Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Bacalaureat 2007 » primele variante
[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
catchick
Grup: membru
Mesaje: 21
02 Feb 2007, 23:07

[Trimite mesaj privat]

primele variante    [Editează]  [Citează] 

buna ziua !..

Am vazut variante rezolvate de la 80 incolo...si poate explicatia ar fi aceea ca v-ati gandit la lipsa de timp a elevilor de a termina toate variantele,pana la 100...iar rezolvarile ar fi mana cereasca pentru ei..

Dar intrebarea/rugamintea/propunerea mea este....cand veti publica si rezolvarile de la primele variante/ va rugaaam?

Intreb/propun pentru ca noi (marea majoritate,presupun) am inceput sa le lucram de la cap la coada,nu invers...si rezolvarile/raspunsurile ar fi un ajutor nepretuit pentu nou....

Multumesc...

Smooky
Grup: membru
Mesaje: 36
02 Feb 2007, 20:55

[Trimite mesaj privat]


mah ... sigur nu ti-a dat tema de vacanta primele 20 de variante si nu sti sa le faci ?! :P ... mai bine le lucrezi pe astea pe care le-au rezolvat baietii .. si dupaia o sa reusesti singur in marea majoritate a problemelor sa le faci ... daca te incurca vreuna ... sunt sigur daca ii intrebi iti vor raspunde in cel mai scurt timp ... numai bine

catchick
Grup: membru
Mesaje: 21
02 Feb 2007, 23:07

[Trimite mesaj privat]


intr-adevar..am de rezolvat primele x variante si iti dai seama ca vreau sa-l impresionez pe profu` de meditatie...sa scriu rezolvarile de-aici,fara sa ma mai obosesc sa le gandesc,doar munca fizica...de parca mi-ar trebui la bac sau mai stiu eu ce ! )
IN CAZ CA NU TE-AI PRINS...GLUMEAM !

Nu am primit tema nimic,deocamdata sunt cu recapitularea pe la meditatie, still didn`t finish it... am inceput sa lucrez singurA (btw sunt fata..puteai sa-ti dai seama de asta din username dar trecem peste detalii)...

De-aia consider ca publicarea rezolvarilor de la primele variante ar fi un lucru bun... ne-ar ajuta sa ne verificam daca-i bine+ eventual ne-ar da idei la subpuctele f),g) de la variantele 3 si 4...
Sa lucrez de la 80 incolo mi se pare putin...aiurea...

Anyway,o sa continui cu primele variante...daca dansii publica rezolvarea e super ok,daca nu ma resemnez,asteptand cu interes ziua in care o vor face

Numai bine !

[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47512 membri, 58528 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ