Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
maiya
Grup: membru
Mesaje: 419
31 Mar 2015, 02:02

[Trimite mesaj privat]

solicitare    [Editează]  [Citează] 

Domnule Gauss
Cu respect va rog sa binevoiti ca impotriva oricarei discriminari sa solicitati ca conditiile puse mie in propunerea de probleme sa fie puse pentru toti utilizatorii PRODIDACTICA pentru a ne putea bucura de aceleasi drepturi si obligatii.
Totodata va rog sa binevoiti sa atentionati utilizatorii sa se abtina sa faca alte comentarii scrise in paginile PRODIDACTICA in afara de cele care au legatura directa cu matematica si care este necesar sa fie facute intr-un limbaj decent.
Cu multumiri deosebite

cristi2011
Grup: membru
Mesaje: 345
27 Mar 2015, 20:28

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Domnule Gauss
Cu respect va rog sa binevoiti ca impotriva oricarei discriminari sa solicitati ca conditiile puse mie in propunerea de probleme sa fie puse pentru toti utilizatorii PRODIDACTICA pentru a ne putea bucura de aceleasi drepturi si obligatii.
Totodata va rog sa binevoiti sa atentionati utilizatorii sa se abtina sa faca alte comentarii scrise in paginile PRODIDACTICA in afara de cele care au legatura directa cu matematica si care este necesar sa fie facute intr-un limbaj decent.
Cu multumiri deosebite

De ce o persoana care practica inselaciuni on-line ar trebuie sa se bucure de "aceleasi drepturi si obligatii" ca un om de buna-credinta?
Iar daca va adresati doar d-lui Gauss, nu credeti ca era mai potrivit un mesaj personal??
ORicum, tupeul dvs este fantastic...nu am mai intalnit asa ceva.
Mai terminati cu servilismul, este grotesc.
Si...pot sa-l rog si eu pe dl Gauss sa va suspende accesul la acest site, deoarece, printre altele:
-faceti spam cu asa-zise "Rezolvari", in realitate gargara pe niste trivialitati si trageri de par hilare
-aveti prea multe conturi clona
-cereti bani altora pe rezolvarile oferite aici, care nu va apartin, dar le prezentatti drept ale dumneavoastra.
Tinand cont de toate astea, pentru care trebuia sa fiti trimis de mult la plimbare(sspendare permanenta), mai vreti acum si "ne-discriminare", ba chiar sunteti deranjat de faptul ca vi se spune "de-a dreptul" cam ce hram purtati si cu ce va ocupati si cam care e nivelul de competenta al dvs in matematica.
Prieteneste, acum, nu credeti ca ati depasit limitele penibilului?
Apucati-va de MUNCA, domnule, in domeniul in care va pricepeti(Daca va pricepeti la ceva), lasati inselatoriile on-line si "Rezolvarile" de matematica, deoarece, contrat parerii foarte bune pe care o aveti despre dvs, scartaiti rau in acest domeniu.
Puteti continua pe acest site, cu cateva conditii:
-nu mai cereti altora bani pe rezolvarile pe care le primiti aici, este revoltator.
-scutiti-ne cu spamul si multe comentarii pe banalitati, urmate apoi de o tragere de par "Scurta" a problemei. Nu stiti sa rezolvati/nu prezentati poliloghiile si tragerile de par drept rezolvari, ba si cu tupeu maxim, cum ca ar fi rezolvari corecte. E de insistat foarte mult pe acest aspect, aici poate intra elevi care vor o rezolvare corecta, eleganta la un exercitiu, iar dvs interveniti cu trageri de par sau rezolvari eronate, facand elevul sa creada ca asa se face corect. Faceti, care va sa zica, un deserviciu acelor care cer rezolvari. Stati intai in banca dvs si mai invatati, abia apoi incepeti sa dati rezolvari. Nu neg, poate sunt chestii foarte simple la care va pricepeti si dvs bine, acolo puteti oferi rezolvari, dar sa va bagati la probleme de etapa nationala, credet-ma,nu-i "de nasul" dumneavoastra. Luati si invatati intai.
-incetati va rog cu aprecierile laudative exagerate, dl Gauss isi stie exact valoarea, nu are nevoie de servilismele dvs desantate, sunt penibile... Un simplu "multumesc frumos" este de ajuns, nu trebuie sa umpleti 3 randuri cu "excelenta voastra",si alte expresii de limbaj de lemn. etc. E chestie si de educatie pana la urma.

Dar, inca o data, continua sa ma uimeasca total tupeul dvs: demascat pentru niste ordinarii(Cereti bani pe munca altora), nu doar ca nu incetati, ba ati mai vrea ca nici macar sa nu se comenteze despre ce faceti dvs. Dovediti o lipsa totala de caracter, de simt al rusinii si al ridicolului si un tupeu care tinde la plus infinit.
Avea dreptate cine a zis, in politica ati fi numai bun.

Dvs nu sunteti in pozitia de a face solicitari aici. Ar trebui sa fiti multumit ca inca vi se mai permite accesul.

maiya
Grup: membru
Mesaje: 419
27 Mar 2015, 22:30

[Trimite mesaj privat]


Buna seara domnule Cristi 2011
Imi pare rau ca ma obligati sa va raspund dar sa stiti ca domnul Gauss este un erudit matematician recunoscut pe plan international si in acelasi timp detine rolul de administrator al SC PRODIDACTICA -si de aceea mi-am permis sa ma adresez dumnrealui - spre deosebire de dumnneavoastra care deocamdata sunteti un anonim care doriti pe orice cale sa iesiti din anonimat.
Ca atare sub o forma politicoasa va rog sa ma lasati in pace - nu doresc sub nici o forma sa am vreo relatie cu dumneavoastra.
Noapte buna

robert99
Grup: membru
Mesaje: 7
31 Mar 2015, 01:53

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Buna seara domnule Cristi 2011
Imi pare rau ca ma obligati sa va raspund dar sa stiti ca domnul Gauss este un erudit matematician recunoscut pe plan international si in acelasi timp detine rolul de administrator al SC PRODIDACTICA -si de aceea mi-am permis sa ma adresez dumnrealui - spre deosebire de dumnneavoastra


Cu amuzament constat ca pupatul curului dlui Gauss este o activitate eficienta. Pe orice alt SITE adminul ar fi banat userul. Aici nu, ha ha!


---
Robert
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
31 Mar 2015, 02:02

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
[Citat]
Buna seara domnule Cristi 2011
Imi pare rau ca ma obligati sa va raspund dar sa stiti ca domnul Gauss este un erudit matematician recunoscut pe plan international si in acelasi timp detine rolul de administrator al SC PRODIDACTICA -si de aceea mi-am permis sa ma adresez dumnrealui - spre deosebire de dumnneavoastra


Cu amuzament constat ca pupatul curului dlui Gauss este o activitate eficienta. Pe orice alt SITE adminul ar fi banat userul. Aici nu, ha ha!


Ce va face sa credeti ca nu a fost blocat si aici? Doar ca noi suntem mai lenti

Imi pare rau ca bunavointa si eforturile unora din noi de a-i ajuta pe altii genereaza asemenea anomalii. Probabil faptul ca administratorii ProDidactica nu au mai petrecut prea mult timp in Romania ne-a facut sa uitam ca impostura si nesimtirea pot ajunge atat de departe.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47526 membri, 58544 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ