Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
nicodaniela2005
Grup: membru
Mesaje: 4
26 Jan 2007, 06:46

[Trimite mesaj privat]

cum salvez problemele    [Editează]  [Citează] 

Salutare!Sunt noua pe aici...am incercat sa salvez din sectiunea probleme anumite probl cu rezolvare si in calc imi apare un fisier ...files si unul cu simbolul e insa cand le deschid nu mai apare decat enuntul nu si rezolvarea.O alta cale mai simpla nu exista?De ex ,sa salvez in word sau acrobat???
Multumesc!


---
cassia_alexa
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
26 Jan 2007, 06:46

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Salutare!Sunt noua pe aici...am incercat sa salvez din sectiunea probleme anumite probl cu rezolvare si in calc imi apare un fisier ...files si unul cu simbolul e insa cand le deschid nu mai apare decat enuntul nu si rezolvarea.O alta cale mai simpla nu exista?De ex ,sa salvez in word sau acrobat???
Multumesc!


Daca sunteti pe cale sa cititi rezolvarea unei probleme atunci si enuntul va apare deasupra rezolvarii. Mergeti la Meniul "File" (sau "Fisiere" ) din browser si selectati "Save Page As". In casuta de dialog care va apare la "Format" va trebui sa alegeti "Web Page, Complete". Eventual schimbati numele fisierului ca sa stiti ce ati salvat. Odata salvata astfel problema si rezolvarea vor apare cand deschideti fisierul de pe calculatorul personal.

Pe moment nu oferim variante de salvare Word sau Acrobat.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47502 membri, 58497 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ