Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Bacalaureat 2007 » Modificari... cum procedati
[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
paulstiopei
Grup: membru
Mesaje: 4
19 Feb 2007, 22:56

[Trimite mesaj privat]

Modificari... cum procedati    [Editează]  [Citează] 

Faceti o treaba buna baieti. Dar am si eu o mica chestiune.
Subiectele au fost modificate substantial.
Ati rezolvat intr-o luna 50 de variante. Le luati la mana si le adaptati(unde e cazul sau???)
Toate variantele au fost modificate cate putin :D

Alexandru
Grup: membru
Mesaje: 10
19 Feb 2007, 19:35

[Trimite mesaj privat]


Chiar vroiam sa deschid un topic. Cum o sa procedati? Sunt modificari la foarte multe dintre variante. Este absolut incredibil ce au putut sa faca. Dupa ce ne-am chinuit atata cu ele, si noi si voi, trebuie sa luam iar variantele la fiecare materie si sa le facem inca o data :|


---
I.L.C.
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
19 Feb 2007, 19:37

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Chiar vroiam sa deschid un topic. Cum o sa procedati? Sunt modificari la foarte multe dintre variante. Este absolut incredibil ce au putut sa faca. Dupa ce ne-am chinuit atata cu ele, si noi si voi, trebuie sa luam iar variantele la fiecare materie si sa le facem inca o data :|


Nu cred ca are sens sa va agitati. Multe din modificari sunt cosmetice. Vom anunta modul in care procedam de indata ce analizam complet situatia.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
Euclid
Grup: Administrator
Mesaje: 2659
19 Feb 2007, 19:47

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Faceti o treaba buna baieti. Dar am si eu o mica chestiune.
Subiectele au fost modificate substantial.
Ati rezolvat intr-o luna 50 de variante. Le luati la mana si le adaptati(unde e cazul sau???)
Toate variantele au fost modificate cate putin :D

Modificarile sun neesentiale. Judecati in felul urmator: la urma urmei orice subiecte ati lucra, tot voi sunteti castigatorii! Munca voastra va fi rasplatita. Nu este doar un slogan.

In ceea ce priveste seturile de variante, modificarile, desi multe, sunt relativ neesentiale. Punem pariu ca nu vor fi nici ultimele. Noi o sa ne uitam in urma si vom actualiza ceea ce e de actualizat. De altfel, in antetul rezolvarilor noastre am si scris "versiune preliminara". De acum inainte uitati-va dupa "versiunea finala". Oricum schimbarile vor fi reflectate in Changelog, in josul paginii cu link-uriile catre rezolvari.

Spor!


---
Euclid
paulstiopei
Grup: membru
Mesaje: 4
19 Feb 2007, 20:22

[Trimite mesaj privat]


Cei care au un sistem sanatos de invatat , nu sunt afectati de aceste modificari.
Dar, va zic o chestie: cei care chiar stiu materia nu prea stau pe site-ul asta.

Majoritatea nici nu au auzit de el. In schimb pro-didactica e instrumentul nr.1 al celor care 3 ani jumate au frecat-o la rece (scuzati-mi limbajul), au facut ceva recapitulare, si s-au pus pe rezolvat subiecte (I , II si III ca IV cam greu). Apoi o mica verificare (sa vada daca e bine sau nu) si eventual invatare/retinere (sincer nu stiam nici o boaba de geometrie , pana a aparut site-ul, insa verificandu-mi subiectele de algebra - aici am recapitulat ceva- mi s-au oprit ochii si pe geometrie si deja incep sa misc cate ceva si la geometrie)).

Asa ca in numele celor care nu se pregatesc pentru BAC cu meditatii si alte chestiuni de genul, ci se pregatesc cu o recpaitulare individuala +rezolvari de variante + verificare dupa pro-didactica (totusi subiectele sunt o sursa buna de invatare!!!) , va rog sa le adaptati noilor modificari. DIn punctul meu de vedere (de parca conteaza) poate ar mai mai important acum , sa le adaptati cele deja facute, decat sa rezolvati altele in continuare:D

Noi oricum nu rezolvam in ritmul in care le "urcati" voi. Eu unul am parcurs maxim 20 de variante (e drept ca alea la care nu am luat nota 7 la prima mana, le-am refacut)


Smooky
Grup: membru
Mesaje: 36
19 Feb 2007, 22:56

[Trimite mesaj privat]


Mai degraba ar trebui sa va axati mai mult pe III si IV ... ca I si II daca le recapitulam pe cele 52 de variante reja rezolvate ... le facem si pe urmatoarele ... imposibil sa gasim o formula pe care nu am utilizat-o deja ... un elev care le-a rezolvat si le-a lucrat ... sigur se va descurca si la restul de 48 ... oricum apreciem gestul dvs. de a ne ajuta.

[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47511 membri, 58527 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ