Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Bacalaureat 2008 » Se modifica subiectele !!
[Subiect nou]   [Răspunde]
[Prima pagină]   « [1] [2]
Autor Mesaj
vlaston
Grup: membru
Mesaje: 52
11 Mar 2008, 19:51

[Trimite mesaj privat]


Se aude ca au fost chemati la Buc. autorii subiectelor si vor fi simplificate pctele c de la II si III.

KoluBer
Grup: membru
Mesaje: 5
11 Mar 2008, 20:38

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Se aude ca au fost chemati la Buc. autorii subiectelor si vor fi simplificate pctele c de la II si III.


doar atat????e clar ...


---
Sub orice limita
kunoichi
Grup: membru
Mesaje: 16
12 Mar 2008, 14:43

[Trimite mesaj privat]


lol mie sincer mi se pare mai greu sub 1 decat 2 si 3. cum sa puna geometrie de clasa a7-8-a.. in liceu nu s-a facut geometrie deloc. Eu mai mult ma chinui la ex alea decat la S2 care nu e foarte greu


---
No matter how strong a puppet seemsm its only as strong as its weakest joint.
giacomo
Grup: membru
Mesaje: 4
12 Mar 2008, 14:53

[Trimite mesaj privat]


O schimbare a subiectelor mi se pare binevenita . Orice elev care este in timpul liceului de nota 5 sau 6 la matematica pentru ca "atata poate" merita sa aiba o sansa de a promova bacul la aceasta disciplina ., pe cand in momentul actual cu aceste subiecte o asemenea persoana nu ar fi in stare sa il promoveze . Eu recunosc mai mult de 8 nu cred ca voi putea lua la bac avand in vedere dificultatea subiectelor . De ce ? Pentru in toti anii acestia am avut o profesoara care ne inchidea media cu 2 note + teza si care ne dadea teme , dar nu punea accent pe ele ( sa ne dea note mici in cazul in care nu ni le faceam etc.. ) si nici nu aveai surpriza sa te scoata la tabla pentru a te asculta , iar cand nu stiai te ierta . Ea isi facea treaba , cine invata =foarte bine= , cine nu =iarasi foarte bine= . Nu spun ca nu era in stare sa ne predea matematica daca eram atent la ora ei intelegeam ceea ce ne explica numai ca nu sunt genul de persoana care sa invete daca nu este obligat sau motivat .

In concluzie cred ca foarte multi meditatori au protestat impotriva acestor subiecte pentru ca nu isi permit sa le fie ceruta socoteala de la mamicile si taticii copiilor care au picat bac-ul .

michofield
Grup: membru
Mesaje: 3
12 Mar 2008, 19:17

[Trimite mesaj privat]


Dupa parerea mea schimbarea subiectelor ar fi in beneficiul nostru. Toate subiectele care le am vazut mi au dat impresia ca si daca as stii sa le rezolv, nu as avea timp.

iulcsi
Grup: membru
Mesaje: 1
14 Mar 2008, 22:41

[Trimite mesaj privat]


off off....mult ne mai streseaza astia....:-(

Metabog
Grup: membru
Mesaje: 2
15 Mar 2008, 10:20

[Trimite mesaj privat]


Pana acum toti profesorii cu care am vorbit au zis "stai linistit ca nu modifica mare lucru, doar pe ici pe colo".

[Prima pagină]   « [1] [2]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47504 membri, 58510 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ