Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Matematică aplicată » distante
[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
hodca
Grup: membru
Mesaje: 33
13 Dec 2007, 11:47

[Trimite mesaj privat]

distante    [Editează]  [Citează] 

Determinati distanta dintre 2 puncte A si B aflate pe 2 insule ,fara a avea acces la ele?


---
gfgfffhfhfhfhgfh
unababenaf
Grup: membru
Mesaje: 177
13 Dec 2007, 00:47

[Trimite mesaj privat]

Distanta de la nas la pamant!    [Editează]  [Citează] 

[Citat]
Determinati distanta dintre 2 puncte A si B aflate pe 2 insule ,fara a avea acces la ele?

Un om de Å?tiinÅ£Ä? se preteazÄ? la aÅ?a ceva?!! Probleme de acest fel existÄ? cu sutele în fel de fel de cÄ?rÅ£i (citiÅ£i aÅ?a ceva?) Culmea este cÄ? în toate acestea problemele sunt complete. DumneavoastrÄ? (Oare de ce sunt aÅ?a de politicos??)aÅ£i dat aici un enunÅ£ trunchiat ca sÄ? pÄ?reÅ£i "om de Å?tiinÅ£Ä?" sau din prostie? DacÄ? aÅ? fi scris eu acel enunÅ£ pe care l-am citat, poate o parte din cei care citeau nu m-ar fi condamnat, cÄ?ci fiind un Nimeni , nimeni nu avea pretenÅ£ii de la mine. Ã?nsÄ? atunci când un om de Å?tiinÅ£Ä? dÄ? un astfel de enunÅ£, chiar Å?i un Nimeni se revoltÄ? Å?i îÅ?i dÄ? seama cÄ? acel om de Å?tiinÅ£Ä? e de fapt....un fel de impostor, trecut, e drept, prin Å?coalÄ?, dar nu prin Å?coala vieÅ£ii. Nu aÅ? fi fost revoltat dacÄ? aceastÄ? problemÄ? era sub o altÄ? semnÄ?turÄ?, dar când este sub semnÄ?tura omului cu cel puÅ£in trei feÅ£e, nu mÄ? pot abÅ£ine sÄ?-l întreb: "De ce crezi cÄ? ceilalÅ£i sunt aÅ?a de proÅ?ti? Chiar nu ai o oglindÄ???


---
C. Telteu )
hodca
Grup: membru
Mesaje: 33
13 Dec 2007, 11:47

[Trimite mesaj privat]


Chiar imi pare rau domnule unababenaf ca dumneavoastra ganditi in maniera asta,si luati orice problema pe care o postez ca pe o prostie ce ma caracterizeaza.Referitor la celelalte afirmatii nu a spus nimeni ca sunteti niste persoane proaste (d-voastra sau ceilalti membrii)sau ,cu alte cuvinte,eu v-am caracterizat ca fiind un nimeni?!Eu cred ca nu...in fine.Sa stiti ca eu cunosc multi matematicieni si colaborez cu zeci de siteuri din lume pe teme de matematici dar asta nu este important;putem sa postez pe acest site probleme foarte grele,care va asigur ca v-ar fii dat batai de cap si la d-voastra,nu mai vorbesc de elevi.Oricum daca eu in 20 de ani de cercetare in studiul matematicilor pure(fiind un fost student la universitatea Cambridge ),am reusit sa public 7 volume de carti in domeniul geometriei diferentiabile si in speta, in general ,in domeniul analizei matematice si in rezolvarea unor probleme de loc geometric cu ajutorul transformarilor geometrice etc;(mentionez acestea sunt solutii proprii reflectate din propria mea gandire)nu plagiaturi ca sa fiu pe inteles.Am castigat numeroase premii pe baza a ceea ce am descoperit iar va spun sigur ca daca mergeti la universitatea Cambridge 3 din volumele pe care le-am publicat le gasiti in biblioteca acestei universitati.
Imi pare rau ca a trebuit sa spun acest lucru dar sunt numeroase siteuri cu care pot colabora din punct de vedere stiintific intr-o alta maniera.
Din acest moment considerati ca nu voi mai face parte din unii din membrii acestui site si va promit ca nu o sa mai intru pe el(oricum eu nu v-am facut impostor)deci am un bun simt ,si sa stiiti ca am trecut prin scoala vietii.
Orice afirmatie pe care o ve-ti face ca raspuns la cele mentionate anterior le vor vedea doar membrii acestui site ,pe mine ,personal,chiar nu ma intereseaza si dupa cum spuneam chiar nu o sa mai intru pe acest site.


---
gfgfffhfhfhfhgfh
[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47488 membri, 58465 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ