Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Bacalaureat 2008 » Geometrie
[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
ovidiubac2008
Grup: membru
Mesaje: 79
23 Feb 2008, 22:06

[Trimite mesaj privat]

Geometrie    [Editează]  [Citează] 

Buna ziua. Am si eu o rugaminte domnule profesor. Nu aveti cumva pe undeva o lista, un tabel ceva undeva sintetizate formulele de geometrie de genul distanta de la un punct la o dreapta distanta dintre doua puncte distanta de la un punct la un plan, ecuatia cercului, cum sunt niste puncte coliniare, arie, volum, hiperbola, elipsa. Am si eu nevoie mare ca dau bacul anul acesta si nu le am.
Va multumesc.


---
iau nota mare la BAC
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
05 Jan 2008, 00:09

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Buna ziua. Am si eu o rugaminte domnule profesor. Nu aveti cumva pe undeva o lista, un tabel ceva undeva sintetizate formulele de geometrie de genul distanta de la un punct la o dreapta distanta dintre doua puncte distanta de la un punct la un plan, ecuatia cercului, cum sunt niste puncte coliniare, arie, volum, hiperbola, elipsa. Am si eu nevoie mare ca dau bacul anul acesta si nu le am.
Va multumesc.


In cateva saptamani vom publica mai multe materiale de pregatire pentru bacalaureat. Veti gasi acolo si asemenea sinteze.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
aladar
Grup: membru
Mesaje: 120
05 Jan 2008, 16:54

[Trimite mesaj privat]


http://www.didactic.ro/disciplina?did=3&what=planuri&pid=55556&type=&cat_id=3

ovidiubac2008
Grup: membru
Mesaje: 79
23 Feb 2008, 18:42

[Trimite mesaj privat]

unde ?    [Editează]  [Citează] 

[Citat]

In cateva saptamani vom publica mai multe materiale de pregatire pentru bacalaureat. Veti gasi acolo si asemenea sinteze.


Va rog sa-mi spuneti in ce sectiune a siteului sau dati-mi linkul unde ati pus sinteza asta.multumesc [equation][/equation]


---
iau nota mare la BAC
ovidiubac2008
Grup: membru
Mesaje: 79
23 Feb 2008, 18:46

[Trimite mesaj privat]


si.....o sa rezolvati si variantele care apar amu pe 1 martie pt mate-info nu:D?
din cele de anu trecut am facut km tot ce am stiut si din rezolvarile voastre am invatat foarte multe.Va multumesc pt efort si pt k faceti publice asa rezolvari corecte


---
iau nota mare la BAC
ovidiubac2008
Grup: membru
Mesaje: 79
23 Feb 2008, 18:53

[Trimite mesaj privat]


oricum.sper sa se tina guvernantii de cuvant si sa le publice cand au promis


---
iau nota mare la BAC
ovidiubac2008
Grup: membru
Mesaje: 79
23 Feb 2008, 19:05

[Trimite mesaj privat]


Ce inseamna prescurtarea "q.e.d." scrisa la sfarsitul unor exercitii? de exemplu la varianta 85.subiectul II 1 a)


---
iau nota mare la BAC
manutmu
Grup: membru
Mesaje: 62
23 Feb 2008, 20:42

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Ce inseamna prescurtarea "q.e.d." scrisa la sfarsitul unor exercitii? de exemplu la varianta 85.subiectul II 1 a)


"q.e.d" vine din limba latina si varianta lunga este: quod erat demonstrandum, adica tradus - 'ceea ce trebuia demonstrat', adica reprezinta chiar finalul unei demonstratii!

Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
23 Feb 2008, 22:06

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
si.....o sa rezolvati si variantele care apar amu pe 1 martie pt mate-info nu:D?
din cele de anu trecut am facut km tot ce am stiut si din rezolvarile voastre am invatat foarte multe.Va multumesc pt efort si pt k faceti publice asa rezolvari corecte


In principiu raspunsul este DA!


---
Pitagora,
Pro-Didactician
[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47502 membri, 58497 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ