Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Bacalaureat 2008 » PRECIZARI
[Subiect nou]   [Răspunde]
Autor Mesaj
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
11 Apr 2008, 19:58

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Doar la matematica publicati rezorvarile??.....de ex. la chimie anorganica nu afisati rezorvarile???....acestea unde le putem vedea??

Membrii actualei echipe ProDidactica se pricep doar la matematica.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
yrinuk
Grup: membru
Mesaje: 3
12 May 2008, 19:20

[Trimite mesaj privat]


Ma intreb pana anul asta de ce nu a trebuit sa faceti zona cu acces platit...va ganditi k poate sunt copii care nu isi mai permit sa dea bani si pentru asta..am avut totusi de cumparat si manuale anul asta si variantele d scos la imprimanta..k deh`...toti porfesorii la materia fiecaruia vor variantele...! Urat din partea voastra..dupa ce k mai sunt si foarte grele la matematica...nu ne mai ajutati cu practic nimic...pacat ca tocmai anul acesta v`ati gasit sa postati variantele contracost!

Euclid
Grup: Administrator
Mesaje: 2659
12 May 2008, 20:19

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Ma intreb pana anul asta de ce nu a trebuit sa faceti zona cu acces platit...va ganditi k poate sunt copii care nu isi mai permit sa dea bani si pentru asta..am avut totusi de cumparat si manuale anul asta si variantele d scos la imprimanta..k deh`...toti porfesorii la materia fiecaruia vor variantele...! Urat din partea voastra..dupa ce k mai sunt si foarte grele la matematica...nu ne mai ajutati cu practic nimic...pacat ca tocmai anul acesta v`ati gasit sa postati variantele contracost!


Regretam faptul ca vedeti numai aspectele negative ale problemei. Ne pare sincer rau ca v-am dezamagit.


---
Euclid
minimarinica
Grup: moderator
Mesaje: 1536
12 May 2008, 23:05

[Trimite mesaj privat]

REGRETABIL!    [Editează]  [Citează] 

[Citat]
Ma intreb pana anul asta de ce nu a trebuit sa faceti zona cu acces platit...va ganditi k poate sunt copii care nu isi mai permit sa dea bani si pentru asta..am avut totusi de cumparat si manuale anul asta si variantele d scos la imprimanta..k deh`...toti porfesorii la materia fiecaruia vor variantele...! Urat din partea voastra..dupa ce k mai sunt si foarte grele la matematica...nu ne mai ajutati cu practic nimic...pacat ca tocmai anul acesta v`ati gasit sa postati variantele contracost!

REGRETABIL ca exista oameni care gandesc ca dv. Daca un elev care acum este in clasa a XII a renunta la o singura iesire la o discoteca, sau bar, sau sa zicem la o " iesire" oarecare, sigur poate plati aceasta modesta taxa. De ce nu va ganditi ca pentru ca dv. sa vedeti ceea ce vedeti pe monitor la acest forum, niste oameni pierd nopti muncind, dupa ce au pierdut ani de zile pregatindu-se ca sa fie in stare sa faca acest lucru, pe cand ai dv. copii care se distreaza non-stop nu sunt in stare nici macar sa economiseasca aceasta suma si sa se aboneze fara stirea dv.!Puteti fi siguri, ca fara stirea dv. pot sa-si faca rost de tigari contra cost si multe altele. Incercati sa va ganditi si cand vi s-a intamplat dv. sa munciti voluntar pentru niste oameni pe care nu-i cunoasteti, cu dragoste si spor, mai multe zile si nopti la rand! Si poate ca, dupa aceasta, va veti cere scuze pentru ce ati spus mai sus!


---
C.Telteu
yrinuk
Grup: membru
Mesaje: 3
13 May 2008, 18:11

[Trimite mesaj privat]


Din punctul meu de vedere nu a fost nici o problema...multumesc lui dumnezeu nu am probleme cu banii...dar restul colegilor mei...inclusiv profesorii si`au dat cu parerea ca nu se procedeaza corect...apreciem efortul depus dar eu sunt de parere ca asa cum s`au putut anii trecuti sa se faca totul gratuit...era posibil si anul acesta! Doar daca nu au intervenit si alte puncte de vedere ale marilor domni de aici! (in legatura cu barurile nici nu`mi sta mintea la altceva decat bac! cu parere de rau tot dezamagita sunt ...nu numai eu)

minimarinica
Grup: moderator
Mesaje: 1536
13 May 2008, 20:50

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Din punctul meu de vedere nu a fost nici o problema...multumesc lui dumnezeu nu am probleme cu banii...dar restul colegilor mei...inclusiv profesorii si`au dat cu parerea ca nu se procedeaza corect...

Daca intradevar exista si profesori care au aceeasi parere, de ce nu se apuca ei sa va dea rezolvarile proprii pentru toate variantele? Mi se pare foarte logic sa faca asta pentru elevii lor, in cazul in care sunt nemultumiti de politica financiara a acestui site.Dar sincer eu nu cred ca ei sunt nemultumiti, ci doar unii elevi.


---
C.Telteu
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
13 May 2008, 21:13

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Din punctul meu de vedere nu a fost nici o problema...multumesc lui dumnezeu nu am probleme cu banii...dar restul colegilor mei...inclusiv profesorii si`au dat cu parerea ca nu se procedeaza corect...apreciem efortul depus dar eu sunt de parere ca asa cum s`au putut anii trecuti sa se faca totul gratuit...era posibil si anul acesta! Doar daca nu au intervenit si alte puncte de vedere ale marilor domni de aici! (in legatura cu barurile nici nu`mi sta mintea la altceva decat bac! cu parere de rau tot dezamagita sunt ...nu numai eu)


In momentul in care anul trecut am postat toate rezolvarile gratuit, am facut un efort si cu ideea ca suntem intr-o situatie exceptionala si ca aceasta GRESEALA IMENSA cu publicarea subiectelor de examene nu se va repeta.

Ne pare rau, dar conditiile in care am reusit sa publicam anul trecut toate rezolvarile in mod gratuit nu se repeta anul acesta. Nu toti membrii echipei noastre mai au la dispozitie timpul de anul trecut. Astfel anul acesta am avut de ales intre a publica doar cateva dintre rezolvari gratuit, sau sa punem la dispozitia celor interesati toate rezolvarile contra cost.

  • Fondatorii ProDidactica au mai facut un efort si au publicat deja destule rezolvari gratuite si in plus au raspuns la foarte multe intrebari pe Forum. Consideram ca astfel echipa ProDidactica si-a facut datoria fata de societate (daca mai avea vreuna).

  • IN PLUS, pro-didactica.ro ca institutie va ofera toate rezolvarile in zona iBac. Trebuie sa intelegeti ca daca nu apareau in zona iBac, aceste rezolvari nu ar mai fi aparut deloc.

Va intelegem dezamagirea cand va comparati cu elevii care au dat anul trecut bacalaureatul, dar ar trebui sa va adresati in primul rand Ministerului Educatiei. Ei sunt platiti din banii d-voastra si ar putea sa va mai puna la dispozitie si rezolvarile complete si corecte.

Ca un ultim comentariu, intelegem ca va postati doar parerea proprie. Daca intre colegii d-voastra sunt doritori sa-si exprime parerea, pot sa o faca singuri aici pe Forum fara purtator de cuvint. Cat despre profesori care sunt de parere ca nu procedam corect, sa-i lasam de asemenea sa vina aici si sa ne dea un exemplu de cum era corect sa procedam.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
nino99
Grup: membru
Mesaje: 381
14 May 2008, 00:12

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Din punctul meu de vedere nu a fost nici o problema...multumesc lui dumnezeu nu am probleme cu banii...dar restul colegilor mei...inclusiv profesorii si`au dat cu parerea ca nu se procedeaza corect...apreciem efortul depus dar eu sunt de parere ca asa cum s`au putut anii trecuti sa se faca totul gratuit...era posibil si anul acesta! Doar daca nu au intervenit si alte puncte de vedere ale marilor domni de aici! (in legatura cu barurile nici nu`mi sta mintea la altceva decat bac! cu parere de rau tot dezamagita sunt ...nu numai eu)


Membrii echipei pro-didactica au creat si Bac 2008 MT1 si MT2 unde se pot scrie intrebari raportate la subiectele de Bac, care este gratuit si dansii va raspund la orice problema pe care o ridicati.
Rezolvarile de la iBac2008 sunt foarte clare, explicite si va ajuta foarte mult. Se observa clar minutiozitatea membrilor pro-didactica in rezolvarile problemelor => calitate
In scoli acest site este apreciat si de catre profesori.
Nu este usor sa rezolvi si sa redactezi aceste subiecte in timp scurt pe care il doresc elevii, este un efort depus de acesti membrii.

Comentariile din citat cred ca sunt inutile si fara sens.

aladar
Grup: membru
Mesaje: 120
14 May 2008, 12:18

[Trimite mesaj privat]


Ma adresez domnilor administratori, moderatori si celor care realizeaza importanta deosebita a lucrului facut cu responsabilitate si profund discernamant...Nu va mai irositi pretiosul timp raspunzand unor mesaje infantile ( gen yrinuk), care nu inteleg sau nu pot sa inteleaga, pretioasa munca facuta aici.

tigeress
Grup: membru
Mesaje: 8
23 May 2008, 23:01

[Trimite mesaj privat]


Mie mi se pare corect....acest acces cu taxa. Din punctul meu de vedere, in loc sa imi cumpar o culegere de pe piata, care contine niste rezolvari foarte succinte si eventual cu greseli, am preferat sa imi cumpar aceasta culegere online. De aici chiar inteleg tot. Calitatea rezolvarilor este excelenta, si chiar apreciez asta.



Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47502 membri, 58497 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ