Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
ConstObreja
Grup: membru
Mesaje: 132
27 Jun 2007, 23:35

[Trimite mesaj privat]

LaTeX iar!    [Editează]  [Citează] 

La adresa http://www.mathlinks.ro/Forum/resources.php?c=142&cid=26&year=2007
se utilizeaza pentru editarea textelor tot LaTeX. Este aceeasi versiune pe care o folositi in site-ul Pro-Didactica? Dupa cate am inteles eu pana acum, exista variante care sunt implementate de diversi utilizatori. Cand terminati implemantarea unei noi versiuni, poate ne 'afisati' si noua formatul instructiunilor acceptate. Va multumesc si va doresc 'implementare rapida si eficienata'!
Cu stima,


---
Dorim sa fim, cand nu vor mai fi, prin cei ce vor fi
Euclid
Grup: Administrator
Mesaje: 2659
27 Jun 2007, 23:35

[Trimite mesaj privat]

versiuni    [Editează]  [Citează] 

[Citat]
La adresa http://www.mathlinks.ro/Forum/resources.php?c=142&cid=26&year=2007
se utilizeaza pentru editarea textelor tot LaTeX. Este aceeasi versiune pe care o folositi in site-ul Pro-Didactica? Dupa cate am inteles eu pana acum, exista variante care sunt implementate de diversi utilizatori. Cand terminati implemantarea unei noi versiuni, poate ne 'afisati' si noua formatul instructiunilor acceptate. Va multumesc si va doresc 'implementare rapida si eficienata'!
Cu stima,

NU este aceeasi versiune, dar din punctul de vedere al utilizatorului, nu conteaza. Folositi comenzile LaTeX standard, si totul va functiona. Noi am experimentat tot felul de lucruri, si cel mai probabil vom "retrograda" la ceva similar cu ceea ce este pe mathlinks (adica formule intre $ sau $$). BB-tag-ul pe care il folosim noi pentru LaTeX este greoi si putina lume foloseste functionalitatile mai avansate "din spate". Vom anunta la timp aceasta schimbare.

De asemenea, desi am promis, n-am avut timp sa ne ocupam de user interface. o vom face de indata ce se termina bac-ul.


---
Euclid
[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47488 membri, 58465 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ