Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Bacalaureat 2007 » o greseala
[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
tzitzi
Grup: membru
Mesaje: 5
20 Feb 2007, 21:57

[Trimite mesaj privat]

o greseala    [Editează]  [Citează] 

Intai vreau sa va felicit pentru munca facuta, si pentru oortunitatea de a descarca gratis. Chiar daca unele demonstratii mai merita completate in general e bine. Am gasit o greseala pe care ar fi bine sa o corectati (pt cei care invata pe dinafara ) ). La M11 varianta 85 sub I subpunctul b) - acolo nu este radical din 40 ci din 30. E doar un calcul gresit, formula e folosita corect

Euclid
Grup: Administrator
Mesaje: 2659
20 Feb 2007, 21:23

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Intai vreau sa va felicit pentru munca facuta, si pentru oortunitatea de a descarca gratis. Chiar daca unele demonstratii mai merita completate in general e bine. Am gasit o greseala pe care ar fi bine sa o corectati (pt cei care invata pe dinafara ) ). La M11 varianta 85 sub I subpunctul b) - acolo nu este radical din 40 ci din 30. E doar un calcul gresit, formula e folosita corect

Sper ca la foarte putina lume ii trece prin cap sa invete pe dinafara. Rezultatul va fi un dezastru garantat.
Multzam de observatie. Sincer sa fiu, habar n-am de unde am scos acel 40, probabil am apasat pe tasta gresita si dupa aceea am insistat in greseala.


---
Euclid
Laura Moldovan
Grup: membru
Mesaje: 1
20 Feb 2007, 21:45

[Trimite mesaj privat]


cred de asemenea ca mai este o greseala tot la var 85 la sub I subpunctul a,in loc de radical(169)=radical(13),ar trebui sa fie =13

tzitzi
Grup: membru
Mesaje: 5
20 Feb 2007, 21:50

[Trimite mesaj privat]


da, ai dreptate.eu am fost furata de peisajul lor cu "speram ca e numar norocos"). Au si ei niste comentarii uneori...

Euclid
Grup: Administrator
Mesaje: 2659
20 Feb 2007, 21:53

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
cred de asemenea ca mai este o greseala tot la var 85 la sub I subpunctul a,in loc de radical(169)=radical(13),ar trebui sa fie =13

Da, evident ca e fara radical. Ne-am incurcat rau cu variantele 8* acolo stim ca initial am facut upload niste fisiere necorectate, probabil le vom da jos de pe site si le vom examina cu atentie. Chiar si asa, greseli de rationament nu vor fi. Scuze!


---
Euclid
tzitzi
Grup: membru
Mesaje: 5
20 Feb 2007, 21:57

[Trimite mesaj privat]


da, greseli de rationament nu sunt. Deci atat timp cat noi suntem destepti si observam totul e bine.:P

[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47511 membri, 58528 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ