Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Cutia cu sugestii » Cautare in forum
[Subiect nou]   [Răspunde]
Autor Mesaj
itara
Grup: membru
Mesaje: 124
10 Jul 2014, 21:52

[Trimite mesaj privat]

Cautare in forum    [Editează]  [Citează] 

Problema 1: Am dat c?utare pe forum dup? cuvântul "Lebesgue". Am putut s? accesez toate post?rile care con?ineau acest cuvânt, dar separate de subiectul din care f?ceau parte. Nu ?tiu cum s? ajung la subiectul din care face parte acel r?spuns, pentru c? multe dintre ele con?in indica?ii la probleme ale c?ror enun? se g?se?te într-o postare anterioar? în aceluia?i subiect. Este exasperant. Pierd ore întregi c?utând subiect cu subiect ceea ce m? intereseaz?.

Problema 2: Se pot face la începutul fiec?rei sec?iuni una-dou? post?ri de tip cuprins. De exemplu la sec?iunea "Probleme de examen" se poate face un cuprins cu linkurile unde se poate g?si fiecare problem?, luând ca referin?? ultima edi?ie a culegerii publicate. De atâtea ori am parcurs aceast? sec?iune c? a? fi putut face acest cuprins. ?i probabil nu sunt singurul în aceast? situa?ie.
La sec?iunea "Cereri de probleme" munca de c?utare este ?i mai mare. Aici s-ar putea structura în capitole de genul Calcul diferen?ial, Calcul integral, Structuri algebrice, Geometrie plan?, Numere complexe etc

Probabil sunt anumite trucuri în ce prive?te c?utarea pe forum. V? rog ajuta?i-m? în acest? direc?ie. V? mul?umesc.



Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47501 membri, 58497 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ