Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Bac 2008 MT1 » iBac 2008 - zona cu acces platit
[Subiect nou]   [Răspunde]
Autor Mesaj
Euclid
Grup: Administrator
Mesaje: 2659
31 May 2008, 21:26

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
am inteles, multumesc. As vrea sa stiu daca e vreo problema daca deschid in browser 2 ferestre cu prodidactica... spre ex. sa am si forumul deschis si sa ma uit pe el, si sa am in cealalta fereastra problema din variante la care sunt..
se poate? am incercat odata, mi se pare, si nu mai puteam intra pe pro.d :S


Nu este nici o problema. Cu conditia ca cele doua ferestre sa fie ale ACELUIASI browser.


---
Euclid
Alinstein
Grup: membru
Mesaje: 12
09 Jun 2008, 01:37

[Trimite mesaj privat]


programa MT1, subiectul I, varianta 37, problema 4
nu e cumva Combinari de 5 luate cate k rad2 la 5-k ? si atunci k apartine {1,3,5} ? nr termenilor nu difera totusi..gresesc?


---
hope for the best.
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
09 Jun 2008, 05:28

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
programa MT1, subiectul I, varianta 37, problema 4
nu e cumva Combinari de 5 luate cate k rad2 la 5-k ? si atunci k apartine {1,3,5} ? nr termenilor nu difera totusi..gresesc?

In rezolvarea noastra nu am scris
, ci doar am listat termenii acelei dezvoltari in sens invers celui traditional. Deci ambele rezolvari sunt corecte si la examene daca aveti acest exercitiu, puteti scrie oricare din ele.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
Alinstein
Grup: membru
Mesaje: 12
14 Jun 2008, 12:25

[Trimite mesaj privat]


Am o mare mare dilema
Eu am invatat ca: sin x=a => x apartine { (-1)la k ori arcsin a +kpi | k din Z }
cos x=b => x apartine { 2kpi +- arccos b | k din Z}

La var 32, sub I , ex. 3........ le-am incurcat eu???? (


---
hope for the best.
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
14 Jun 2008, 17:54

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Am o mare mare dilema
Eu am invatat ca: sin x=a => x apartine { (-1)la k ori arcsin a +kpi | k din Z }
cos x=b => x apartine { 2kpi +- arccos b | k din Z}

La var 32, sub I , ex. 3........ le-am incurcat eu???? (

Pentru a=-1 avem arcsin1=pi/2 si atunci multimea { (-1)la k ori arcsin a +kpi | k din Z } devine de fapt multimea din rezolvarea noastra. Pur si simplu dati valorile 1,2,3,4 lui k si va convingeti.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
viobarbu
Grup: membru
Mesaje: 1
18 Jun 2008, 18:45

[Trimite mesaj privat]


nu pot comanda prin sms. dupa c completez formularul de comanda si dau mai departe imi spune sa vad daca am introdus corect datele personale etc. si singurul buton pe care il am este 'Inapoi', nu am posibilitatea de a merge mai departe.datele introduse in formular erau complete


---
vio
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
18 Jun 2008, 19:26

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
nu pot comanda prin sms. dupa c completez formularul de comanda si dau mai departe imi spune sa vad daca am introdus corect datele personale etc. si singurul buton pe care il am este 'Inapoi', nu am posibilitatea de a merge mai departe.datele introduse in formular erau complete

Ati bifat casuta corespunzatoare tipului de rezolvari dorit (adica MT1, MT2, MT1 si MT2)?
Ati ales modul de plata si bifat casuta corespunzatoare?


---
Pitagora,
Pro-Didactician
alyn71
Grup: membru
Mesaje: 3
19 Jun 2008, 15:58

[Trimite mesaj privat]


de ce nu pot sa vad explicatiile de pe variantele de la M1 inainte de imprimare? multe nu se deschid !!

Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
19 Jun 2008, 17:32

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
de ce nu pot sa vad explicatiile de pe variantele de la M1 inainte de imprimare? multe nu se deschid !!

Puteti sa descrieti mai clar ce se intampla? Pe calculatorul meu de exemplu totul a functionat si functioneaza foarte bine.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
Euclid
Grup: Administrator
Mesaje: 2659
19 Jun 2008, 19:28

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
de ce nu pot sa vad explicatiile de pe variantele de la M1 inainte de imprimare? multe nu se deschid !!


Deoarece initial noi nu ne-am gandit sa afisam mai multe probleme pe aceeasi pagina. Aceasta functionalitate a fost aduagata ulterior, in urma cererilor repetate. Problema la care va referiti apare doar in momentul in care doua probleme afisate simultan contin explicatii afisate la cerere. Dar noi ne-am gandit ca oricum acele explicatii sunt oricum referinte la anumite teoreme din manual, deci nu merita tiparite.


---
Euclid


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47502 membri, 58500 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ