Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Cereri de rezolvări de probleme » Ajutor!!!!! scriu un referat pe tema"Serii munerice. Studiul
[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
ytssyrc
Grup: membru
Mesaje: 24
03 Apr 2009, 08:55

[Trimite mesaj privat]

Ajutor!!!!! scriu un referat pe tema"Serii munerice. Studiul    [Editează]  [Citează] 

am nevoie de un ajutor!!!!!!! poate cineva sa-mi indice vre-o sursa de unde pot sa i-au "Sumarea seriilor" cu metode si exemple(reyolvate, propuse pt reyolvare)?
miltumesc anticipat

Euclid
Grup: Administrator
Mesaje: 2659
02 Apr 2009, 23:49

[Trimite mesaj privat]


Daca ai de facut un referat trebuie sa primesti in mod obligatoriu si bibliografia.


---
Euclid
enescu
Grup: moderator
Mesaje: 3403
02 Apr 2009, 23:50

[Trimite mesaj privat]


Deocamdata pot sa ajut cu sfaturi privind ortografia: "vreo" si nu "vre-o", "iau" si nu "i-au".

ytssyrc
Grup: membru
Mesaje: 24
03 Apr 2009, 00:36

[Trimite mesaj privat]


bibliografie nu am, de aceea cer ajutor. sa-mi dati voi ceva bibliografie de unde sa pot culege informatie.

Merci, enescu, pt corectarile facute. macar cu atita ma poti ajuta

enescu
Grup: moderator
Mesaje: 3403
03 Apr 2009, 00:49

[Trimite mesaj privat]


[Citat]


Merci, enescu, pt corectarile facute. macar cu atita ma poti ajuta

Cu multa placere

Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
03 Apr 2009, 08:00

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
am nevoie de un ajutor!!!!!!! poate cineva sa-mi indice vre-o sursa de unde pot sa i-au "Sumarea seriilor" cu metode si exemple(reyolvate, propuse pt reyolvare)?
miltumesc anticipat

Ce facultate? Care este cadrul in care va fi prezentat referatul?


---
Pitagora,
Pro-Didactician
ytssyrc
Grup: membru
Mesaje: 24
03 Apr 2009, 08:07

[Trimite mesaj privat]


Facultatea Matmatica si Informatica. Am ales tema sa particip la o conferinta, dar nu am despre "Sumarea seriilor"(cu toate metodele de aflare a sumei unei serii si exemple rezolvate si propuse pt rezolvare)

Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
03 Apr 2009, 08:11

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Facultatea Matmatica si Informatica. Am ales tema sa particip la o conferinta, dar nu am despre "Sumarea seriilor"(cu toate metodele de aflare a sumei unei serii si exemple rezolvate si propuse pt rezolvare)

Ce Universitate? Raspunsul este foarte important pentru a sti la ce nivel va fi prezentarea.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
ytssyrc
Grup: membru
Mesaje: 24
03 Apr 2009, 08:22

[Trimite mesaj privat]


ce importanta are la ce nivel va fi prezentarea? eu singura fac prezentarea. va cer numai sursele din care as putea lucra la acest capitol.

Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
03 Apr 2009, 08:48

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
ce importanta are la ce nivel va fi prezentarea? eu singura fac prezentarea. va cer numai sursele din care as putea lucra la acest capitol.


Probabil ce v-ar fi de folos este ceva de genul cursului de analiza matematica al lui G. M. Fichtenholtz. Dateaza cam din anii 1950, dar este foarte detaliat. Biblioteca Facultatii de Matematica si Informatica a Universitatii Bucuresti avea cel putin un exemplar.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
ytssyrc
Grup: membru
Mesaje: 24
03 Apr 2009, 08:55

[Trimite mesaj privat]


eu m-am uitat si in aceasta carte nu am gasit!!

[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47543 membri, 58560 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ