Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Bacalaureat 2008 » iBac 2008 - zona cu acces platit
[Subiect nou]   [Răspunde]
Autor Mesaj
Noldi15
Grup: membru
Mesaje: 7
03 May 2008, 00:33

[Trimite mesaj privat]


Stai sa reformulez!MA refeream la faptul ca in sectiunea bac 2008, rezolvarile sunt puse in format pdf, separat subiectul 1,2 si 3, dar in sectiunea iBac trebuie sa intram separat in fiecare problema si daca vrem sa scoatem la imprimanta, nu avem o pagina ci multe bucatele de poze "ineditabile".Ceea ce as dori e ca si in sectiunea iBac sa fie rezolvarile la fel ca in bac 2008!Multumesc anticipat


---
:D:D:D
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
03 May 2008, 00:50

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Stai sa reformulez!MA refeream la faptul ca in sectiunea bac 2008, rezolvarile sunt puse in format pdf, separat subiectul 1,2 si 3, dar in sectiunea iBac trebuie sa intram separat in fiecare problema si daca vrem sa scoatem la imprimanta, nu avem o pagina ci multe bucatele de poze "ineditabile".Ceea ce as dori e ca si in sectiunea iBac sa fie rezolvarile la fel ca in bac 2008!Multumesc anticipat

Ne pare rau, dar in iBac nu putem pune fisiere pdf.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
osiris
Grup: membru
Mesaje: 2
04 May 2008, 17:53

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
[Citat]
Stai sa reformulez!MA refeream la faptul ca in sectiunea bac 2008, rezolvarile sunt puse in format pdf, separat subiectul 1,2 si 3, dar in sectiunea iBac trebuie sa intram separat in fiecare problema si daca vrem sa scoatem la imprimanta, nu avem o pagina ci multe bucatele de poze "ineditabile".Ceea ce as dori e ca si in sectiunea iBac sa fie rezolvarile la fel ca in bac 2008!Multumesc anticipat

Ne pare rau, dar in iBac nu putem pune fisiere pdf.


de ce ...? idee e ca nu putem sta in fata calculatorului tot timpul; cred ca este destul de inervant.


Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
04 May 2008, 19:41

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
[Citat]
[Citat]
Stai sa reformulez!MA refeream la faptul ca in sectiunea bac 2008, rezolvarile sunt puse in format pdf, separat subiectul 1,2 si 3, dar in sectiunea iBac trebuie sa intram separat in fiecare problema si daca vrem sa scoatem la imprimanta, nu avem o pagina ci multe bucatele de poze "ineditabile".Ceea ce as dori e ca si in sectiunea iBac sa fie rezolvarile la fel ca in bac 2008!Multumesc anticipat

Ne pare rau, dar in iBac nu putem pune fisiere pdf.


de ce ...? idee e ca nu putem sta in fata calculatorului tot timpul; cred ca este destul de inervant.



Puteti imprima oricare din rezolvari chiar daca nu sunt in format pdf. Folositi optiunea PRINT din meniul browserului.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
06 May 2008, 07:57

[Trimite mesaj privat]


Pentru ca sa va dati seama cum arata rezolvarile in zona iBac 2008, variantele cu numerele 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89 (primii termeni ai sirului lui Fibonacci!) sunt accesibile oricarui utilizator inregistrat, celelalte variante fiind rezervate doar abonatilor iBac 2008. Este drept unele dintre rezolvari nu sunt inca publicate, dar vor fi in curand (vedeti calendarul).


---
Pitagora,
Pro-Didactician
flaviul
Grup: membru
Mesaje: 32
06 May 2008, 22:40

[Trimite mesaj privat]


Spune-mi si mie de ce nu mi-a venit codul. Am trimis de cel putin 2 saptamani. Nu verifici te rog ? Pe nume Lupu Flaviu am trimis.

Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
06 May 2008, 23:10

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Spune-mi si mie de ce nu mi-a venit codul. Am trimis de cel putin 2 saptamani. Nu verifici te rog ? Pe nume Lupu Flaviu am trimis.


In momentul in care ati facut comanda ati primit un email de confirmare a comenzii. Va rog trimiteti (forward) acel email la adresa pitagora@pro-didactica.ro si va rezolv situatia.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
Noldi15
Grup: membru
Mesaje: 7
07 May 2008, 17:23

[Trimite mesaj privat]


Am inteles!nu se pot pune!Insa dupa publicarea tuturor rezolvarilor v-as ruga, totusi, sa puneti rezolvarile cumva grupate!in asa fel ati usura muuuulllltttt munca elevilor pentru ca nu e tot una daca imprim o rezolvare pe o foaie sau pot imprima un subiect rezolvat complet pe o foaie!(stiu ca va stresez, dar eu sunt mai disperat ca voi )


---
:D:D:D
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
07 May 2008, 17:36

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Am inteles!nu se pot pune!Insa dupa publicarea tuturor rezolvarilor v-as ruga, totusi, sa puneti rezolvarile cumva grupate!in asa fel ati usura muuuulllltttt munca elevilor pentru ca nu e tot una daca imprim o rezolvare pe o foaie sau pot imprima un subiect rezolvat complet pe o foaie!(stiu ca va stresez, dar eu sunt mai disperat ca voi )


Multumim pentru idee. De cum terminam cu publicarea rezolvarilor, vom incerca sa facem aceasta afisare a tuturor problemelor unei variante.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
Noldi15
Grup: membru
Mesaje: 7
07 May 2008, 23:23

[Trimite mesaj privat]


Mersi mult, asta va fi un mare ajutor!Si sper ca nu v-am stresat prea mult, dar nevoia a fost mare...Va multumesc inca odata pro-didactica


---
:D:D:D


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47502 membri, 58497 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ