Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

[Subiect nou]   [Răspunde]
[Prima pagină]   « [1] [2]
Autor Mesaj
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
30 Jun 2014, 18:30

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Tot nu în?eleg rationamentul Dvs. cu acea integral? dubl? când de fapt problema data de autor nu se refer? la a?a ceva.


Adica nu am voie sa folosesc integrale duble daca nu le-ati scris in enunt? Procesul de invatare presupune un oarecare efort. Sunteti in stare sa calculati integrala iterata pe care am folosit-o?

[Citat]
Din sistemul la care am ajuns eu rezult? f?r? discu?ie c? pentru orice
ob?inem
,dar asta este doar o solu?ie particular?.
----------------------------------
F?când calculele în continuare am ajuns la rela?ia
.Dac? impunem pe
putem g?si pe
.Este corect?


Tot ce scrieti este INCORECT. Ati ajunge la sistemul in sin si cos doar pentru a diferit de 0 ceea ce nu este cazul. Va arat in detaliu greselile de aici doar dupa ce va lamurim greselile din
http://pro-didactica.ro/forum/index.php?forumID=8&ID=50231


---
Pitagora,
Pro-Didactician
TAMREF
Grup: membru
Mesaje: 1083
30 Jun 2014, 19:17

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
[Citat]
Tot nu în?eleg rationamentul Dvs. cu acea integral? dubl? când de fapt problema data de autor nu se refer? la a?a ceva.


Adica nu am voie sa folosesc integrale duble daca nu le-ati scris in enunt? Procesul de invatare presupune un oarecare efort. Sunteti in stare sa calculati integrala iterata pe care am folosit-o?

[Citat]
Din sistemul la care am ajuns eu rezult? f?r? discu?ie c? pentru orice
ob?inem
,dar asta este doar o solu?ie particular?.
----------------------------------
F?când calculele în continuare am ajuns la rela?ia
.Dac? impunem pe
putem g?si pe
.Este corect?


Tot ce scrieti este INCORECT. Ati ajunge la sistemul in sin si cos doar pentru a diferit de 0 ceea ce nu este cazul. Va arat in detaliu greselile de aici doar dupa ce va lamurim greselile din
http://pro-didactica.ro/forum/index.php?forumID=8&ID=50231

Mii de scuze!Ave?i voie s? folosi?i orice,dar sincer v? spun c? nu v?d ce are de-a face acea integral? dubl? cu problema în cauz?.Cu umilin?a v? spun c? nu ?tiu s? calculez acea integral? dubl? pentru c? nici m?car nu ?tiu ce leg?tur? este între f(x) ?i f(y) cu atât mai mult nici m?car nu spune?i nimic despre rela?ia dintre x ?i y....Nu în?eleg ra?ionamentul Dvs.!De unde pân? unde acea integral? dubl? care s? se anuleze???
-------------------------------
Se pare c? nici eu nu pot s? v? conving c? ra?ionamentul meu este bun.....Am s? întreb ?i pe al?i profesori în leg?tur? cu acest subiect...

[Prima pagină]   « [1] [2]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47549 membri, 58574 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ