Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
Broke
Grup: membru
Mesaje: 62
11 Mar 2014, 15:57

[Trimite mesaj privat]

ONM     [Editează]  [Citează] 

Buna ziua. Stiu ca nu am postat unde trebuie, dar am nevoie de un raspuns urgent si cei de pe acest site sunt singurii care m-ar putea ajuta. Spuneti-mi va rog, daca stie cineva, cum se calculeaza numarul participantilor la ONM; de exemplu, anul acesta, in judetul Iasi. Sau macar o idee cum se calculeaza in general la un anumit judet. Am inteles ca se tine cont de rezultatele din anii anteriori.
PS: dupa ce primesc un raspuns, rog administratorul sa stearga acest mesaj!!!


---
Respecta si vei fi respectat
npatrat
Grup: membru
Mesaje: 1592
10 Mar 2014, 17:10

[Trimite mesaj privat]


Intra pe mategl.com si undeva pe acolo scrie "Informatii privind Olimpiada de Matematica, editia 2014" si acolo sunt mai multe liniute! Pe tine te intereseaza ultima!

Broke
Grup: membru
Mesaje: 62
10 Mar 2014, 17:19

[Trimite mesaj privat]


Multumesc mult. Rog administratorul sa stearga acest mesaj


---
Respecta si vei fi respectat
Broke
Grup: membru
Mesaje: 62
10 Mar 2014, 23:10

[Trimite mesaj privat]


Buna seara. Multumesc ca nu ati sters inca subiectul, pentru ca mai am o intrebare. Pe site-ul de pe mategl.com precizeaza cate locuri sunt rezervate fiecarei clase fiecarui judet, insa nu inteleg ce reprezinta numarul de la rubrica: "Locuri la dispozitia judetului". Explicati-mi va rog. Multumesc.


---
Respecta si vei fi respectat
Silviu Troscot
Grup: membru
Mesaje: 28
11 Mar 2014, 14:50

[Trimite mesaj privat]


Locurile alea nu sunt alocate unei clase,sunt pentru cine mai ia peste 14 ca sa zic asa,iar daca sunt mai multi peste 14 decat locurile care sunt la dispozitia judetului..nu stiu care e criteriul de selectie


---
Matematicianul este imblanzitorul ce a domesticit infinitul.
npatrat
Grup: membru
Mesaje: 1592
11 Mar 2014, 15:57

[Trimite mesaj privat]


Criteriile de selectie sunt diferite de la un judet la altul! Cum au chef inspectorii! (Bine, in principiu, sa fie elevul(elevii) unui profesor mai renumit/important!)

[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47526 membri, 58545 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ