Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Bacalaureat 2010 » iBac 2010
[Subiect nou]   [Răspunde]
[1] [2]  »   [Ultima pagină]
Autor Mesaj
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
05 Jul 2011, 21:19

[Trimite mesaj privat]

iBac 2010    [Editează]  [Citează] 

Deschizand sezonul de pregatire pentru examenul de matematica la Bacalaureatul 2010, ProDidactica a lansat versiunea 2010 a iBac. Accesul la zona iBac este rezervat doar abonatilor, dar iata ce primiti in schimbul abonamentului de doar 21 de lei (cele de mai jos se aplica atat abonamentului la MT1 cat si la MT2):

  • Arhiva online cu rezolvarile complete si corecte ale variantelor de subiecte de bacalaureat 2009 la Matematica.
  • Arhiva online cu rezolvarile complete si corecte ale variantelor de subiecte de bacalaureat 2008 la Matematica.
  • Arhiva online cu rezolvarile complete si corecte ale variantelor de subiecte de bacalaureat 2007 la Matematica.
  • Lectii de sinteza si recapitulare a materiei de liceu. In acest moment sunt postate doar o parte din lectii, dar vor fi accesibile toate de la 15 octombrie 2009.

Cateva din avantajele rezolvarilor din iBac:

  • imprimate intr-un volum, toate aceste rezolvari ar depasi 3000 de pagini!
  • pot fi parcurse grupate pe teme, ceea ce ajuta la o recapitulare sistematica si in plus va poate economisi foarte mult timp
  • orice nelamurire poate fi discutata pe Forum

Daca tot mai aveti indoieli in privinta utilitatii unui abonament la iBac:

  • o parte din variante sunt accesibile tuturor utilizatorilor; consultandu-le va puteti da seama ca rezolvarile noastre sunt cu foarte mult superioare oricarei culegeri
  • lectiile de sinteza din iBac va ajuta sa va reamintiti (sau sa asimilati) notiuni si metode folosite in rezolvarile variantele de subiecte. De asemenea, o parte a acestor lectii sunt accesibile tuturor utilizatorilor pentru ca sa va dati seama de utilitatea lor
  • aceste lectii sunt concepute cu scopul de a-i ajuta pe elevii aflati in criza de timp
  • puteti posta aici propuneri concrete legate de ceea ce v-ar fi util in iBac


---
Pitagora,
Pro-Didactician
danidan
Grup: membru
Mesaje: 3
12 May 2010, 21:51

[Trimite mesaj privat]


eu nu gasesc arhiva electr sa pot sa traf si eu m1-1 2007 si imi trebuiesc urgent si doar azi m-am abonat la dvs sunt f suparata cele de la m2 sunt in alt format dar astea m1-1 2007 sunt foarte greu de tras sa le iei pe fiecare in parte


---
danydan
danidan
Grup: membru
Mesaje: 3
12 May 2010, 22:07

[Trimite mesaj privat]


buna seara , m-am abonat azi la dvs si nu pot sa trag in calc rezolv ptr ca sunt prea aiurea postate acestea de la m1-1 2007 vad ca cele de la m2 sunt in alt format mult mai usor ce ma sfatuiti sa fac va rog din suflet ajutatima


---
danydan
Euclid
Grup: Administrator
Mesaje: 2659
13 May 2010, 19:32

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
buna seara , m-am abonat azi la dvs si nu pot sa trag in calc rezolv ptr ca sunt prea aiurea postate acestea de la m1-1 2007 vad ca cele de la m2 sunt in alt format mult mai usor ce ma sfatuiti sa fac va rog din suflet ajutatima


Problemele din 2007 sunt disponibile GRATUIT tuturor utilizatorilor inregistrati. Evident, asta nu inseamna ca nu ne intereseaza criticile dv. vizavi de aceste probleme. Dimpotriva!

Pute?i fi mai explicit? Nu în?elegem care este problema.


---
Euclid
Georgian
Grup: membru
Mesaje: 1
04 Jun 2010, 14:06

[Trimite mesaj privat]


buna ziua,

Sunt exterm de suparat ptr ca am cumparat dreptul de acces la rezolvarile subiectelor de BAC MT1-2009.Din pacate varianta de imprimare nu se incadreaza intr-o singura pagina ca sa nu mai vorbesc de faptul ca se incarca foarte greu varianta si subiectul.

Imi pare rau ca am platit 9 EUR ptr ceva de care nu pot beneficia pe format hard copy.Mai bine imi cumparam o culegere decat sa pierd timpul cu incarcatul si printatul, ca sa nu mai vorbesc ca am acces decat pana la 07/07//2010
Atentie cei care va cumparati acces la rezovari :E MARE TEAPA!!!

SINCER

cu respect Georgian


---
mihaela
Strott
Grup: membru
Mesaje: 817
04 Jun 2010, 16:37

[Trimite mesaj privat]


Pro-didactica se adreseaza celor care vor sa INVETE matematica si nu celor care vor sa COPIEZE la BAC...

petrebatranetu
Grup: moderator
Mesaje: 3161
04 Jun 2010, 18:58

[Trimite mesaj privat]


RASPUNS CORECT! FELICITARI !


---
Doamne ajuta...
Petre
Euclid
Grup: Administrator
Mesaje: 2659
04 Jun 2010, 19:09

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
buna ziua,

Sunt exterm de suparat ptr ca am cumparat dreptul de acces la rezolvarile subiectelor de BAC MT1-2009.Din pacate varianta de imprimare nu se incadreaza intr-o singura pagina ca sa nu mai vorbesc de faptul ca se incarca foarte greu varianta si subiectul.

Imi pare rau ca am platit 9 EUR ptr ceva de care nu pot beneficia pe format hard copy.Mai bine imi cumparam o culegere decat sa pierd timpul cu incarcatul si printatul, ca sa nu mai vorbesc ca am acces decat pana la 07/07//2010
Atentie cei care va cumparati acces la rezovari :E MARE TEAPA!!!

SINCER

cu respect Georgian


Ne pare r?u. Ca s? v? parafraz?m, reproducem mai jos dou? puncte din condi?iile de utilizare (cu care a?i fost de acord ÎNAINTE de a plasa comanda).

Deci, aten?ie cei care v? cump?ra?i rezolv?ri:
3. Toate materialele publicate de ProDidactica în zona iBac sunt destinate consult?rii online ?i optimizate în acest sens.

4. Toate abonamentele la iBac sunt valabile pân? la 7 iulie 2010.


P.S. Pute?i clarifica cum e cu cei 9 euro? Costul normal e 6 euro + TVA.


---
Euclid
madalin19
Grup: membru
Mesaje: 8
21 Jun 2010, 15:57

[Trimite mesaj privat]


am depus si eu in contul dvs suma de 25 lei reprezentand abonament iBAC - plus mate m1 - cand primesc codul - plata am facut-o azi

madalin19
Grup: membru
Mesaje: 8
05 Jul 2010, 21:12

[Trimite mesaj privat]


pentru sesiunea din toamna trebuie sa cumpar alt pachet? asta al meu expira pe 7 iulie - m-am bucurat doar 2 sapt de el - am aflat prea tarziu de acest site - astept un raspuns de la un admin/moderator urgent - multumesc

Euclid
Grup: Administrator
Mesaje: 2659
07 Jul 2010, 08:34

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
pentru sesiunea din toamna trebuie sa cumpar alt pachet? asta al meu expira pe 7 iulie - m-am bucurat doar 2 sapt de el - am aflat prea tarziu de acest site - astept un raspuns de la un admin/moderator urgent - multumesc


Am prelungit perioada de valabilitate.


---
Euclid
[1] [2]  »   [Ultima pagină]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47504 membri, 58511 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ