Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Bacalaureat 2009 » Bacalaureat 2009
[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
04 May 2009, 18:12

[Trimite mesaj privat]

Bacalaureat 2009    [Editează]  [Citează] 

Ministerul Educatiei, Cercetarii si Tineretului a publicat la http://www.edu.ro/indexx.html Ordinul nr. 5168/29.08.2008 privind aprobarea Calendarului si a Metodologiei de organizare
si desfasurare a examenului de bacalaureat - 2009.

Contrar cererii multor profesori, iar vor fi publicate subiectele examenului de bacalaureat!! Data publicarii se pare ca este 1 martie 2009.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
ciprifuia
Grup: membru
Mesaje: 155
09 Nov 2008, 14:54

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Ministerul Educatiei, Cercetarii si Tineretului a publicat la http://www.edu.ro/indexx.html Ordinul nr. 5168/29.08.2008 privind aprobarea Calendarului si a Metodologiei de organizare
si desfasurare a examenului de bacalaureat - 2009.

Contrar cererii multor profesori, iar vor fi publicate subiectele examenului de bacalaureat!! Data publicarii se pare ca este 1 martie 2009.

Circula niste zvonuri ,de vreo 2 zile, ca nu vor mai aparea celebrele "variante".Stiti ceva de asta?


---
anamaria
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
10 Nov 2008, 18:39

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
[Citat]
Contrar cererii multor profesori, iar vor fi publicate subiectele examenului de bacalaureat!! Data publicarii se pare ca este 1 martie 2009.

Circula niste zvonuri ,de vreo 2 zile, ca nu vor mai aparea celebrele "variante".Stiti ceva de asta?


Nu stim nimic si nu prea vedem ce portita legala se va gasi ca sa nu se ia in consideratie metodologia oficiala deja publicata.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
Derrick
Grup: membru
Mesaje: 205
17 Nov 2008, 00:05

[Trimite mesaj privat]


Vreau sa multumesc cadrul didactic al acestui forum care a ajutat extrem de mult toti elevi(cei interesati)clasei a 12;Eu sunt promotia 2008 si datorita acestui site sunt acum unde sunt........ Va multumesc Pt sprijinul acordat si va doresc numai succes.
Cu stima si mult respect DERRICK.


---
We can still be happy !
carmenadin7
Grup: membru
Mesaje: 11
27 Nov 2008, 07:35

[Trimite mesaj privat]


Eu am auzit ca ar ramane variantele publicate pentru bacalaureatul din 2008...in acest caz metodologia ramane in picioare, nu?


---
what the fool does in the end, the wise one does it at the beginning...I'm not quite sure where that puts me in the spectrum of things...
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
28 Nov 2008, 00:21

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Eu am auzit ca ar ramane variantele publicate pentru bacalaureatul din 2008...in acest caz metodologia ramane in picioare, nu?


Nu este inca nimic clar. In metodologie scrie ca variantele de subiecte vor fi publicate la 1 martie 2009. Tot ce a aparut pe moment ca informatie este ca se vor pastra modelele din 2008; vedeti http://subiecte2009.edu.ro/bacalaureat/modele_subiecte/probe_scrise/.

Nu stim cum sa intelegem cuvantul "modele" si probabil pentru detalii va trebui sa asteptam sa vedem care va fi noua echipa la Ministerul Educatie dupa alegeri.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
manutmu
Grup: membru
Mesaje: 62
30 Nov 2008, 00:16

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Nu stim cum sa intelegem cuvantul "modele" si probabil pentru detalii va trebui sa asteptam sa vedem care va fi noua echipa la Ministerul Educatie dupa alegeri.


Asa ca la vot oameni buni! :-)

sfcandrey
Grup: membru
Mesaje: 6
04 Mar 2009, 20:40

[Trimite mesaj privat]


La mine in liceu se aude ca vor fi montate camere video rotative in fiecare clasa de examinare si ca toaletele vor fi sigilate. La voi tot asa s-a auzit?
Eu cred ca e doar un zvon asa cum a fost si la examinarea din toamna 2008. Cred ca ministerul nu mai are bani si pentru montarea camerelor cum nu a avut nici pentru alte variante.


---
Gigi2Peu
Crina24
Grup: membru
Mesaje: 1
04 May 2009, 17:46

[Trimite mesaj privat]


Buna Sunt Crina si am o intrebare,va rog poate ma puteti ajuta...am dat bacul in 2006-2007 si am picat la proba D(matematica)...vreau sa dau acum bacul in 2009 la proba picata insa nu stiu ce fel de M1 sau M2 dau.Tin sa precizez ca am fost profilul chimie-biologie(stiinte ale naturii)!...si mai am inca o intrebare,cumva dau bacul din subiectele de anul acesta 2009 sau din anii precedenti???...va rog mult de tot sa am ajutati!!!multumesc


---
Crina
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
04 May 2009, 18:12

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Buna Sunt Crina si am o intrebare,va rog poate ma puteti ajuta...am dat bacul in 2006-2007 si am picat la proba D(matematica)...vreau sa dau acum bacul in 2009 la proba picata insa nu stiu ce fel de M1 sau M2 dau.Tin sa precizez ca am fost profilul chimie-biologie(stiinte ale naturii)!...si mai am inca o intrebare,cumva dau bacul din subiectele de anul acesta 2009 sau din anii precedenti???...va rog mult de tot sa am ajutati!!!multumesc


Ar fi mai bine sa postati intrebarea pe http://forum.portal.edu.ro unde poate primiti raspuns de la oficialii Ministerului.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47502 membri, 58500 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ