Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Amuzamente matematice » Voi ce mai dati?!
[Subiect nou]   [Răspunde]
Autor Mesaj
gauss
Grup: Administrator
Mesaje: 6933
26 Oct 2014, 18:31

[Trimite mesaj privat]

Voi ce mai dati?!    [Editează]  [Citează] 

La un congres al medicilor români se discuta aprins despre progresul facut in ultimele decenii. Pe scurt, majoritatea discutiilor sunt de forma...

-- Voi ce mai dati?!
-- La boala aia si aia noi dam ce am mai tot dat, un antinevralgic, un piramidon, daca chiar trebuie o tetraciclina ceva... Nimicuri, cruciulite, ce mai...
-- Si ajuta la ceva?
-- Nu, nu ajuta la nimic, se duc toti, nimeni nu intelege nimic, mor pe rupte oamenii, ca si mai inainte, dai cruciulite, iei cruciulite...

La o sedinta de inspectorat tot asa, profesorii de matematica, fizica, limba si literatura româna... Pe scurt, majoritatea discutiilor sunt de forma...

-- Voi astia de la matematica ce mai dati?!
-- La bac'ul trecut am dat ce am mai tot dat, un sistem, o limita, daca chiar trebuie o integrala ceva... "Multiple choice"... Cruciulite, ce mai...
-- Si ajuta la ceva?
-- Nu, nu ajuta la nimic, se duc toti, nimieni nu intelege nimic, copiaza sau pica pe rupte oamenii, ca si mai inainte, dai cruciulite, iei cruciulite...

Doua partide din România se aliaza din nou la un schimb de experienta cu sampanie si caviar. Discutiile sau macar incercarile de schimb de pareri... din scurt...

-- Voi astia de la fostul PCR, acum noul PCR (noul nume pe larg este Partidul Capitalist Român) ce mai dati?!
-- La votul trecut am dat ce am mai tot dat, un autobuz de dus copiii la gradinite, care oricum trebuia sa-l dam de mult, cateva petreceri cu bere si mici si pe cei de la partidele adverse la ziar si in judecata, bine, mai plasam si noi cate o vila si un cabriolet, ca altfel nu se poate, dar atunci ne semnam numai cu cruciulita, ca sa nu se poata reconstrui... Doar cateva zile inainte de vot.
-- Si ajuta la ceva?
-- Daaa, ajuuuta, se duc toti, nimieni nu intelege nimic, ne voteaza pe rupte oamenii, ca si mai inainte, dai cruciulite, iei cruciulite...




---
df (gauss)


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47502 membri, 58497 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ