Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Amuzamente matematice » La bar...la o bericica...
[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
petrebatranetu
Grup: moderator
Mesaje: 3161
29 Oct 2009, 22:38

[Trimite mesaj privat]

La bar...la o bericica...    [Editează]  [Citează] 

La barul "Trei surcele" ,pe terasa sunt trei mese cu trei picioare,trei scaune cu trei picioare,servesc trei barmani,trei feluri de mancare,trei feluri de bautura.Vin trei tipi,se aseaza la trei mese,consuma trei feluri de mancare,trei feluri de bautura si la un moment unul din barmani este impuscat...Vin trei politisti,trei criminalisti,trei procurori si ii iau la intrebari...cine a impuscat barmanul?
Primul raspunde:
-N-am vazut cine a impuscat barmanul pentru ca in acel moment eram cu sticla de bere la gura si priveam cerul...
Al doilea:
-N-am vazut cine a impuscat barmanul din cauza fetei de masa,pentru ca bagam un capac de sticla de bere la piciorul mesei ca se hatana...
Al treilea:
-N-am vazut cine a impuscat barmanul pentru ca in acel moment imi aprindeam pipa si eram atent sa nu-mi ard degetele...
Unul din politisti dupa ce s-a gandit putin i-a spus unuia dintre ei:
-Tu esti vinovatul...
Cui i-o fi zis? Cum a dedus care e vinovatul?


---
Doamne ajuta...
Petre
noGooD
Grup: membru
Mesaje: 5
25 Apr 2009, 11:40

[Trimite mesaj privat]


cum se "hatana" o masa cu trei picioare ?

bebein
Grup: membru
Mesaje: 386
29 Oct 2009, 22:28

[Trimite mesaj privat]


A TRECUT MULT TIMP DE CAND ATI POSTAT PROBLEMA SI SUNTEM FOARTE CURIOSI.sE POATE SI UN RASPUNS?


---
2 lucruri sunt infinite: universul si prostia omului...dar despre univers nu sunt inca sigur-Einstein )
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
29 Oct 2009, 22:38

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
A TRECUT MULT TIMP DE CAND ATI POSTAT PROBLEMA SI SUNTEM FOARTE CURIOSI.sE POATE SI UN RASPUNS?

A fost dat in mesajul de mai sus: o masa cu 3 picioare nu se poate clatina (3 puncte determina un plan!)


---
Pitagora,
Pro-Didactician
[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47502 membri, 58498 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ