Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
nafets
Grup: membru
Mesaje: 28
22 Feb 2007, 21:22

[Trimite mesaj privat]

intrebare    [Editează]  [Citează] 

Cum pot sa printez subiectele (sa se vada bine), nu cu optiunea
<<printeaza varianta>> ???


---
len
Euclid
Grup: Administrator
Mesaje: 2659
22 Feb 2007, 20:08

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Cum pot sa printez subiectele (sa se vada bine), nu cu optiunea
<<printeaza varianta>> ???

Unde anume ai gasit asa ceva? Daca te referi la subiectele de la testarea nationala, ele sunt in format pdf. Viewer-ul tau (acrobat, xpdf, preview sau ce folosesti) are optiunea "print" in meniul principal.


---
Euclid
nafets
Grup: membru
Mesaje: 28
22 Feb 2007, 20:39

[Trimite mesaj privat]


Pe edu.ro daca folosesc optiunea lor de printare nu imi iese clar (iese foarte mic). Eu am imprimanta inkjet nu laser. Si nu cred ca este format pdf, pentru ca as putea sa printez normal. Daca pot gasi in alta parte subiectele sau daca exista alta modalitate.....


---
len
Euclid
Grup: Administrator
Mesaje: 2659
22 Feb 2007, 21:22

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Pe edu.ro daca folosesc optiunea lor de printare nu imi iese clar (iese foarte mic). Eu am imprimanta inkjet nu laser. Si nu cred ca este format pdf, pentru ca as putea sa printez normal. Daca pot gasi in alta parte subiectele sau daca exista alta modalitate.....

Scuze, am inteles ca intrebarea se refera la site-ul nostru. Subiectele de pe site-ul ministerului sunt imagini (parca .png). In general este nenatural sa fie tiparite, totusi noi le putem tipari la o calitate decenta (noi avem tot inkjet). Problema este localizata mai mult ca sigur la calculatorul dv. Dupa ce apasati pe "printeaza varianta" ar trebui sa apara un meniu al imprimantei. Jucati-va cu optiunile de acolo, e foarte posibil sa fie presetat un factor de micsorare pe undeva.


---
Euclid
[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47495 membri, 58497 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ