Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Bac 2008 MT1 » iBac 2008 - zona cu acces platit
[Subiect nou]   [Răspunde]
Autor Mesaj
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
14 May 2008, 19:21

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Sunt de acord cu Roland1989 si am postat aceasta cerere deja. Am primit raspunsul de la Pitagora care a spus ca dupa publicare tuturor rezolvarilor se vor publica rezolvarile si in format pdf!Sper sa se publice si in format pdf, nu conteaza daca in sectiunea iBac sau nu!Sunt convins ca nu e o cerere mare si ne veti intelege, pentru ca suntem deja foarte multi cu aceasta cerere...multumim pentru intelegere si sper ca ne veti acorda putina atentie(pentru ca daca munciti atata pentru noi, ar fi culmea sa ne lasati la ultimele 100 de metri)...multumesc


Vad ca sunt citat cu ceva ce nu am scris niciodata. Ca sa fie foarte clar:

NU VOM PUBLICA NICI UN FISIER PDF IN ZONA IBAC.

Mai mult chiar: nu vom mai publica nici un fisier pdf al rezolvarilor pentru examenul de bacalaureat 2008 in nici o parte a pro-didactica.ro.

Ceea ce am postat eu deja pe Forum: dupa ce vom publica toate rezolvarile, vom incerca sa schimbam in interfata ca sa puteti viziona si imprima mai usor rezolvarile. Aceasta inseamna ca vom oferi de exemplu vizualizarea impreuna a rezolvarilor tuturor problemelor dintr-o varianta.

Pe pro-didactica.ro incercam sa va usuram procesul de invatare si nu cel de copiere la examen. Vom mai pune materiale care sa va simplifice structurarea materiei si intelegerea metodelor necesare la cat mai multe variante.


Daca v-ati propus sa va pregatiti pentru examen prin pregatirea materialelor de copiat, trebuie sa stiti ca exista un zvon destul de intemeiat ca anul acesta nu se vor mai face publice numerele variantelor. Astfel va trebui sa petreceti aproape a ora pana identificati varianta pe care o aveti de copiat, riscul fiind foarte mare sa va pacaliti si sa copiati alta varianta. Pare gluma, dar anul trecut au existat elevi care au copiat varianta cu numarul bun, doar ca ei erau la M2 si au copiat varianta de la M1.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
Nigga
Grup: membru
Mesaje: 2
15 May 2008, 20:29

[Trimite mesaj privat]


Bine deacord dar totusi noi platim, nu e buna benevola si nu mi se pare corect odata ce noi platim sa fim nevoiti sa avem acces la internet pentru a ne verifica. Nu cred ca este vorba de copiat dar unii dintre noi vrem sa facem culegeri pentru uz personal, ceea ce ar fi mult mai usor daca sunt in format PDF si imposibil in starea actuala. Nu inteleg pentru ce platim daca suntem atat de constransi. Daca din alte motive nu se pot afisa in format pdf...asta e


---
Daca nu poti dute pe camp
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
15 May 2008, 20:49

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Bine deacord dar totusi noi platim, nu e buna benevola si nu mi se pare corect odata ce noi platim sa fim nevoiti sa avem acces la internet pentru a ne verifica. Nu cred ca este vorba de copiat dar unii dintre noi vrem sa facem culegeri pentru uz personal, ceea ce ar fi mult mai usor daca sunt in format PDF si imposibil in starea actuala. Nu inteleg pentru ce platim daca suntem atat de constransi.


Va rugam sa intelegeti ca noi putem oferi doar fisiere de tipul pe care-l gasiti acum. Garantam ca nu vom publica fisiere pdf. Acesta este un serviciu online menit sa faciliteze parcurgerea variantelor si nu o culegere. Daca doriti culegeri, gasiti pe piata deja publicate.



---
Pitagora,
Pro-Didactician
Nigga
Grup: membru
Mesaje: 2
15 May 2008, 20:56

[Trimite mesaj privat]


[Citat]


Va rugam sa intelegeti ca noi putem oferi doar fisiere de tipul pe care-l gasiti acum. Garantam ca nu vom publica fisiere pdf. Acesta este un serviciu online menit sa faciliteze parcurgerea variantelor si nu o culegere. Daca doriti culegeri, gasiti pe piata deja publicate.



Intelegem doar suntem oameni...Referitor la culegeri nu sunt asa detaliate ca pe site, pana la urma si normal daca era pdf avea toata tara dintr-un singur cont si mi se pare corect acum ceea ce faceti.

P.S. Am si eu o cerere pentru cod, cand imi puteti raspunde?


---
Daca nu poti dute pe camp
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
15 May 2008, 21:00

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
[Citat]


Va rugam sa intelegeti ca noi putem oferi doar fisiere de tipul pe care-l gasiti acum. Garantam ca nu vom publica fisiere pdf. Acesta este un serviciu online menit sa faciliteze parcurgerea variantelor si nu o culegere. Daca doriti culegeri, gasiti pe piata deja publicate.



Intelegem doar suntem oameni...Referitor la culegeri nu sunt asa detaliate ca pe site, pana la urma si normal daca era pdf avea toata tara dintr-un singur cont si mi se pare corect acum ceea ce faceti.

P.S. Am si eu o cerere pentru cod, cand imi puteti raspunde?


Ati facut o comanda care implica o plata prin ordin bancar. Ar trebui sa fi primit un e-mail de confirmare care contine o factura proforma si instructiuni. Din pacate este posibil ca yahoo (si altele) sa va puna mesajul in Bulk/Spam. Daca nu ati primit mesajul, trimiteti un email la office@pro-didactica.ro .


---
Pitagora,
Pro-Didactician
Alinstein
Grup: membru
Mesaje: 12
18 May 2008, 18:12

[Trimite mesaj privat]


la subiectul III , Var 12. , ex.1.a) verificati va rog daca e bine derivata functia g?


---
hope for the best.
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
18 May 2008, 19:26

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
la subiectul III , Var 12. , ex.1.a) verificati va rog daca e bine derivata functia g?

Da este bine. Iata niste detalii:


---
Pitagora,
Pro-Didactician
Alinstein
Grup: membru
Mesaje: 12
18 May 2008, 19:29

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
[Citat]
la subiectul III , Var 12. , ex.1.a) verificati va rog daca e bine derivata functia g?

Da este bine. Iata niste detalii:


ah.. am derivat eu gresit. thanks.


---
hope for the best.
tempd2
Grup: membru
Mesaje: 4
19 May 2008, 15:25

[Trimite mesaj privat]


Cat dureaza de la trimiterea codului de pe factura pana ce iti trimit baietzii efectiv codul?


---
Mergem ���®nainte, c��� ���®nainte era mai bine
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
19 May 2008, 17:32

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Cat dureaza de la trimiterea codului de pe factura pana ce iti trimit baietzii efectiv codul?


In general : cateva ore, pana la 1 zi.


---
Pitagora,
Pro-Didactician


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47495 membri, 58496 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ