Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Bac 2008 MT2 » Vrem rezolvarile la M2 mate ...va rugam!
[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
irynuca
Grup: membru
Mesaje: 11
04 Mar 2008, 10:23

[Trimite mesaj privat]

Vrem rezolvarile la M2 mate ...va rugam!    [Editează]  [Citează] 

Haideti sa aducem aici rezolvarile la mate m2 va rog,sa incercam sa le facem cat mai repede posibil ca timpul se scirge repede. :D

P.S.. apropo....a venit un moderator pe edu si a spus ca le va afisa aici toate la mate azi,si vad ca ziua se duce si nu au fost puse rezolvarile..sper ca si la m2 sa se afiseze daca tot afiseaza ceva...va rugam,suntem mai multi la m2 decat la m1


---
Sunt nebuna de legat,dute dracu ca te bat :D
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
01 Mar 2008, 21:15

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Haideti sa aducem aici rezolvarile la mate m2 va rog,sa incercam sa le facem cat mai repede posibil ca timpul se scirge repede. :D

P.S.. apropo....a venit un moderator pe edu si a spus ca le va afisa aici toate la mate azi,si vad ca ziua se duce si nu au fost puse rezolvarile..sper ca si la m2 sa se afiseze daca tot afiseaza ceva...va rugam,suntem mai multi la m2 decat la m1


Daca cititi mai bine anuntul nostru de pe edu.ro veti vedea ca scrie ca "vom incepe publicarea rezolvarilor" de astazi. Si asa vom face!

Din moment ce ieri am vazut si noi pentru prima oara enunturile, cum credeti ca am putea REDACTA cateva sute de rezolvari in 1 zi?

Rezolvarile si materiale care sa ajute la invatare vor incepe sa apara curand si vom posta pana la momentul examenului TOATE rezolvarile la M1 si M2. In functie de cum vom avansa si de interesul manifestat de vizitatori vom mai publica probabil rezolvarile si la alte tipuri de subiecte.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
brebenela
Grup: membru
Mesaje: 87
01 Mar 2008, 23:02

[Trimite mesaj privat]


buna seara,vreau si eu rezolvarile la mate info,subiectul 1 varianta 8 a 5-a problema varianta 9 a 4-a problema si varianta 10 1 problema,va mai ajut si eu la celelalte,multumesc


---
brebenela
irynuca
Grup: membru
Mesaje: 11
02 Mar 2008, 01:48

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
[Citat]
Haideti sa aducem aici rezolvarile la mate m2 va rog,sa incercam sa le facem cat mai repede posibil ca timpul se scirge repede. :D

P.S.. apropo....a venit un moderator pe edu si a spus ca le va afisa aici toate la mate azi,si vad ca ziua se duce si nu au fost puse rezolvarile..sper ca si la m2 sa se afiseze daca tot afiseaza ceva...va rugam,suntem mai multi la m2 decat la m1


Daca cititi mai bine anuntul nostru de pe edu.ro veti vedea ca scrie ca "vom incepe publicarea rezolvarilor" de astazi. Si asa vom face!

Din moment ce ieri am vazut si noi pentru prima oara enunturile, cum credeti ca am putea REDACTA cateva sute de rezolvari in 1 zi?

Rezolvarile si materiale care sa ajute la invatare vor incepe sa apara curand si vom posta pana la momentul examenului TOATE rezolvarile la M1 si M2. In functie de cum vom avansa si de interesul manifestat de vizitatori vom mai publica probabil rezolvarile si la alte tipuri de subiecte.



Da,dar publicati si voi,un subiect la m1 si unul la m2 in acelasi timp...acum ce o sa facem ,o sa asteptam sa le rezolvati pe toate de la m1 si apoi sa treceti la m2 ..ca sa fimm toti multumiiti publicati una si una,va rugam


---
Sunt nebuna de legat,dute dracu ca te bat :D
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
02 Mar 2008, 03:44

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Da,dar publicati si voi,un subiect la m1 si unul la m2 in acelasi timp...acum ce o sa facem ,o sa asteptam sa le rezolvati pe toate de la m1 si apoi sa treceti la m2 ..ca sa fimm toti multumiiti publicati una si una,va rugam


Rezolvarile vor fi publicate la M1 si M2 intercalate.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
irynuca
Grup: membru
Mesaje: 11
04 Mar 2008, 01:01

[Trimite mesaj privat]


D-le pitagora ajutati-ma si pe mine la varianta 10 sub lll,si la ex 1 si la 2 ..pls...nu o pot atasa aici sunt la mate m2




---
Sunt nebuna de legat,dute dracu ca te bat :D
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
04 Mar 2008, 10:23

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
D-le pitagora ajutati-ma si pe mine la varianta 10 sub lll,si la ex 1 si la 2 ..pls...nu o pot atasa aici sunt la mate m2


1. a)
, deci f este continua in 1.

b) Pentru x<1, avem
, deci f'(0)=1.
Pentru x>1, avem
, deci f'(2)=3.

c) Pentru [equation$x\in[e,\infty)$equation], avem
, deci ecuatia se scrie
. Se noteaza ln x=t, se rezolva ecuatia de gradul doi si se obtine t=3 sau t=-2. A doua solutie nu convine caci am vazut ca ln x=t este cel putin 1. Deci


2. a) Prin calcul direct de integrale
, iar


b) Se integreaza prin parti si se obtine rezultatul 1.

c) Asteptati va rog pana postam rezolvarea completa.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47488 membri, 58464 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ