai am doua nelamuriri(...deocamdata doua):
Var. 18, II,1.d)
Var. 27, I,b)-aici am vazut intr-o carte ceva cu coeficient unghiular; adevarul e ca nu prea stiu nici ce e ala; as prefera o altfel de rezolvare;
Multumesc mult!
Respect!

nk12321
Grup: membru
Mesaje: 28
07 May 2007, 15:13

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
oh c`mon !
las-o mai moale cu miorlaitul,will u ?

noi (cei de la M-1) suntem de cateva ori mai multi ca voi..si mai putin plangaciosi..
asteptati sa termine domnii de rezolvat variantele de la m-1 si dup`aia va venii si randul vostru..

stop crying like a baby )..



Intre timp ai putea sa rezolvi si tu la M1-2 sau M2 ca tot voi ashtea de la M1 va credetzi mai buni shi mai importantzi..... pentru cei mai "putzin dotatzi" ca noi de la alte M-uri:P


---
Tot respectul pentru cei care ne ajuta la Mate
Kix
Grup: membru
Mesaje: 213
07 May 2007, 15:59

[Trimite mesaj privat]


.


---
x
manutmu
Grup: membru
Mesaje: 62
10 May 2007, 01:40

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
[Citat]

Var. 18, II,1.d)
Ai citit urmatorul articol?
http://www.pro-didactica.ro/forum/index.php?forumID=6&ID=4685

Nu am fost citita acel articol; daca stiam de el nu mai intrebam :D . Merci Kix mult de tot ca mi-ai facut legatura la el; akuma am inteles cum se rezolva (tinanad cont si de faptul ca mediatoarea este perpendiculara pe dreapta OA - de unde putem afla panta mediatoarei), desi sincer sunt cam multi pasi pentru rezolvarea acestei probleme ca sa fie pusa tocmai la primul subiect - parerea mea :D .
-si inca ceva - coeficientul unghiular a unei drepte nu este chiar panta dreptei ???
Si totusi , la Var. 18, II,1.d) nu m-i s-a raspuns; inca aici am nelamuriri referitor la metoda de rezolvare a acestei probleme.

manutmu
Grup: membru
Mesaje: 62
11 May 2007, 00:42

[Trimite mesaj privat]


astept un raspuns va rog si la : Var. 18, II,1.d) (vedeti si raspunsul meu de mai sus)
Multumesc!

Euclid
Grup: Administrator
Mesaje: 2659
11 May 2007, 01:36

[Trimite mesaj privat]

numarare de functii    [Editează]  [Citează] 

[Citat]
astept un raspuns va rog si la : Var. 18, II,1.d) (vedeti si raspunsul meu de mai sus)
Multumesc!

Deoarece singurul numar par din multimea {1,2,3} este 2, avem in mod obligatoriu f(1)=2. Cu alte cuvinte, f(1) poate fi ales intr-un singur mod.

Ramane sa ne ocupam de f(2). In cate moduri putem sa-l alegem pe acest f(2)? raspuns: in trei moduri.

Numarul de astfel de functii este asadar
.

Noapte buna.


---
Euclid
edy007
Grup: membru
Mesaje: 10
11 May 2007, 11:53

[Trimite mesaj privat]


si...ziceau cei de la pro-didactica, ca o sa fie rezolvate toate variantele la m1-2 pana la bac? adica in mai putin de 2 luni ? tot de matematica tine si asta, in 50 de zile sa zicem cat mai sunt si 58 de variante nerezolvate daca am numarat bine(inafara de alea ingrosate cu rosu) ne rezulta ca mai mult de o varianta pe zi trebuie postata pentru a se tine de promisiunea facuta de dansii.
respect pt maestrii(cum zic profii de mate) si succes pt bac colegilor de suferinta

Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
11 May 2007, 16:45

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
si...ziceau cei de la pro-didactica, ca o sa fie rezolvate toate variantele la m1-2 pana la bac? adica in mai putin de 2 luni ?

Variantele M1_2 vor fi intr-adevar toate rezolvate si postate pana la bac.

[Citat]
tot de matematica tine si asta, in 50 de zile sa zicem cat mai sunt si 58 de variante nerezolvate daca am numarat bine(inafara de alea ingrosate cu rosu) ne rezulta ca mai mult de o varianta pe zi trebuie postata pentru a se tine de promisiunea facuta de dansii.

Media de variante postate va fi intr-adevar mai mare decat 1 pe zi!



---
Pitagora,
Pro-Didactician
edy007
Grup: membru
Mesaje: 10
22 May 2007, 13:14

[Trimite mesaj privat]


uraa
a revenit pro-didactica in forta la m1-2:D
tot asa

manutmu
Grup: membru
Mesaje: 62
24 May 2007, 00:48

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
uraa
a revenit pro-didactica in forta la m1-2:D
tot asa

se tin de cuvant ca doar sunt cei mai de treaba
Multumim!



Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47511 membri, 58527 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ