Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Cutia cu sugestii » versiune p-d.ro
[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
posescu
Grup: membru
Mesaje: 30
14 Mar 2008, 19:41

[Trimite mesaj privat]

versiune p-d.ro    [Editează]  [Citează] 

cand o sa lansati versiunea noua a p-d.ro?
k aceasta este cea beta.. :|

Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
12 Mar 2008, 06:39

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
cand o sa lansati versiunea noua a p-d.ro?
k aceasta este cea beta.. :|


Probabil cand vom termina cu probleme de Bac.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
Goldbach
Grup: membru
Mesaje: 295
12 Mar 2008, 18:09

[Trimite mesaj privat]


Dupa ce mi-am pus la punct computerul m-am grabit sa revin pe pro-didactica insa am tastat din greseala in bara de adresa fara cratima... am ajuns pe un site care a "furat" numele insa nu ofera nimic. Banuiesc ca nu are nici o legatura cu acesta ? Se pare ca cineva face "trafic" pe munca altora...

Arkantos
Grup: membru
Mesaje: 20
12 Mar 2008, 18:41

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Dupa ce mi-am pus la punct computerul m-am grabit sa revin pe pro-didactica insa am tastat din greseala in bara de adresa fara cratima... am ajuns pe un site care a "furat" numele insa nu ofera nimic. Banuiesc ca nu are nici o legatura cu acesta ? Se pare ca cineva face "trafic" pe munca altora...


In legatura cu prodidactica.ro nu pe noi ne-au copiat imi amintesc un site la fel (in engleza,cu acelasi motto) pe care am intrat odata,dar nu imi mai amintesc adresa exacta.In fine,e doar un motor de cautare care nu face nimic folositor...

Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
12 Mar 2008, 23:31

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
[Citat]
Dupa ce mi-am pus la punct computerul m-am grabit sa revin pe pro-didactica insa am tastat din greseala in bara de adresa fara cratima... am ajuns pe un site care a "furat" numele insa nu ofera nimic. Banuiesc ca nu are nici o legatura cu acesta ? Se pare ca cineva face "trafic" pe munca altora...


In legatura cu prodidactica.ro nu pe noi ne-au copiat imi amintesc un site la fel (in engleza,cu acelasi motto) pe care am intrat odata,dar nu imi mai amintesc adresa exacta.In fine,e doar un motor de cautare care nu face nimic folositor...


Siturile de care mentionati (mai exact www.prodidactica.ro si www.prodidactica.com) nu au nici o legatura cu ProDidactica dar sunt CLONE create sa ne "fure"trafic. Au aparut pentru ca persoane care fac bani din reclama/trafic pe Internet au observat ca in ultimul an traficul nostru a crescut foarte mult. In plus pe google numarul de cautari "pro-didactica" a crescut exponential. Drept urmare si-au cumparat aceste domenii si acum se bucura de un anumit trafic "colateral". Continutul lor nu este creat de o persoana ci de software specializat in asa ceva. Intr-adevar nu veti gasi nimic folositor pe ele.

Ca fapt divers, prodidactica.com apartine unei firme din Mountain View, California (localitatea unde-si are sediul central Google) fara nici un vorbitor de limba romana, iar prodidactica.ro apartine unui cetatean din Republica Moldova care mai are cateva zeci de domenii Internet de acelasi gen "clona" in Romania.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
Goldbach
Grup: membru
Mesaje: 295
13 Mar 2008, 21:59

[Trimite mesaj privat]


Tocmai asta am sesizat si eu insa nu vroiam sa apara adresele acestor site-uri pentru a nu le mai face(culmea ironiei) si noi reclama.


p.s. stiu ca nu e locul aici dar e mai probabil sa va uitati la acest topic decat la cutia cu nisip : dau o bere daca-mi aratati cum se redimensioneaza bara verticala cu limitele de integrare care apare in calculul unei integrale definite

de ex.


Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
13 Mar 2008, 23:11

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Tocmai asta am sesizat si eu insa nu vroiam sa apara adresele acestor site-uri pentru a nu le mai face(culmea ironiei) si noi reclama.

Nu stiu cine ar vrea sa le viziteze. Google este mult mai bun pentru cautare.

[Citat]
p.s. stiu ca nu e locul aici dar e mai probabil sa va uitati la acest topic decat la cutia cu nisip : dau o bere daca-mi aratati cum se redimensioneaza bara verticala cu limitele de integrare care apare in calculul unei integrale definite

de ex.



puteti folosi \big sau \Big in fata acelei bare




---
Pitagora,
Pro-Didactician
Goldbach
Grup: membru
Mesaje: 295
13 Mar 2008, 23:17

[Trimite mesaj privat]


multumesc frumos...cat despre bere deocamdata "virtuala"...insa daca tot suntem la sectiunea "sugestii" ....poate dupa ce trece "nebunia" cu bac-ul reusim sa ne intalnim toti cei care intram frecvent pe acest forum ...la o bere reala !

Arkantos
Grup: membru
Mesaje: 20
14 Mar 2008, 19:41

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
[Citat]
Tocmai asta am sesizat si eu insa nu vroiam sa apara adresele acestor site-uri pentru a nu le mai face(culmea ironiei) si noi reclama.

Nu stiu cine ar vrea sa le viziteze. Google este mult mai bun pentru cautare.


Intr-adevar nu prea vrea nimeni sa le viziteze:

[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47488 membri, 58465 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ