Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

[Subiect nou]   [Răspunde]
[Prima pagină]   « [1] [2]
Autor Mesaj
cuvacalapeco
Grup: membru
Mesaje: 59
26 May 2015, 22:31

[Trimite mesaj privat]


S-a rezolvat atunci! Am gasit raspunsul corect la problema, el neaflandu-se printre cele propuse. Am intrebat numai ca am presupus ca raspunsul se afla intre variante,crezand ca greseala imi apartinande (am refacut de n ori). Multumesc frumos.

Vassyl
Grup: membru
Mesaje: 43
26 May 2015, 23:49

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
[Citat]
[Citat]

RASPUNS c)


Daca il calculezi cu un calculator iti va da negativ! Si cum poate fi aria negativa?

Da ,dar intre timp Culegerea s-a schimbat, a aparut o editie noua 2014 in care ei au facut modificari,enuntul sunand astfel:"Calculati integrala: ....cu limitele de integrare 1 si 2", si atunci totul e corect.Nu e nici un calcul de arie Cumpara editia noua 2014,unde sunt facute multe modificari si schimbate unele probleme fata de editia 2013.Deci raspuns c) si totul e corect!

Si calculul e un numar pozitiv: 2.2679010705817045519470214586717736521665166846884894


---
CORECTITUDINE:
Egalitatea nu exista decat in matematica.(Mihai Eminescu)
Vassyl
Grup: membru
Mesaje: 43
27 May 2015, 00:09

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
[Citat]

Da ,dar intre timp Culegerea s-a schimbat, a aparut o editie noua 2014 in care ei au facut modificari,enuntul sunand astfel:"Calculati integrala: ....cu limitele de integrare 1 si 2", si atunci totul e corect.Nu e nici un calcul de arie Cumpara editia noua 2014,unde sunt facute multe modificari si schimbate unele probleme fata de editia 2013.Deci raspuns c) si totul e corect!


Argumentul e stupid. Dacă vrei să intervii în discuţie, referă-te la problemă aşa cum a fost ea propusă.

Iar ma atacati domnule gigelmarga! Eu nu intervin in nici o discutie.Eu discut cu omul!!!Am discutat cu el si la mesaje.I-am spus frumos ca enuntul la problema s-a modificat in editia 2014.El se pregateste de examen de admitere si i-am spus ca e de preferat sa se pregateasca dupa editia 2014,deoarece multe probleme si-au schimbat enuntul ori s-au modificat complet.Dumneavoastra sunteti un om pus numai pe cearta ! Eu ii vreau binele acestui om . Daca aveti ceva cu mine spuneti-mi in fata !


---
CORECTITUDINE:
Egalitatea nu exista decat in matematica.(Mihai Eminescu)
gigelmarga
Grup: membru
Mesaje: 1072
27 May 2015, 20:14

[Trimite mesaj privat]


[Citat]

Iar ma atacati domnule gigelmarga!....Dumneavoastra sunteti un om pus numai pe cearta ! Eu ii vreau binele acestui om . Daca aveti ceva cu mine spuneti-mi in fata !


Eşti în eroare. Nu te atac şi nu sunt pus pe ceartă. Nu am nimic cu d-ta. Chiar apreciez încercările de a te apropia de Latex.

Problema e mult mai simplă. Să explic: a răspunde la întrebarea pusă cu "răspunsul corect este c) pentru că într-o ediţie ulterioară a culegerii respective autorii au modificat enunţul" este, după părerea mea, hilar.

Dar nu te lăsa descurajat de comentariile mele răutăcioase

Vassyl
Grup: membru
Mesaje: 43
28 May 2015, 08:06

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
[Citat]

Iar ma atacati domnule gigelmarga!....Dumneavoastra sunteti un om pus numai pe cearta ! Eu ii vreau binele acestui om . Daca aveti ceva cu mine spuneti-mi in fata !


Eşti în eroare. Nu te atac şi nu sunt pus pe ceartă. Nu am nimic cu d-ta. Chiar apreciez încercările de a te apropia de Latex.

Problema e mult mai simplă. Să explic: a răspunde la întrebarea pusă cu "răspunsul corect este c) pentru că într-o ediţie ulterioară a culegerii respective autorii au modificat enunţul" este, după părerea mea, hilar.

Dar nu te lăsa descurajat de comentariile mele răutăcioase

In sfarsit un comentariu mai prietenesc,cu zambete amiabile.Binenteles ca intotdeauna dumneavoastra aveti dreptate .Va multumesc.Culegerea s-a schimbat !
In legatura cu Latex,parerea mea e ca destul de greoi ,cu anumite reguli care cer timp pentru redactare.Eu redactez in MathType in care e o placere sa lucrezi.
Si as mai vrea sa va intreb ,de ce nu dati posibilatatea la ce postezi sa stergi pur si simplu intrand pe editare cum se procedeaza pe alte forumuri?


---
CORECTITUDINE:
Egalitatea nu exista decat in matematica.(Mihai Eminescu)
[Prima pagină]   « [1] [2]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47548 membri, 58574 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ