Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Bacalaureat 2007 » Va imploram...suntem multi ...credeti-ne!!!
[Subiect nou]   [Răspunde]
Autor Mesaj
catchick
Grup: membru
Mesaje: 21
29 Apr 2007, 21:21

[Trimite mesaj privat]





iubareato,daca si noi am fi fost in locul vostru n-am fi "miorlait",ci am fi deschis o carte cu formule si ne-am fi luat de-acolo rezolvarile ! da da ! nu te mai stramba asa la monitor ! aveti dificultatea scazuta,e suficient sa stiti teoria,ca neuronii nu trebuie solicitati la capacitate maxima (don`t take it personal,dar asta-i adevarul...la m1-2 e mai usor ca la m1-1, chiar daca si orele sunt mai putine la voi decat la noi)..
hm,si lasa-ma sa-ti amintesc de carcotirile voastre in ceea ce priveste prioritatea celor de la m1-1....

asa ca...sfatul meu..slow down a little

ps: iubareato,i am just curious... pe cine iubesti?
se pare ca nu matematica..

yoana iubareata
Grup: membru
Mesaje: 76
30 Apr 2007, 10:39

[Trimite mesaj privat]


nu stiu daca iti amintesti dar eu sunt cea care a propus sa va rezolve voua toate variantele mai repede..si daca tot crezi k m 1 2 e asa usor ia si rezolva tu niste exercitii de la III si IV si o sa vezi k nu e chiar asa.un amic de-al meu care face de 9 50 la m 1 1,profilul lui ,nu a reusit sa ma ajute cu un exercitiu..si crede-ma k nu toate sunt simple...ai vrut la mate-info automat matematica voastra e mai grea...dar voi ati facut-o mai aprofundata.in schimb noi am facut esentialul..si nu stiu de ce exista rivalitatea asta..vad k esti asa rautacioasa sau rautacios
PS:doar cu teoria nu reusesti sa rezolvi testul in totalitate..de exemplu am intalnit in rezolvarile postate aici niste chestii de care nu auzisem in viata mea


---
ioana
manutmu
Grup: membru
Mesaje: 62
30 Apr 2007, 15:47

[Trimite mesaj privat]


WOW!!! oare de ce am deschis eu subiectul asta....ca se cearta "astia" pe aici de numa numa! of mai mai ... Eu unul sunt multumit si adevarul e ca, la fel cum spune si yoanavariantele de la m1-2 nu sunt chiar asa de usoare cum cred cei de la m1-1...
Ar trebui sa nu ne mai certam atata! In loc de cearta mai bine a-ti multumi echipei pro-didactica pt tot ce fac ei pt noi !


gauss
Grup: Administrator
Mesaje: 6933
01 May 2007, 04:08

[Trimite mesaj privat]


Eu ma simt raspunzator de lipsa solutiilor la subiectele
3,9,15, ... Motivele sunt un motiv: lucrez 12 ore pe zi la o banca... daca pierd acest job, sunt pierdut. Luati va rog in calcul si astfel de parametrii.
Zilele urmatoare voi da bice, insa, la M1-2-uri, sper ca validarea solutiilor sa mearga rapid si ele sa vina pe s(a)it. Pana atunci, incercati sa cititi cele scrise la M1-1, multe lucruri se pot invata si de acolo...

Toate bune,
bafta,
dan


---
df (gauss)
Kix
Grup: membru
Mesaje: 213
01 May 2007, 20:08

[Trimite mesaj privat]


.


---
x
manutmu
Grup: membru
Mesaje: 62
01 May 2007, 22:13

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Stimati absolventi dela M1-2!
Varinata V24, este rezolvata de Pro-didactica din data de 8 februarie 2007 Din cauza unei greseli la transcrierea in Latex, solutia dela subiectul III subpunctul f) contine o greseala ciudata: o matrice contine un element yi? si locul urmator din matrocea respectiva este un gol Va dati seama ca din 8 februarie nimeni n-a citit aceasta solutie!!!!
Plangeti de dimineata pana-n seara ca nu apar solutii la M1-2, dar nu le cititi pe cele postate!?!? Vorba celor dela Carcotasi: RUSINICA!!!

adevarul e ca unii poate chiar nu le citesc, insa altii care le citesc poate chiar si-au dat seama de acea greseala si au stiut ca e greseala ! dar mi-a placut mult ceea ce ai scris tu !
si acuma, pe bune, chiar crezi ca nimeni n-a citit acea rezolvare tocmai din 8 februarie?!?

Kix
Grup: membru
Mesaje: 213
02 May 2007, 06:34

[Trimite mesaj privat]


.


---
x
manutmu
Grup: membru
Mesaje: 62
02 May 2007, 09:31

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
[Citat]

Sa incepem cu un caz particular:
Ta ai citit acea rezolvare?

h...mmm sincer sa fiu cu tine V24,III,f) nu mi s-a parut un subpunct chiar asa de greu incat sa ma uit peste rezolvarea postata de cei de la pro-didactica. era vb de inmultirea a doua matrici; era evident ca lipseste ceva akolo- matricea fiind incompleta;
akuma ...sincer eu ma uit peste rezolvarile de pe pro-didactica si ma ajuta mult, insa nu ma uit chiar la toate subpunctele, doar la cele pe care nu le stiu sau cele la care am dubii
RESPECT!!!

manutmu
Grup: membru
Mesaje: 62
06 May 2007, 21:11

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
[Citat]
[Citat]

Sa incepem cu un caz particular:
Ta ai citit acea rezolvare?

h...mmm sincer sa fiu cu tine V24,III,f) nu mi s-a parut un subpunct chiar asa de greu incat sa ma uit peste rezolvarea postata de cei de la pro-didactica. era vb de inmultirea a doua matrici; era evident ca lipseste ceva akolo- matricea fiind incompleta;
akuma ...sincer eu ma uit peste rezolvarile de pe pro-didactica si ma ajuta mult, insa nu ma uit chiar la toate subpunctele, doar la cele pe care nu le stiu sau cele la care am dubii
RESPECT!!!


...si ca sa vezi ca intr-adevar ma uit peste rezolvarile celor de la pro-didactica, uite am gasit o greseala in rezolvarea variantei 66, sub.III,f):
dupa ce au scris f(z)=0 au mai scris (z+i)^10=(z-i)^10 - ceea ce nu trebuia scris pt ca nu e adevarat : corect era (z+i)^10 +(z-i)^10=0.
Respect!

Euclid
Grup: Administrator
Mesaje: 2659
06 May 2007, 21:33

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
...si ca sa vezi ca intr-adevar ma uit peste rezolvarile celor de la pro-didactica, uite am gasit o greseala in rezolvarea variantei 66, sub.III,f):
dupa ce au scris f(z)=0 au mai scris (z+i)^10=(z-i)^10 - ceea ce nu trebuia scris pt ca nu e adevarat : corect era (z+i)^10 +(z-i)^10=0.
Respect!

Multumim, rtqwe. Ce sa facem daca semnul '+' este pe aceeasi tasta cu '=', mai gresim!


---
Euclid


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47511 membri, 58527 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ