Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

[Subiect nou]   [Răspunde]
Autor Mesaj
makosteszta
Grup: membru
Mesaje: 7
13 Jun 2007, 10:24

[Trimite mesaj privat]


n-am fost în viaÅ£a mea în bibliotecÄ?...aÅ?a cÄ? nici acuma n'o sÄ? mÄ? duc numa pentru o problemÄ? de'asta...mÄ? dau bÄ?tut...aÅ?tept rÄ?spunsul corect


---
Lehet hogy hulye vagyok, de okos az neem :-/
petrebatranetu
Grup: moderator
Mesaje: 3161
13 Jun 2007, 16:26

[Trimite mesaj privat]


Mai asteptam putin...Dar incerca acasa cu trei carti,pune-le pe un raft si vezi ce iese...


---
Doamne ajuta...
Petre
makosteszta
Grup: membru
Mesaje: 7
13 Jun 2007, 18:05

[Trimite mesaj privat]


gata raftul...pun Å?i 3 cÄ?rÅ£i (de 200 file!!!)...am facut rost Å?i de un vierme...l-am pus sÄ? citeascÄ?...probabil cÄ? cam mâine pe la cinÄ? terminÄ? cu cititul, Å?i apoi o sÄ?-l întreb...


---
Lehet hogy hulye vagyok, de okos az neem :-/
petrebatranetu
Grup: moderator
Mesaje: 3161
13 Jun 2007, 22:10

[Trimite mesaj privat]


Incercati sa faceti ironii...dar nu-si au rostul!Faceti practic aszarea cartilor in biblioteca si o sa vedeti...spre surprinderea dumneavoastra ...ca viermele gaureste ...numai...202 file si 4 coperti! VEDETI CUM SE ASEAZA CARTILE IN BIBLIOTECA !


---
Doamne ajuta...
Petre
makosteszta
Grup: membru
Mesaje: 7
15 Jun 2007, 14:41

[Trimite mesaj privat]


trebuie sÄ? accept cÄ? nu m-am gândit destul...m-aÅ£i surprins cu aceastÄ? soluÅ£ie deÅ?i este logicÄ?. numai cÄ? existÄ? o EXCEPÅ¢IE pe care am aflat-o de la viermele despre care v-am mai povestit...dupÄ? cum am estimat, viermele meu a terminat de citit ieri, Å?i l-am întrebat câte file Å?i coperte a perforat (aÅ?teptând rÄ?spunsul pe care am primit de la dumneavoastrÄ?, adicÄ? 202/4). Dar viermele meu a rÄ?spuns 401/4. am fost surprins tare de tot, dar dupÄ? cîteva momente am aflat, care era diferenÅ£a...problema era cÄ? prima carte de pe raftul meu a fost o carte hebraicÄ?, în care -dupÄ? cum Å?tim cu toÅ£ii- paginile se numeroteazÄ? invers! faÅ£Ä? de cÄ?rÅ£ile noastre obiÅ?nuite ...deci dacÄ? tot suntem atât de pedanÅ£i mai trebuia menÅ£inut în problema propusÄ? cÄ? de fapt cÄ?rÅ£ile nu sunt de origine hebraicÄ?......viermele meu e tare isteÅ£ ..sper cÄ? l-aÅ£i înÅ£eles...


---
Lehet hogy hulye vagyok, de okos az neem :-/
petrebatranetu
Grup: moderator
Mesaje: 3161
15 Jun 2007, 15:49

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
trebuie sÄ? accept cÄ? nu m-am gândit destul...m-aÅ£i surprins cu aceastÄ? soluÅ£ie deÅ?i este logicÄ?. numai cÄ? existÄ? o EXCEPÅ¢IE pe care am aflat-o de la viermele despre care v-am mai povestit...dupÄ? cum am estimat, viermele meu a terminat de citit ieri, Å?i l-am întrebat câte file Å?i coperte a perforat (aÅ?teptând rÄ?spunsul pe care am primit de la dumneavoastrÄ?, adicÄ? 202/4). Dar viermele meu a rÄ?spuns 401/4. am fost surprins tare de tot, dar dupÄ? cîteva momente am aflat, care era diferenÅ£a...problema era cÄ? prima carte de pe raftul meu a fost o carte hebraicÄ?, în care -dupÄ? cum Å?tim cu toÅ£ii- paginile se numeroteazÄ? invers! faÅ£Ä? de cÄ?rÅ£ile noastre obiÅ?nuite ...deci dacÄ? tot suntem atât de pedanÅ£i mai trebuia menÅ£inut în problema propusÄ? cÄ? de fapt cÄ?rÅ£ile nu sunt de origine hebraicÄ?......viermele meu e tare isteÅ£ ..sper cÄ? l-aÅ£i înÅ£eles...

Gresiti total in intentia dvs. de a face "misto" asta ca sa trec in limbajul viermelui care s-a lasat asteptat atata timp.Si la cei numiti de dvs, numerotarea e la fel ca a noastra numai redactarea pe pagina e de la dreapta spre stanga...Mai studiati,mai cititi...si nu mai cautati nod in papura!Intram pe acest site ca sa invatam cate ceva,unii de la altii,nu ca sa facem ,ierta-mi fie repetitia , "Misto" de ce spun altiii.Poate aveti de invatat ceva...Daca cititi cu atentie "fara ura si partinire" (cum spuneau romanii) o sa vedeti ca aveti numai de castigat...!


---
Doamne ajuta...
Petre
makosteszta
Grup: membru
Mesaje: 7
15 Jun 2007, 16:03

[Trimite mesaj privat]


ok...vad ca n-ati inteles ce am vrut sa spun...asta poate din cauza faptului ca nu prea stiu sa ma exprim romaneste...am vrut doar sa introduc putin umor in forumul asta, dar vad ca tre sa mai citesc si sa invat mult...asa ca nu ma mai bag in seama...oricum mai am un BAC de dat saptamana viitoare si dupa aia am si examen de admitere la poli pe care nu vreau sa ratez, si tre sa mai invat mult...asa ca ...sarut mainile...daca mai am intrebari, o sa scriu


---
Lehet hogy hulye vagyok, de okos az neem :-/
petrebatranetu
Grup: moderator
Mesaje: 3161
15 Jun 2007, 16:09

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
ok...vad ca n-ati inteles ce am vrut sa spun...asta poate din cauza faptului ca nu prea stiu sa ma exprim romaneste...am vrut doar sa introduc putin umor in forumul asta, dar vad ca tre sa mai citesc si sa invat mult...asa ca nu ma mai bag in seama...oricum mai am un BAC de dat saptamana viitoare si dupa aia am si examen de admitere la poli pe care nu vreau sa ratez, si tre sa mai invat mult...asa ca ...sarut mainile...daca mai am intrebari, o sa scriu

ITI DORESC MULT SUCCES LA BAC ! SA-TI AJUTE DUMNEZEU SA IEI NOTE CAT MAI MARI SI LA "POLI" SA IEI CU MAXIM...Din tot sufletul succes, din partea unui prof. din Galati.Cu stima...


---
Doamne ajuta...
Petre
oana
Grup: membru
Mesaje: 29
02 Oct 2007, 02:21

[Trimite mesaj privat]


Acum sa nu va certati... Mai incearca intrebarea de cateva ori...


---
I've got the power!
petrebatranetu
Grup: moderator
Mesaje: 3161
27 Oct 2007, 16:18

[Trimite mesaj privat]


Raspunsul corect este 4 coperti si 202 file...


---
Doamne ajuta...
Petre


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47512 membri, 58528 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ