Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Bacalaureat 2007 » ce credeti despre culegerile cu rezolvari care au aparut?
[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
AlinaE
Grup: membru
Mesaje: 2
31 Jan 2007, 22:53

[Trimite mesaj privat]

ce credeti despre culegerile cu rezolvari care au aparut?    [Editează]  [Citează] 

Editura sigma a scos cateva carti cu rezolvari..credeti ca sunt corecte? pentru cei interesati pot intra pe http://www.editurasigma.ro/index2.php. Multe edituri vor edita f multe carti acum .. dar nu toate sunt bune si nu as vrea sa i-au vreo teapa.Voi ce credeti?

Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
31 Jan 2007, 22:20

[Trimite mesaj privat]


Membrii echipei ProDidactica nu simt nevoia sa cumpere niciuna din aceste carti. Cum nu ne putem pronunta asupra a ceva ce nu am vazut (de pe website nu vad decat coperti care poate ascunde orice) asteptam comentariile celor care le-au vazut.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
activ10
Grup: membru
Mesaje: 33
31 Jan 2007, 22:26

[Trimite mesaj privat]


chiar daca au aparut , imi imaginez ca rezolvarile vor fi foarte sumare si daca n-ai o idee la un exercitiu degeaba ai rezultatul corect
n-ai cum sa le inveti pe derost


---
prostii sunt trecatori, prostia e eterna
Euclid
Grup: Administrator
Mesaje: 2659
31 Jan 2007, 22:49

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
chiar daca au aparut , imi imaginez ca rezolvarile vor fi foarte sumare si daca n-ai o idee la un exercitiu degeaba ai rezultatul corect
n-ai cum sa le inveti pe derost


Plus, sunt greseli in enunturi. Mai trebuie sa fie scapari si in rezolvari. Apropo, am facut update la cateva din solutiile postate, probabil ca vom adauga si un changelog sa se vada care anume fisier a fost modificat.



---
Euclid
activ10
Grup: membru
Mesaje: 33
31 Jan 2007, 22:53

[Trimite mesaj privat]


mi se pare o idee buna sa modificati micile erori aparute;
a gresi e omeneste (si in multe carti prestigioase apar greseli grave)


---
prostii sunt trecatori, prostia e eterna
[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47511 membri, 58527 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ