Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Bacalaureat 2008 » iBac 2008 - zona cu acces platit
[Subiect nou]   [Răspunde]
Autor Mesaj
raluca0601
Grup: membru
Mesaje: 6
18 Apr 2008, 09:57

[Trimite mesaj privat]


ar fi trebuit sa primesc un mail de confirmare? eu una nu am primit nimic...

Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
18 Apr 2008, 10:46

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
ar fi trebuit sa primesc un mail de confirmare? eu una nu am primit nimic...

Este vorba despre un e-mail de confirmare pentru o comanda pe care ati facut-o?


---
Pitagora,
Pro-Didactician
flaviul
Grup: membru
Mesaje: 32
18 Apr 2008, 15:54

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Cum e cu ramburs asta ca nu sunt in tema cu chestiile de la posta ? :D Trebuie sa fiu acasa ca sa primesc plicul sau primesc o citatie acasa ma duc la posta ridic plicul si platesc ? Spuneti-mi va rog.


Imi raspundeti si mie ?

Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
18 Apr 2008, 16:02

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Cum e cu ramburs asta ca nu sunt in tema cu chestiile de la posta ? :D Trebuie sa fiu acasa ca sa primesc plicul sau primesc o citatie acasa ma duc la posta ridic plicul si platesc ? Spuneti-mi va rog.

In principiu, daca sunteti acasa puteti plati atunci si primit plicul. Daca nu sunteti acasa vi se lasa o nota sa va prezentati la posta sa va ridicati plicul.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
Godies
Grup: membru
Mesaje: 4
20 Apr 2008, 22:14

[Trimite mesaj privat]


In principiu este ok sa fiti platiti pentru munca depusa si pentru rezolvarile riguroase.Apreciez si strategia dumneavoastra de marketing, dar:

1) Pro-Didactica a fost vazut de catre elevi ca fiind locul unde gasesc ajutor din partea unor oameni bine intentionati, acum este vazut ca locul unde trebuie sa plateasca pentru a fi ajutati;
2)Daca serviciul nu este gratis vor apare alternative mai ieftine, sau de ce nu, site-uri care vor copia de pe Pro Didactica si vor pune gratis pe propriul site(sunt sigur ca nu puteti impiedica asa ceva).Un pariu personal daca vreti, a 2-a zi dupa ce ati publicat variantele, ele vor apare pe 2-3 site-uri fantoma.(acolo sunt gratis si baietii scot mai mult de 300 de mii pe luna(cat au dat pe Ibac) din adsense)

Concluzia este ca Pro-Didactica, din multiple motive, unele evidente nu va castiga extrem de pe urma site-ului, dar va pierde simtitor la imagine.

Sugestia mea, desi este irelevanta din moment ce deja ati luat o decizie, ar fi sa inlocuiti butonul cu Ibac cu un buton cu Donatii.Spre exemplu, eu am folosit serviciile oferite de Pro-Didactica, dar nu voi cumpara Ibac(poate pentru ca l-ati trecut cu galben(Ibac nu este egal cu celelalte rubrici?e mai important pentru ca se castiga de pe urma lui?), poate pentru ca sunt sigur ca exista alternativa mai ieftina, poate pentru ca eu cred ca nu ati facut o miscare desteapta).Daca aveati serviciile gratuite si un mijloc de a dona, fiti sigur ca o făceam si probabil donam o suma mai mare de 50 de ron.

Repet , nu incape urma de indoiala ca serviciile dumneavoastra merita banii pe care ii cereti si chiar mai mult, mijlocul prin care incercati sa ii obtineti lasa de dorit.


Pro
Grup: Administrator
Mesaje: 76
20 Apr 2008, 22:29

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
In principiu este ok sa fiţi plătiţi pentru munca depusă si pentru rezolvările riguroase.Apreciez si strategia dumneavoastră de marketing, dar:

1) Pro-Didactica a fost văzut de către elevi ca fiind locul unde găsesc ajutor din partea unor oameni bine intenţionaţi, acum este văzut ca locul unde trebuie sa plătească pentru a fi ajutaţi;
2)Daca serviciul nu este gratis vor apărea alternative mai ieftine, sau de ce nu, site-uri care vor copia de pe Pro Didactica si vor pune gratis pe propriul site(sunt sigur ca nu puteţi împiedica aşa ceva).Un pariu personal daca vreţi, a 2-a zi după ce aţi publicat variantele, ele vor apare pe 2-3 site-uri fantoma.(acolo sunt gratis si băieţii scot mai mult de 300 de mii pe luna(cat au dat pe Ibac) din adsense)

Concluzia este ca Pro-Didactica, din multiple motive, unele evidente nu va câştiga extrem de pe urma site-ului, dar va pierde simţitor la imagine.

Sugestia mea, deşi este irelevanta din moment ce deja aţi luat o decizie, ar fi sa înlocuiţi butonul cu Ibac cu un buton cu Donaţii.Spre exemplu, eu am folosit serviciile oferite de Pro-Didactica, dar nu voi cumpăra Ibac(poate pentru ca l-aţi trecut cu galben(Ibac nu este egal cu celelalte rubrici?e mai important pentru ca se câştiga de pe urma lui?), poate pentru ca sunt sigur ca exista alternativa mai ieftina, poate pentru ca eu cred ca nu aţi făcut o mişcare deşteapta).Daca aveaţi serviciile gratuite si un mijloc de a dona, fiţi sigur ca o făceam si probabil donam o suma mai mare de 50 de ron.

Repet, nu încape urma de îndoiala ca serviciile dumneavoastră merita banii pe care ii cereţi, mijlocul prin care încercaţi sa ii obţineţi lasă de dorit.



Multumim pentru sfaturi. Ajutor veti gasi in continuare pe pro-didactica.ro:

  • raspundem in masura timpului disponibil la intrebarile de pe Forum. Odata eliberati de editarea rezolvarilor, vom putea raspunde la absolut toate intrebarile
  • poate nu ati observat dar inca publicam rezolvari gratuite in Bac 2008


Legat de donatii si de ajutor primit de pro-didactica.ro din exterior, ar trebuie sa stiti ca anul trecut toata recunoastiinta celor cateva mii bune de elevi si profesori care au beneficiat de rezolvarile pro-didactica.ro a constat la sfarsit intr-un total de vreo 10-15 mesaje de multumire postate la noi pe Forum. Numarul elevilor care pomenesc de noi pe siturile/blogurile lor personale (nu neaparat elogios, ci doar sub form unui simplu link) este sub 10. Daca doar atati s-au obosit sa scrie un multumesc sau sa dea un semn de apreciere a ajutorului primit, cam cati estimati ca ar trimite donatii?


---
Pro Didactica [mare dregator]
Pro
Grup: Administrator
Mesaje: 76
20 Apr 2008, 23:29

[Trimite mesaj privat]


[Citat]

Un pariu personal daca vreti, a 2-a zi dupa ce ati publicat variantele, ele vor apare pe 2-3 site-uri fantoma.(acolo sunt gratis si baietii scot mai mult de 300 de mii pe luna(cat au dat pe Ibac) din adsense)


De aproape o zi in iBac sunt publicate


  • rezolvarile tuturor variantelor de la subiectul I, MT2
  • rezolvarile variantelor 1-25 subiectul II, MT1
  • rezolvarile variantelor 1-25 subiectul III, MT1


ProDidactica ia act de pariul dumneavoastra. Daca ne dovediti ca de azi in 7 zile aceste rezolvari se gasesc pe un site (fantoma sau nefantoma), va oferim codul de acces in iBac 2008.


---
Pro Didactica [mare dregator]
krackauer
Grup: membru
Mesaje: 1
21 Apr 2008, 00:23

[Trimite mesaj privat]


Nu mai puneti gaz pe foc.
Nu suntem destul de civilizati (sau instariti) pentru a folosi un link cu titlul "Donate". Uneori, insa, nu cred ca avem probleme finaciare, din moment ce suntem dispusi sa platim, pentru niste meditatii superficiale, sume de n+1 ori mai mari decat cea care este in discutie. Ramanem deci cu rusinea si prostia care ne orbeste. Pentru cat timp? Vom vedea.

Noapte buna!

Euclid
Grup: Administrator
Mesaje: 2659
21 Apr 2008, 03:10

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
In principiu este ok sa fiti platiti pentru munca depusa si pentru rezolvarile riguroase.Apreciez si strategia dumneavoastra de marketing, dar:

1) Pro-Didactica a fost vazut de catre elevi ca fiind locul unde gasesc ajutor din partea unor oameni bine intentionati, acum este vazut ca locul unde trebuie sa plateasca pentru a fi ajutati;
2)Daca serviciul nu este gratis vor apare alternative mai ieftine, sau de ce nu, site-uri care vor copia de pe Pro Didactica si vor pune gratis pe propriul site(sunt sigur ca nu puteti impiedica asa ceva).Un pariu personal daca vreti, a 2-a zi dupa ce ati publicat variantele, ele vor apare pe 2-3 site-uri fantoma.(acolo sunt gratis si baietii scot mai mult de 300 de mii pe luna(cat au dat pe Ibac) din adsense)

Concluzia este ca Pro-Didactica, din multiple motive, unele evidente nu va castiga extrem de pe urma site-ului, dar va pierde simtitor la imagine.

Sugestia mea, desi este irelevanta din moment ce deja ati luat o decizie, ar fi sa inlocuiti butonul cu Ibac cu un buton cu Donatii.Spre exemplu, eu am folosit serviciile oferite de Pro-Didactica, dar nu voi cumpara Ibac(poate pentru ca l-ati trecut cu galben(Ibac nu este egal cu celelalte rubrici?e mai important pentru ca se castiga de pe urma lui?), poate pentru ca sunt sigur ca exista alternativa mai ieftina, poate pentru ca eu cred ca nu ati facut o miscare desteapta).Daca aveati serviciile gratuite si un mijloc de a dona, fiti sigur ca o făceam si probabil donam o suma mai mare de 50 de ron.

Repet , nu incape urma de indoiala ca serviciile dumneavoastra merita banii pe care ii cereti si chiar mai mult, mijlocul prin care incercati sa ii obtineti lasa de dorit.



Probabil ca noi suntem vinovati ca am pus problema gresita. Ceea ce oferim contra cost ESTE UN SERVICIU SUPLIMENTAR! Altfel spus: nu ar fi existat pe gratis in forma in care il construim acum.


---
Euclid
Godies
Grup: membru
Mesaje: 4
21 Apr 2008, 12:54

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Probabil ca noi suntem vinovati ca am pus problema gresita. Ceea ce oferim contra cost ESTE UN SERVICIU SUPLIMENTAR! Altfel spus: nu ar fi existat pe gratis in forma in care il construim acum.


Evident.Nu sugeram altceva decat faptul ca problema a fost pusa gresit.Sa zicem ca
metoda donatiei nu este asa buna cum mi-am inchipuit, dupa ce am citit raspunsul lui Pro; dar prin felul prin care Pro Didactica a pus problema, a pierdut la imaginea pe care si-o formase.

Multumesc pentru acceptarea pariului, daca nu voi castiga in 7 zile voi cumpara Ibac.



Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47495 membri, 58496 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ