Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Bacalaureat 2007 » Noutati!
[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
LuNETista
Grup: membru
Mesaje: 52
21 Feb 2007, 16:57

[Trimite mesaj privat]

Noutati!    [Editează]  [Citează] 

Am intrat pe www.subiecte2007.edu.ro si am vazut ca au facut modificari in variante. Au fost scoase unele subpuncte, au fost facute corecturi... Dar acestea sunt variantele finale. N-am vazut rezolvari postate de minister. Numai ca vor trebui facute mici schimbari si in rezolvarile noastre, de aici. Spor la treaba in continuare!


---
"Oidame uden eidenai"
kikiss
Grup: membru
Mesaje: 13
19 Feb 2007, 16:20

[Trimite mesaj privat]


asa este au aparut si listele cu erate care sunt dupa parerea mea destul de multe dar e bine ca in sfarsit au aparut variantele finale desi destul de tarziu pt ca mai este un pic si intram in luna martie.ata ete ghinionul nostru pentru ca am fost primi pe care s-a experimentat acest lucru cu publicarea variantelor.spor la treaba in continuare si mii de multumiri pentru tot ajutorul acordat

Euclid
Grup: Administrator
Mesaje: 2659
19 Feb 2007, 17:12

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
asa este au aparut si listele cu erate care sunt dupa parerea mea destul de multe dar e bine ca in sfarsit au aparut variantele finale desi destul de tarziu pt ca mai este un pic si intram in luna martie.ata ete ghinionul nostru pentru ca am fost primi pe care s-a experimentat acest lucru cu publicarea variantelor.spor la treaba in continuare si mii de multumiri pentru tot ajutorul acordat

In mod normal sunteti nu numai primii, ci si ultimii pe care se fac astfel de experimente (sa speram). In viitorul imediat (cateva zile) ne vom concentra atentia pe variantele deja postate. Trebuie aduse la zi.


---
Euclid
freelive
Grup: membru
Mesaje: 86
19 Feb 2007, 17:13

[Trimite mesaj privat]


Punctul important este ca au fost " scoase " din subpuncte ( cele grele si gresite am impresia ) , deci nu a fost " adaugat " nimic .

Ce e deja facut e bun facut !


---
Optimism is an occupational hazard of programming: feedback is the treament. (Kent Beck)
Bac 2007 - 9,40
darkangel
Grup: membru
Mesaje: 7
20 Feb 2007, 21:34

[Trimite mesaj privat]


Pe site-ul http://subiecte2007.edu.ro/ s-au facut modificarile finale in subiecte ... si spre dezamagirea mea nr de subiecte a ramas acelasi.
Am observat ca modificarile consta in mare parte in modificari de genul :
Se inlocuieste n>=1 cu n apartine N*.
Sunt si modificari serioase ... dar in mare dificultatea a ramas aceeasi (nu pot fi facute daca stii doar ce e in manual).
Legat de faptul ca suntem "cobai" ... nimic mai adevarat. La capacitate au incercat un sistem nou si inovator, total diferit fata de ce s-a incercat pana acum. La bacalaureat din nou se incearca ceva nou ... care mie mi se pare ca incalca un drept elementar in viata oricui : egalitatea sanselor. Cei care nu isi permit sa cumpere carti cu rezolvarile subiectelor sau sa faca meditatii si sa le discute acolo sunt mult dezavantajati, oricata vointa ar avea.


---
Mai bine taci si dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.
tzitzi
Grup: membru
Mesaje: 5
20 Feb 2007, 21:41

[Trimite mesaj privat]


A aparut carte cu rezolvari la matematica cat si la informatica(pt cei interesati), la editura sigma. Din cate am auzit si cea de romana exista, insa nu bag mana in foc pentru ca nu am vazut-o cu ochii mei.
Pretul este 30 de lei.

Smooky
Grup: membru
Mesaje: 36
20 Feb 2007, 22:15

[Trimite mesaj privat]


exista si la romana ... 22 ron ... e chiar bine structurata ...nu mai stiu exact ce editura ... voi posta maine

Ladyinred
Grup: membru
Mesaje: 30
20 Feb 2007, 23:41

[Trimite mesaj privat]


Da...la Limba si literatura romana a aparut cartea cu rezolvarile de la Editura Art, dar s-a dat la stiri ca foarte multi elevi de clasa a12a si-au luat teapa. Asa ca daca nu aveti pe ce arunca banii...dati pe cartea aia.


---
Andra
dark
Grup: membru
Mesaje: 25
21 Feb 2007, 16:57

[Trimite mesaj privat]


cartea aia de romana e pentru indrumare,da un model de rezolvare.asta nu inseamna ca trebuie sa ne luam dupa ea.oricum,au vrut sa scoata bani buni pe seama noastra si au si reusit


---
dark
[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47510 membri, 58527 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ