Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Bacalaureat 2007 » Va rugam frumos!!!
[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
manutmu
Grup: membru
Mesaje: 62
08 Mar 2007, 15:13

[Trimite mesaj privat]

Va rugam frumos!!!    [Editează]  [Citează] 

In numele tuturor celor de la M1-2 va rugam frumos sa publicati mai multe variante rezolvate de la M1-2!!
VA rugam mult de tot sa faceti acest lucru si ptr noi! ca am vazut ca la M1-1 a-ti publicat aproape toate rezolvarile-nu ca nu e bine e f bine ptr ei, dar la noi cine se gandeste !!


va multumesc mult de tot!

Euclid
Grup: Administrator
Mesaje: 2659
07 Mar 2007, 18:57

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
In numele tuturor celor de la M1-2 va rugam frumos sa publicati mai multe variante rezolvate de la M1-2!!
VA rugam mult de tot sa faceti acest lucru si ptr noi! ca am vazut ca la M1-1 a-ti publicat aproape toate rezolvarile-nu ca nu e bine e f bine ptr ei, dar la noi cine se gandeste !!


va multumesc mult de tot!

Iti promitem solemn ca vom face si acest lucru!


---
Euclid
Finkregh
Grup: membru
Mesaje: 20
07 Mar 2007, 19:17

[Trimite mesaj privat]


Cred ca uitati un argument esential. Eu la subiectele M1-1 mai mult de 9,40 nu iau, in contextul in care sunt printre cei mai buni din clasa la unul dintre cele mai bune licee dintr-un oras mare. Am incercat sa fac vreo doua variante si de M1-2 si la alea iau lejer peste 9.50. Dificile sunt doar ultimele doua subpuncte de la subiectul IV, nu si ultimele doua de la III in general. Este o oarecare diferenta in gradele de dificultate care trebuie luata in considerare.

P.S. Observati si ca pentru testele nationale au aparut 40 de rezolvari, desi din cate inteleg nu sunt foarte grele variante comparativ cu nivelul elevilor.

Euclid
Grup: Administrator
Mesaje: 2659
07 Mar 2007, 19:40

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Cred ca uitati un argument esential. Eu la subiectele M1-1 mai mult de 9,40 nu iau, in contextul in care sunt printre cei mai buni din clasa la unul dintre cele mai bune licee dintr-un oras mare. Am incercat sa fac vreo doua variante si de M1-2 si la alea iau lejer peste 9.50. Dificile sunt doar ultimele doua subpuncte de la subiectul IV, nu si ultimele doua de la III in general. Este o oarecare diferenta in gradele de dificultate care trebuie luata in considerare.

P.S. Observati si ca pentru testele nationale au aparut 40 de rezolvari, desi din cate inteleg nu sunt foarte grele variante comparativ cu nivelul elevilor.

In principiu, poate fi greu pentru toata lumea. Un examen trebuie sa aiba si un pic de "challenge", relativ la nivelul examenului. Elevilor de la M3, de exemplu, s-ar putea sa li se para tot atat de greu bac-ul de la M3. Ai au nevoie de mai putina matematica, atata tot.

Deci, nu intentionam sa neglijam pe nimeni. Insa in mod inertial am insistat in directia in care am insistat.


---
Euclid
manutmu
Grup: membru
Mesaje: 62
07 Mar 2007, 23:29

[Trimite mesaj privat]


multumesc ptr promisiune!!
multumesc mult de tot!!!!
:* :* :*

amalia
Grup: membru
Mesaje: 3
08 Mar 2007, 15:13

[Trimite mesaj privat]


Si eu va multumesc foarte mult. M-ati ajutat enorm.Am rezolvat toat variantele pana la 68..da acum cred ca voi face o pauza si voi astepta sa mai postati rezolvari pt variantele din prima parte a setului.Mentionez ca dau bacul la M1_2. VA multumesc mult de tot

[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47503 membri, 58500 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ