Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Teze unice » Model teza unica
[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
Ram21
Grup: membru
Mesaje: 2
04 Dec 2007, 15:29

[Trimite mesaj privat]

Model teza unica    [Editează]  [Citează] 

Vreau sa stiu daca anul acesta tezele cu subiect unic la clasele a VII-a si a VIII-a mentin aceeasi structura ca variantele de subiecte de la Testarea Nationala, adica 3 parti(spatiu punctat, grila si rezolvare completa). Mi-ati putea oferi un model sau de unde as putea afla detalii. Multumesc anticipat.

Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
24 Sep 2007, 01:52

[Trimite mesaj privat]


Nu cred ca Ministerul a facut inca publice asemenea informatii. Bineinteles daca vreun utilizator are informatii mai detaliate, i-am fi recunoscatori sa le imparta cu noi.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
unababenaf
Grup: membru
Mesaje: 177
23 Oct 2007, 16:42

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Vreau sa stiu daca anul acesta tezele cu subiect unic la clasele a VII-a si a VIII-a mentin aceeasi structura ca variantele de subiecte de la Testarea Nationala, adica 3 parti(spatiu punctat, grila si rezolvare completa). Mi-ati putea oferi un model sau de unde as putea afla detalii. Multumesc anticipat.

Un inalt reprezentant al ministerului, care a fost prezent la o lansare de carte in Constanta, a raspuns la aceasta intrebare, spunind ca acest lucru e secret... Nimic mai revoltator! Dupa acest raspuns am plecat...ca ma apucasera...
neoficial, sunt raspunsurile date de diverse "culegeri" ce propun subiecte de teze cu subiect unic. De exemplu a lui Artur Balauca si gasca...


---
C. Telteu )
ConstObreja
Grup: membru
Mesaje: 132
11 Nov 2007, 12:12

[Trimite mesaj privat]


Cred ca deja stii raspunsul la intrebarea pe care ai pus-o! Modele au aparut deja pe edu.ro, didactic.ro si ... Ceea ce m-a facut sa intervin e amintirea 'Culegerii lui Balauca' in care se propun niste variante de teza! Foarte frumos, pana la un punct! Sunt 17 profesori pe 25 teste si o multime de greseli! Candva apreciam lucrarile car purtau semnatura A.B.; a se vedea culegerea pentru Olimpiada, cls7. Dar acum, cu aceasta 'lucrare', mi se pare ca dorinta de a scoate repede ceva si de a face bani e evidenta! Oricum, trebuie apreciata si intentia, dar si vazute partile bune! Cred ca Thaida nu vrea sa intre la concurenta cu GIL pentru a intra in Cartea Recodurilor la .. greseli!


---
Dorim sa fim, cand nu vor mai fi, prin cei ce vor fi
ramona elena
Grup: membru
Mesaje: 3
15 Nov 2007, 22:05

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Vreau sa stiu daca anul acesta tezele cu subiect unic la clasele a VII-a si a VIII-a mentin aceeasi structura ca variantele de subiecte de la Testarea Nationala, adica 3 parti(spatiu punctat, grila si rezolvare completa). Mi-ati putea oferi un model sau de unde as putea afla detalii. Multumesc anticipat.
[color=red][/color]


---
toropelean
unababenaf
Grup: membru
Mesaje: 177
15 Nov 2007, 23:50

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
[Citat]
Vreau sa stiu daca anul acesta tezele cu subiect unic la clasele a VII-a si a VIII-a mentin aceeasi structura ca variantele de subiecte de la Testarea Nationala, adica 3 parti(spatiu punctat, grila si rezolvare completa). Mi-ati putea oferi un model sau de unde as putea afla detalii. Multumesc anticipat.
[color=red][/color]

Conform modelului care este publicat pe www.edu.ro, a disparut partea cu grila. In rest nimic schimbat.


---
C. Telteu )
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
16 Nov 2007, 01:33

[Trimite mesaj privat]


Modelele oficiale se gasesc la adresa

http://examene.edu.ro


---
Pitagora,
Pro-Didactician
gorbaciov
Grup: membru
Mesaje: 2
26 Nov 2007, 20:19

[Trimite mesaj privat]

variante teza cu subiect unic    [Editează]  [Citează] 

pentru cei de la minister : vreu sa stiu si eu cand publicati variantele de la teze ? [color=red][/color]


---
mihalacheciprian
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
27 Nov 2007, 07:24

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
pentru cei de la minister : vreu sa stiu si eu cand publicati variantele de la teze ? [color=red][/color]


Daca aveti intrebari sau sugestii pentru angajatii Ministerului Educatiei, ar fi de preferat sa le postati pe Forumul de pe portal.edu.ro. ProDidactica nu are nici o legatura cu Ministerul Educatiei.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
Jeff Hardy
Grup: membru
Mesaje: 1
04 Dec 2007, 15:29

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Nu cred ca Ministerul a facut inca publice asemenea informatii. Bineinteles daca vreun utilizator are informatii mai detaliate, i-am fi recunoscatori sa le imparta cu noi.

Eu am gasit doar o varianta . Nu stiu sigur daca au aparut mai multe. Dar profesorii nostri au zis ca e doar una pt fiecare obiect pe net , si ca ministerul are mai multe dar nu le publica pe net , acele variante fiind unicele exemple date de ei!


---
ce ma enerveaza scoala
[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47502 membri, 58497 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ