Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Bac 2008 MT1 » Indrumati-ne sa va ajutam
[Subiect nou]   [Răspunde]
[1] [2]  »   [Ultima pagină]
Autor Mesaj
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
05 May 2008, 21:17

[Trimite mesaj privat]

Indrumati-ne sa va ajutam    [Editează]  [Citează] 

Echipa ProDidactica va cere parerea in legatura cu rezolvarile pe care le publicam. Ca sa va oferim materiale care sa va ajute cat mai mult, va rugam sa va scrieti parerea ca reply la acest post. Am aprecia in special:

1. numirea rezolvarilor care v-au placut cel mai mult

2. identificarea rezolvarilor al caror stil nu va place

3. sugestii concrete de imbunatatire a redactarii rezolvarilor

Vom incerca sa tinem seama de sugestii si sa adaptam in consecinta materialele noastre.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
emilschwab
Grup: membru
Mesaje: 165
06 Apr 2008, 23:49

[Trimite mesaj privat]


Rezolvarile dumneavoastra sunt mult mai scurte, corecte si elegante decat cele de prin cartile aparute.

Singura rugaminte a mea cel putin, este sa ne ajutati cand vin variantele noi pe 11 aprilie, sa facem repede problemele noi care vor fi introduse. Ca nu mai e timp - si la celelalte materii e greu si cred ca schomba si acolo. Asa ca cred ca multe lucruri, probleme, eseuri etc le-am facut degeaba, caci vor fi inlocuite. Cine stie cat de grele vor fi cele noi...


---
Emil
ovidiu0105
Grup: membru
Mesaje: 18
07 Apr 2008, 18:49

[Trimite mesaj privat]


datine kt mai multe rezolvari pe zi pls...[color=blue][/color]

Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
07 Apr 2008, 18:54

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Rezolvarile dumneavoastra sunt mult mai scurte, corecte si elegante decat cele de prin cartile aparute.

Singura rugaminte a mea cel putin, este sa ne ajutati cand vin variantele noi pe 11 aprilie, sa facem repede problemele noi care vor fi introduse. Ca nu mai e timp - si la celelalte materii e greu si cred ca schomba si acolo. Asa ca cred ca multe lucruri, probleme, eseuri etc le-am facut degeaba, caci vor fi inlocuite. Cine stie cat de grele vor fi cele noi...


Dupa ce apar subiectele definitive, vom face imediat modificarile in rezolvarile publicate si vom publica pe celelalte in varianta definitiva. Probabil toate (sau macar o foarte mare majoritate) a rezolvarilor vor fi publicate pana la 15 mai.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
ovidiu0105
Grup: membru
Mesaje: 18
08 Apr 2008, 08:58

[Trimite mesaj privat]


rezolvarile sunt foarte bine explicate dar mi se par nr de variante tiparite pe zi destul de putin se poate oare mai multe pe zi putem sa va ajutam...

ovidiubac2008
Grup: membru
Mesaje: 79
09 Apr 2008, 16:36

[Trimite mesaj privat]


[Citat]

Dupa ce apar subiectele definitive, vom face imediat modificarile in rezolvarile publicate si vom publica pe celelalte in varianta definitiva. Probabil toate (sau macar o foarte mare majoritate) a rezolvarilor vor fi publicate pana la 15 mai.


va multumiiiim :D sunte-ti siteu ce il vizitez cel mai des si de la care am cel mai mult de castigat

va multumim enorm pentru ajutor


---
iau nota mare la BAC
magheralex
Grup: membru
Mesaje: 12
10 Apr 2008, 17:55

[Trimite mesaj privat]


Da ... va rugam mult sa publicati mai multe pe zi pentru ca suntem in criza de timp, si nu vrem sa intram in panica. De pe 15 mai mai este doar 1 luna pana la bac

Va multumim mult pentru ajutorul acordat, dar poate gasiti elevi voluntari priceputi care vor sa ne ajute (si sunt sigur ca sunt), pentru o publicare a unui nr mai mare de variante pe zi.


---
Cu respect stimabil
emilschwab
Grup: membru
Mesaje: 165
10 Apr 2008, 22:58

[Trimite mesaj privat]


Nu stiti cand apar subiectele definitive? Sunt tare stresat de timp. Apar pe 11, maine? La ce ora? Si macar acelea sunt definitive?


---
Emil
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
10 Apr 2008, 23:20

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Nu stiti cand apar subiectele definitive? Sunt tare stresat de timp. Apar pe 11, maine? La ce ora? Si macar acelea sunt definitive?


Conform comunicatelor Ministerului Educatiei, maine in jurul pranzului vor apare subiectele definitive.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
10 Apr 2008, 23:24

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Da ... va rugam mult sa publicati mai multe pe zi pentru ca suntem in criza de timp, si nu vrem sa intram in panica. De pe 15 mai mai este doar 1 luna pana la bac

Va multumim mult pentru ajutorul acordat, dar poate gasiti elevi voluntari priceputi care vor sa ne ajute (si sunt sigur ca sunt), pentru o publicare a unui nr mai mare de variante pe zi.


Vom incerca sa publicam cat putem de repede, dar fara a pune calitatea pe planul secund. Deci nu cred ca vom reusi sa avem totul gata cu mult timp inainte de 15 mai cand va mai raman 6 saptamani pana la examenul de matematica. Ne pare rau dar acestea sunt conditiile create de Ministerul Educatiei.



---
Pitagora,
Pro-Didactician
ovidiubac2008
Grup: membru
Mesaje: 79
11 Apr 2008, 13:05

[Trimite mesaj privat]


le-au pus:
http://subiecte2008.edu.ro/bacalaureat/


---
iau nota mare la BAC
[1] [2]  »   [Ultima pagină]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47502 membri, 58497 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ