Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Bacalaureat 2008 » Biologie XI-XII
[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
bobocell
Grup: membru
Mesaje: 10
27 Mar 2008, 16:20

[Trimite mesaj privat]

Biologie XI-XII    [Editează]  [Citează] 

Nu site nimeni daca va aparea vreo carte cu rezolvari pentru Anatomie si genetica??? Editura Sigma scoate pentru clasele IX-X. Dar pentru noi??? daca stiti ceva, va rog un rasp. Multumesc.

ioanna2
Grup: membru
Mesaje: 34
13 Mar 2008, 11:37

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Nu site nimeni daca va aparea vreo carte cu rezolvari pentru Anatomie si genetica??? Editura Sigma scoate pentru clasele IX-X. Dar pentru noi??? daca stiti ceva, va rog un rasp. Multumesc.


se pare ca nu au voie sa scoata nici o carte cei de la sigma.. a dat ministeru anunt la medifax ca nu au voie sa foloseasca subiectele in brosuri.


---
bac-ul .. o sa treaca si el.. noi sa fim sanatosi
bobocell
Grup: membru
Mesaje: 10
13 Mar 2008, 11:43

[Trimite mesaj privat]


Asa au spus si anul trecut, dar interdictia se refera la cartile cu variante si nicidecum la cartile cu rezolvarile variantelor. S-au anulat comenzile cu toate cartile ce contineau varinatele, dar cartile cu rezolvari vor aparea saptamana viitoare. Am sunat pe la edituri si mi-au confirmat.
Nu stie nimeni cum sa facem sa avem rezolvarile corecte? Noi le rezolvam dar nu stim daca e bine.

bobocell
Grup: membru
Mesaje: 10
13 Mar 2008, 11:45

[Trimite mesaj privat]


Asa au spus si anul trecut, dar interdictia se refera la cartile cu variante si nicidecum la cartile cu rezolvarile variantelor. S-au anulat comenzile cu toate cartile ce contineau varinatele, dar cartile cu rezolvari vor aparea saptamana viitoare. Am sunat pe la edituri si mi-au confirmat.
Nu stie nimeni cum sa facem sa avem rezolvarile corecte? Noi le rezolvam dar nu stim daca e bine.

ioanna2
Grup: membru
Mesaje: 34
13 Mar 2008, 11:50

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Asa au spus si anul trecut, dar interdictia se refera la cartile cu variante si nicidecum la cartile cu rezolvarile variantelor. S-au anulat comenzile cu toate cartile ce contineau varinatele, dar cartile cu rezolvari vor aparea saptamana viitoare. Am sunat pe la edituri si mi-au confirmat.
Nu stie nimeni cum sa facem sa avem rezolvarile corecte? Noi le rezolvam dar nu stim daca e bine.


stiu si eu ce s-a intamplat anul trecut.. dar cei de la minister nu dadusera comunicate sa se interzica distribuirea si editarea subiectelor.. problema ar fi ca si cartile cu rezolvari contin subiectele.. s-ar incalca deci noul comunicat dat de Mediafax referitor la editarea lor.. vor aparea carti fara subiecte doar cu rezolvari sau vor face carti online (ca alea nu sunt brosuri)?

eu la mate am gasit unde sa verific rezolvarile... la romana imi este putin frica


---
bac-ul .. o sa treaca si el.. noi sa fim sanatosi
bobocell
Grup: membru
Mesaje: 10
13 Mar 2008, 11:55

[Trimite mesaj privat]


Probabil si de aceea anul trecut s-au scos carti numai cu rezolvarile subiectelor, fara a fi pusa varianta in intregime. Carti online... nu cred, deoarece (sa vb sincer) si editurile vor sa faca bani de pe urma acestor carti. Si nu stiu daca se complica ei cu vreun site pentru care trebuie sa platesti ca sa intri si etc... Ramane de vazut ce se intampla in viitor! Pacat ca noi suntem cobaii lor. Dar... asta e ministerul.

ioanna2
Grup: membru
Mesaje: 34
13 Mar 2008, 12:02

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Probabil si de aceea anul trecut s-au scos carti numai cu rezolvarile subiectelor, fara a fi pusa varianta in intregime. Carti online... nu cred, deoarece (sa vb sincer) si editurile vor sa faca bani de pe urma acestor carti. Si nu stiu daca se complica ei cu vreun site pentru care trebuie sa platesti ca sa intri si etc... Ramane de vazut ce se intampla in viitor! Pacat ca noi suntem cobaii lor. Dar... asta e ministerul.


anul trecut au scos carti cu tot cu subiecte (am si eu una pt ca am folosit-o pana sa apara subiectele noi).. anul asta dupa ce scrie la sigma pe site cartile vor contine si subiectele.. deci incalca interdictia.. poate incalcam si noi spusele celor de la minister si o sa copiem in masa la bac :D


---
bac-ul .. o sa treaca si el.. noi sa fim sanatosi
bobocell
Grup: membru
Mesaje: 10
13 Mar 2008, 12:03

[Trimite mesaj privat]


Doamne fereste. Cum poti sa vorbesti asa? noi sa copiem???????



P.S. poate sa ne inspiram=))))))))))))))))))))))

allebubu
Grup: membru
Mesaje: 4
27 Mar 2008, 16:20

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Nu site nimeni daca va aparea vreo carte cu rezolvari pentru Anatomie si genetica??? Editura Sigma scoate pentru clasele IX-X. Dar pentru noi??? daca stiti ceva, va rog un rasp. Multumesc.



au aparut carti ... editura DPH ... pt XI XII


---
alle
[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47488 membri, 58465 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ