Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Bacalaureat 2007 » simulare lb.romana
[Subiect nou]   [Răspunde]
Autor Mesaj
tigrishor
Grup: membru
Mesaje: 3
24 Mar 2007, 18:59

[Trimite mesaj privat]


deci ppl se da simulare la romana,dar si la mate si geogra....in 4 aprilie...deci mai aveti putin sa va alegeti materia:P


---
mada
emily
Grup: membru
Mesaje: 6
27 Mar 2007, 21:44

[Trimite mesaj privat]


cartea cu rezolvarile la romana este cumva de la editura art? daca da sa stiti k nu este buna j eu am cumaprato la indrumarea doamnea directoare care este prof de romana. insa de curand am aflat ca aceste carti de la editura art sunt interzise de minister datorita numeroaselor plangeri la protectia consumatorului,contine f multe greseli.bun atunci ne a intrebam de ce ne-o recomanda profesori daca nu este buna? pt k au si ei parte de un comision k de obicei se gandesc doar la ei nu si la noi concluzia ar fi ca se apropie acu j nu stim dupa ce sa invatam


---
stracna emilia
ClaudiU
Grup: membru
Mesaje: 23
28 Mar 2007, 13:58

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
cartea cu rezolvarile la romana este cumva de la editura art? daca da sa stiti k nu este buna j eu am cumaprato la indrumarea doamnea directoare care este prof de romana. insa de curand am aflat ca aceste carti de la editura art sunt interzise de minister datorita numeroaselor plangeri la protectia consumatorului,contine f multe greseli.bun atunci ne a intrebam de ce ne-o recomanda profesori daca nu este buna? pt k au si ei parte de un comision k de obicei se gandesc doar la ei nu si la noi concluzia ar fi ca se apropie acu j nu stim dupa ce sa invatam
Da , nu e stralucita.Am cumparat-o dar degeaba.Pentru subiectele 1 si 2 , eu lucrez dupa : http://www.bacalaureat2007.com/index.php/subiecte-rezolvate-bac-2007/
subiecte-rezolvate-la-limba-si-literatura-romana-bacalaureat-2007
Consider ca e mai pe intelesul meu.

happygirl
Grup: membru
Mesaje: 139
28 Mar 2007, 14:53

[Trimite mesaj privat]


la romana si eu pe cea de la ART o am...
da faza e k respectiva carte scrie clar k toate raspunsurile sunt orientative si nu se recomanda reproducerea lor exact la exaMen...
te poti orienta putin..sa stii in mare ce trebuie sa atingi..cum ar trebi sa interpretezi...si d'astea...


---
'logarithm' and 'algorithm' are permutations!!!
happygirl
Grup: membru
Mesaje: 139
28 Mar 2007, 14:54

[Trimite mesaj privat]


si dak ai avea una d'a gata/...verificata de oricine..si care iti garanteaza 10 curat la bac...Tot nu ai cum sa inveti
e vorba de 100 de var nu de 20...
invatati materia si o sa stiti...no stress!!


---
'logarithm' and 'algorithm' are permutations!!!
ClaudiU
Grup: membru
Mesaje: 23
28 Mar 2007, 14:57

[Trimite mesaj privat]


Pe data de 30 aprilie am inteles ca se vor afisa variantele la materiile orale(romana , engleza , franceza etc..) Aveti idee cate sunt?

happygirl
Grup: membru
Mesaje: 139
28 Mar 2007, 23:29

[Trimite mesaj privat]


52 la roma probabil...

da...conteaza???


---
'logarithm' and 'algorithm' are permutations!!!
ClaudiU
Grup: membru
Mesaje: 23
29 Mar 2007, 14:49

[Trimite mesaj privat]


Pentru mine , oarecum... ma intereseaza mai mult la engl(nu stau foarte bine)

happygirl
Grup: membru
Mesaje: 139
29 Mar 2007, 15:44

[Trimite mesaj privat]


engleza..?...oral?


---
'logarithm' and 'algorithm' are permutations!!!
ClaudiU
Grup: membru
Mesaje: 23
29 Mar 2007, 19:13

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
engleza..?...oral?
da



Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47511 membri, 58527 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ