Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Bacalaureat 2007 » nu va faceti fituici!!!!
[Subiect nou]   [Răspunde]
[1] [2]  »   [Ultima pagină]
Autor Mesaj
20rin
Grup: membru
Mesaje: 28
27 Jun 2007, 00:10

[Trimite mesaj privat]

nu va faceti fituici!!!!    [Editează]  [Citează] 

De ce sa ne facem fituici??? Raspunsul la care ma astept e "ca sa copiem", de ce sa copiem??? -> ca sa luam bac-ul, de ce sa luam BAC-ul? -> ca sa intram la facultate, continuandunnen si aici vechile obiceiuri, vom absolvi si vom obtine o diploma, si daca am parcurs tot acest traseu, o sa fim "prosti cu diploma". Uitati-va la tv de exp, sunt multi...


---
Daca ieri au fost 0 grade Celsius, azi este de 2x mai frig, cate grade sunt azi???
20rin
Grup: membru
Mesaje: 28
26 Jun 2007, 20:12

[Trimite mesaj privat]


*continuandu-ne


---
Daca ieri au fost 0 grade Celsius, azi este de 2x mai frig, cate grade sunt azi???
rat1247
Grup: membru
Mesaje: 48
26 Jun 2007, 20:29

[Trimite mesaj privat]


sa inteleg ca tu iti faci...


---
rat
ce-i?

happygirl
Grup: membru
Mesaje: 139
26 Jun 2007, 20:42

[Trimite mesaj privat]


what??...
dak imi fac fituici...s'ar putea sa ma rup de traseu tau. mai incolo..si sa nu ajung la "prosti cu diploma"...si tot am castigat ceva...
deci?what's your point??

si raspunde si la interbarea lui rat1247 k is curioasa :P :P)


---
'logarithm' and 'algorithm' are permutations!!!
20rin
Grup: membru
Mesaje: 28
26 Jun 2007, 21:39

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
sa inteleg ca tu iti faci...

Nu vreau sa ajung "prost cu diploma"!!! Nu cred ca exista cineva ata de incuiat care nu poate sa invete macar sa ia BAC-ul! Exista insa puturosi, baieti de bani gata, situatii in care mama e X, tata e Y etc. Si pana la urama urmei, riscati prosteste. Daca nici cu rezolvarile in fata nu sunteti in stare sa intelegeti cum se aplica o formula, sunt de parere ca acest traseu este inceput cu mult timp in urma! Aq sa-i raspund si lui rat: NU, ca parca vad ca nici aq nu isi da seama PS: nu vreau sa par arogant, dar asta e parerea mea!


---
Daca ieri au fost 0 grade Celsius, azi este de 2x mai frig, cate grade sunt azi???
maryusyk
Grup: membru
Mesaje: 6
26 Jun 2007, 21:39

[Trimite mesaj privat]


Itzi faci fituica azi.. shi esty cu 10 restante peste 6-8 luni care-i
avantajul ???


---
Hai sa fim destepti o secunda; macar
happygirl
Grup: membru
Mesaje: 139
26 Jun 2007, 22:20

[Trimite mesaj privat]


nu a zis nimeni de mate...da nah...

no offence da mi'ai explciat ink o data pprimul tau post...
se rupee!!...se intampla numai la BAc si gata...undei dezavaantaju..


---
'logarithm' and 'algorithm' are permutations!!!
rat1247
Grup: membru
Mesaje: 48
26 Jun 2007, 22:57

[Trimite mesaj privat]


ai trecut pe langa varianta imi fac fitzuici la Y, Z dar sunt bun la X

atata timp cat te axezi pe X si inveti...nu vad de ce nu ai copia la ceva ce nu te intereseaza dar iti trebe sa treci examenul la materia respectiva.

apropo de bac, daca X=mate Y=romana zici tu ca persoana respectiva va ajunge citez prost cu diploma??

da ai dreptate, s-ar putea...insa treaba lui, oricum daca ii cum zici tu nu va fi angajat nicaieri si pana la urma tot n-a rezolvat nimic.

chiar nu vad rostul topicului. nici eu nu vreau sa fiu arogant dar probabil vine din frustrarea ta ca altii vor lua note mari iar tu vei lua pe bune poate aceleasi note. bravo lor.

ca oricum nu va fi niciodata dreptate la un examen, adica fiecare sa ia cat merita. te agiti degeaba...


---
rat
ce-i?

20rin
Grup: membru
Mesaje: 28
26 Jun 2007, 23:20

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
ai trecut pe langa varianta imi fac fitzuici la Y, Z dar sunt bun la X

atata timp cat te axezi pe X si inveti...nu vad de ce nu ai copia la ceva ce nu te intereseaza dar iti trebe sa treci examenul la materia respectiva.

apropo de bac, daca X=mate Y=romana zici tu ca persoana respectiva va ajunge citez prost cu diploma??

da ai dreptate, s-ar putea...insa treaba lui, oricum daca ii cum zici tu nu va fi angajat nicaieri si pana la urma tot n-a rezolvat nimic.

chiar nu vad rostul topicului. nici eu nu vreau sa fiu arogant dar probabil vine din frustrarea ta ca altii vor lua note mari iar tu vei lua pe bune poate aceleasi note. bravo lor.

ca oricum nu va fi niciodata dreptate la un examen, adica fiecare sa ia cat merita. te agiti degeaba...

... si nici nu va fi daca totu gandesc ca tine. Sunt constient dealtfel, ca mult timp ne vom invarti in acest cerc vicios. Poate ca nu ar fi trebuit sa aflu de sistemele de invatamant din afara...


---
Daca ieri au fost 0 grade Celsius, azi este de 2x mai frig, cate grade sunt azi???
20rin
Grup: membru
Mesaje: 28
26 Jun 2007, 23:41

[Trimite mesaj privat]


sa aveti bafta la proba de maine !!!! Aaaa, si rat, daca vrei sa dezvoltam subiectu` ma gasesti la ID: ijp_olt,


---
Daca ieri au fost 0 grade Celsius, azi este de 2x mai frig, cate grade sunt azi???
rat1247
Grup: membru
Mesaje: 48
26 Jun 2007, 23:55

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
si nici nu va fi daca totu gandesc ca tine. Sunt constient dealtfel, ca mult timp ne vom invarti in acest cerc vicios. Poate ca nu ar fi trebuit sa aflu de sistemele de invatamant din afara...


presupun ca sti ca primul pas in a-i schimba pe ceilalti e sa te schimbi tu mai intai.

adica te duci faci scoala "afara" iar pe urma cine se va simti prea cinstit va face ca tine!


---
rat
ce-i?

[1] [2]  »   [Ultima pagină]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47488 membri, 58465 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ