Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Cereri de rezolvări de probleme » Integrale+limita
[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
Alexandru14
Grup: membru
Mesaje: 142
09 Nov 2017, 23:31

[Trimite mesaj privat]

Integrale+limita    [Editează]  [Citează] 

Buna seara puteti sa ma ajutati la exercițiul din imagine macar cateva puncte nivel anul 2 va mulțumesc anticipat


https://imgur.com/a/gQdmp


---
Da
gauss
Grup: Administrator
Mesaje: 6933
09 Nov 2017, 20:39

[Trimite mesaj privat]




Data viitoare postati totul cum trebuie, ne-am inteles in aceasta privinta?!

In nici un caz nu mai trimiteti cititorii pe un site cu reclame care fac cititul imposibil...


---
df (gauss)
Alexandru14
Grup: membru
Mesaje: 142
09 Nov 2017, 22:19

[Trimite mesaj privat]


Va mulțumesc frumos si imi cer scuze ca am facut reclama ca idee ubde pot copia codul sage cu ce progrsm sa vad rezolvarea


---
Da
gauss
Grup: Administrator
Mesaje: 6933
09 Nov 2017, 23:31

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Va mulțumesc frumos si imi cer scuze ca am facut reclama ca idee ubde pot copia codul sage cu ce progrsm sa vad rezolvarea


Sage este un program liber de calculat cam tot ce se poate calcula, cel ce il foloseste trebuie sa stie ce scrie insa.

Pagina principala este aici:
http://www.sagemath.org/
(Download si documentare pe pagini subiacente.)

In postarea de mai sus, am folosit sage pentru calculul unor integrale si limite, in speranta ca ajunge si ca rezultatele apar intr-un limbaj totusi usor de digerat. Altfel tiparitul m-ar fi costat o vreme. (Incercati sa tipariti si veti intelege.)

Accesul la codul sage - ca la orice postare - este simplu, pur si simplu se apasa acel buton [Citeaza], se vede ce am postat, cod intotdeauna folosibil si integrabil in propriile documente LaTeX. (Desigur sa se poate renunta la [Citare], se merge inapoi, fara a apasa acel [Trimite].

Mesajul l-am interpretat dupa cum am crezut, mai mult nu se poate cand propozitiile postate, cele de mai sus, nu sunt clare. Scrieti mereu clar ce doriti in astfel de situatii, aceasta pagina este un forum, limba româna ne este draga si pretioasa.


---
df (gauss)
[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47495 membri, 58497 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ