Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Bacalaureat 2008 » iBac 2008 - zona cu acces platit
[Subiect nou]   [Răspunde]
Autor Mesaj
matescared
Grup: membru
Mesaje: 2
17 Apr 2008, 15:42

[Trimite mesaj privat]


In mailul de confirmare a comenzii nu era precizata data aproximativa de sosire a codului de acces. Stie cineva?

natryum
Grup: membru
Mesaje: 28
17 Apr 2008, 16:42

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
In mailul de confirmare a comenzii nu era precizata data aproximativa de sosire a codului de acces. Stie cineva?


nu cred ca era trecut dar ar fii bine de stiut cand vor sosi codurile :D


---
****
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
17 Apr 2008, 17:08

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
[Citat]
In mailul de confirmare a comenzii nu era precizata data aproximativa de sosire a codului de acces. Stie cineva?


nu cred ca era trecut dar ar fii bine de stiut cand vor sosi codurile :D

Posta Romana sustine ca in 2-3 zile. Nu ne putem lua insa angajamente in numele lor. De abia dupa ce primii utilizatori vor avea codurile vom putea sa ne facem o idee asupra timpului mediu de primire.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
natryum
Grup: membru
Mesaje: 28
17 Apr 2008, 19:16

[Trimite mesaj privat]


spuneati cv si de cheltuiele postale.. cat mai sunt si alea?


---
****
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
17 Apr 2008, 20:31

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
spuneati cv si de cheltuiele postale.. cat mai sunt si alea?

Ni s-a spus ceva in jurul a 6 lei.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
johnye2e
Grup: membru
Mesaje: 6
17 Apr 2008, 20:43

[Trimite mesaj privat]


[Citat]

Sa intelegem ca suntem criticati pentru ca v-am ajutat pana acum in mod gratuit?

Nu, va critic pentru ca ati decis sa oferiti acelasi serviciu pe care pana acum il ofereati gratuit, cu plata. O considerati o strategie "capitalista", nu?
[Citat]

Interesant mod de a stabili "regula". Pe baza acestui principiu ar trebui sa se interzica orice serviciu gratuit sau ajutor, pentru ca altfel ar trebui eternizat.

Din nou, nu. Nu trebuie interzis... Ce e gratuit, ramane gratuit (e asa de greu de imaginat, sau de realizat?!). Pentru ca utilizatorul serviciului respectiv poate capata dependenta fata de serviciul oferit... Sau poate doreati doar sa va promovati societatea... S.R.L. - ul dumneavoastra nu procedeaza corect. Cu atat mai mult cu cat au ramas numai 2 luni pana la BAC. Eu cred ca daca ati fi anuntat ca serviciile dumneavoastra vor trebui sa fie platite, sa zicem, de acum 3-4 luni, numarul utilizatorilor din randul elevilor de clasa a 12-a ar fi scazut. Concurenta nu aveti, e adevarat. Si la fel de adevarat e ca, daca nu imi convin actiunile dumneavoastra, pot oricand sa renunt la serviciile oferite de dumneavoastra... Din pacate, NU imi pot permite sa o fac. Ma vad obligat pana la urma sa platesc abonamentul.
Imi cer scuze de insistente.


---
BAC
zeus
Grup: membru
Mesaje: 1
18 Apr 2008, 00:27

[Trimite mesaj privat]


Pana la urma e normal. Administratorii si profesorii nu au nici o obligatie fata de noi de a posta subiectele. 25-30 lei nu e un pret mare, faci un sacrificiu si nu iesi un weekend in oras , mai stai si inveti.
Lasa ca e bine. Si daca treaba va merge profesorii vor fi si mai motivati sa puna subiectele mai devreme. Numai bine si spor la invatat.


---
Zeus
andreib
Grup: membru
Mesaje: 43
18 Apr 2008, 00:32

[Trimite mesaj privat]


[Citat]


Din pacate, NU imi pot permite sa o fac. Ma vad obligat pana la urma sa platesc abonamentul.
Imi cer scuze de insistente.


Daca anul viitor se vor publica din nou variantele te asigur eu ca va exista si concurenta (pregatesc un proiect in acest sens). Este o idee buna aceasta a dumneavoastra celor din echipa Pro-didactica, doar ca mai e de lucru la capitolul strategii de marketing, de imagine etc (plata cu cardul, o interfata mai simpla si mai atragatoare). Acestea sunt doar pareri si sunt sigur ca timpul a fost o piedica pentru d-voastra in acest sens.
Sustin initiativa si nu pot decat sa va urez sa continuati dezvoltarea invatamantului on-line.

flaviul
Grup: membru
Mesaje: 32
18 Apr 2008, 01:12

[Trimite mesaj privat]


Cum e cu ramburs asta ca nu sunt in tema cu chestiile de la posta ? :D Trebuie sa fiu acasa ca sa primesc plicul sau primesc o citatie acasa ma duc la posta ridic plicul si platesc ? Spuneti-mi va rog.

Euclid
Grup: Administrator
Mesaje: 2659
18 Apr 2008, 07:49

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
[Citat]

Sa intelegem ca suntem criticati pentru ca v-am ajutat pana acum in mod gratuit?

Nu, va critic pentru ca ati decis sa oferiti acelasi serviciu pe care pana acum il ofereati gratuit, cu plata. O considerati o strategie "capitalista", nu?
[Citat]

Interesant mod de a stabili "regula". Pe baza acestui principiu ar trebui sa se interzica orice serviciu gratuit sau ajutor, pentru ca altfel ar trebui eternizat.

Din nou, nu. Nu trebuie interzis... Ce e gratuit, ramane gratuit (e asa de greu de imaginat, sau de realizat?!). Pentru ca utilizatorul serviciului respectiv poate capata dependenta fata de serviciul oferit... Sau poate doreati doar sa va promovati societatea... S.R.L. - ul dumneavoastra nu procedeaza corect. Cu atat mai mult cu cat au ramas numai 2 luni pana la BAC. Eu cred ca daca ati fi anuntat ca serviciile dumneavoastra vor trebui sa fie platite, sa zicem, de acum 3-4 luni, numarul utilizatorilor din randul elevilor de clasa a 12-a ar fi scazut. Concurenta nu aveti, e adevarat. Si la fel de adevarat e ca, daca nu imi convin actiunile dumneavoastra, pot oricand sa renunt la serviciile oferite de dumneavoastra... Din pacate, NU imi pot permite sa o fac. Ma vad obligat pana la urma sa platesc abonamentul.
Imi cer scuze de insistente.


Iti intelegem perfect frustrarea. Vreau insa sa subliniez ca acest abonament trebuie privit, in primul rand, ca pe un serviciu in plus. Este o diferenta intre 'daca nu-mi dai bani, iti iau cutare lucru' si 'daca imi dai bani, iti dau ceva in plus'. Referitor la bac, adevarul este ca trebuie pregatit din timp si nu trebuie lucrat numai pe variantele ministerului (de fapt tot acest sistem cu 100 de variante este o prostie). In fine, referitor la subiectele din acest an, intreaba pe forum si ti se var raspunde !


---
Euclid


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47488 membri, 58465 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ