Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Bacalaureat 2008 » iBac 2008 - zona cu acces platit
[Subiect nou]   [Răspunde]
Autor Mesaj
osiris
Grup: membru
Mesaje: 2
18 Jun 2008, 00:35

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Pana la urma noi utilizatorii care am platit pentru iBac vom primi rezolvarile in foarmat .pdf (sau alt format .doc, .jpg) ? nu mai e mult pana la bac si nu cred se va inregistra o crestere spectaculoasa in contul dumneavostra (nu va doresc nimic rau chiar m-au ajutat foarte mult informatiile de pe site). ma gandesc ca cine invata pentru matematica nu o face in ultima saptamana pentru ca este imposila rezolvarea variantelor in 7 zile. la ce numar de utilizatori va asteptati in sptamana asta ? stiu ca banii sunt o problema si va ganditi ca rezolvarile vor circula mult mai repede printre persoanele ce s-au zgarcit pentru 24 lei dar ce castit o sa aveti daca nu le publicati intr-un singur fisier? Sper sa analizati din toate punctele aceasta problema.
Multumesc



si pe langa asta atunci cand dau "imprima" uitati ce imi iese la imprimanta

vreo sugestie de rezolvare a problemei ?

dar stai ....mai dai si de un mesaj stupid "Pentru a preveni abuzurile, pute���£i tip���ri rezolv���ri numai o data pe minut." cei drept minutul ala se prelungeste la o ora; cred ca pana la urma se poate gasi o solutie daca se vrea ...




Euclid
Grup: Administrator
Mesaje: 2659
18 Jun 2008, 01:08

[Trimite mesaj privat]


[Citat]

si pe langa asta atunci cand dau "imprima" uitati ce imi iese la imprimanta
...
vreo sugestie de rezolvare a problemei ?

dar stai ....mai dai si de un mesaj stupid "Pentru a preveni abuzurile, pute���£i tip���ri rezolv���ri numai o data pe minut." cei drept minutul ala se prelungeste la o ora; cred ca pana la urma se poate gasi o solutie daca se vrea ...


Ne pare rau de neplacerile dv. Daca ati fi citit in totalitate mesajele din acest thread, ati fi gasit solutii. Schimbati browser-ul. Noi am testat cat am putut.

Dumneavoastra sunteti responsabil de setarile de pe calculatorul pe care lucrati. Un fapt care ar trebui sa va puna pe ganduri este data afisata (17 martie), chiar in poza dv. (fac o paranteza, de maine interzicem hot-linkurile).

In ceea ce priveste acel mesaj 'stupid', desi am testat si re-testat acea functionalitate, o vom face din nou.

In sfarsit, posibilitatea de a imprima rezolvarile pe subiecte a fost un act de curtoazie.

Speram sa vedeti si partile bune ale produsului nostru.


---
Euclid
Crystynel
Grup: membru
Mesaje: 3
18 Jun 2008, 09:00

[Trimite mesaj privat]


[Citat]

Aceasta este o falsa problema. Puteti regla felul in care tipariti din meniul imprimantei. In majoritatea cazurilor se poate selecta alb/negru de acolo. Produsul finit difera, din pacate, de la imprimanta la imprimanta. DAR, in mod normal culoarea rosie ar trebui sa apara aproape neagra.


Aveti dreptate intru totul in ceea ce ati afirmat mai sus. De reglat sa scoata numai tonalitati de alb-negru stiu cum se face pentru ca asa am facut pana acum. Insa 'rosul' scos de imprimanta este un 'gri' abia perceptibil. Negrul care nu face parte din rezolvare se vede perfect.

Am o imprimanta HP 5940C care consider ca e destul de buna, daca exista vreo sansa sa se poata schimba acel rosu chiar va scanez o foaie sa vedeti cum arata poate va conving. Daca nu vreti sa va mai chinuiti schimband culorile doar spuneti-o, nu mai insist.


Euclid
Grup: Administrator
Mesaje: 2659
18 Jun 2008, 09:54

[Trimite mesaj privat]


[Citat]

Aveti dreptate intru totul in ceea ce ati afirmat mai sus. De reglat sa scoata numai tonalitati de alb-negru stiu cum se face pentru ca asa am facut pana acum. Insa 'rosul' scos de imprimanta este un 'gri' abia perceptibil. Negrul care nu face parte din rezolvare se vede perfect.

Am o imprimanta HP 5940C care consider ca e destul de buna, daca exista vreo sansa sa se poata schimba acel rosu chiar va scanez o foaie sa vedeti cum arata poate va conving. Daca nu vreti sa va mai chinuiti schimband culorile doar spuneti-o, nu mai insist.


Am dorit sa atragem atentia asupra rezultatelor finale. Ni s-a parut potrivit sa le scriem in rosu si sa le incercuim. Am crezut sincer ca acest fapt este benefic, cel putin pentru majoritatea utilizatorilor.

Din pacate este dificil sa impacam capra cu varza. In acelasi timp suntem constienti de faptul ca multe dintre functionalitatile oferite de noi pot fi imbunatatite substantial. Pe viitor vom cauta o culoare mai potrivita: aproape de negru pentru vizualizarea monocroma, dar distinct vizibila pe ecran.

Inca o data, regretam faptul ca nu putem face (cel putin deocamdata) schimbarea ceruta de dv.



---
Euclid
alyn71
Grup: membru
Mesaje: 3
18 Jun 2008, 14:45

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
[Citat]
Pana la urma noi utilizatorii care am platit pentru iBac vom primi rezolvarile in foarmat .pdf (sau alt format .doc, .jpg) ? nu mai e mult pana la bac si nu cred se va inregistra o crestere spectaculoasa in contul dumneavostra (nu va doresc nimic rau chiar m-au ajutat foarte mult informatiile de pe site). ma gandesc ca cine invata pentru matematica nu o face in ultima saptamana pentru ca este imposila rezolvarea variantelor in 7 zile. la ce numar de utilizatori va asteptati in sptamana asta ? stiu ca banii sunt o problema si va ganditi ca rezolvarile vor circula mult mai repede printre persoanele ce s-au zgarcit pentru 24 lei dar ce castit o sa aveti daca nu le publicati intr-un singur fisier? Sper sa analizati din toate punctele aceasta problema.
Multumesc


Asa cum am anuntat de foarte multe ori, nu vom mai publica nici un fisier in format pdf nici in zona iBac si nici in alta parte a pro-didactica.ro. De asemenea, nu va asteptati nici la alte modificari in modul de prezentare a rezolvarilor. Nu vedem nici un avantaj pe care l-ar da abonatilor publicarea rezolvarilor intr-un singur fisier.

Decizie noastra nu este legata de numarul de noi abonati, iar motivele pe care le invocati mai sus par mai curand argumente sa nu publicam un fisier mare de rezolvari.




multumesc pentru raspuns... dar din curiozitate ati cautat pe net variantele de pe site-ul dumneavostra? eu am gasit un tip care le vinde cu 40RON in format .jpeg Aceasta este descrierea facuta de el

"Am rezolvarile la toata subiectele pentru MATEMATICA M2 , --- DETALIATE --- cum nu veti gasi in nici o carte .

REZOLVARILE SUNT IN FORMAT .jpeg (poza) gata de pus pe telefonul mobil si de copiat .
Le primiti pe CD.
mai jos aveti un model"


dupa cum reiese din modelul postat de el, pentru a convinge eventualii cumparatori, rezolvarile sunt de aici, de pe site. o zi buna

link-ul de pe okazii: http://www.okazii.ro/catalog/5900317/afaceri-servicii/cursuri-meditatii-traduceri/Rezolvari-Matematica-BAC-DETALIATE-format-JPEG.html

Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
18 Jun 2008, 18:03

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
[Citat]
[Citat]
Pana la urma noi utilizatorii care am platit pentru iBac vom primi rezolvarile in foarmat .pdf (sau alt format .doc, .jpg) ? nu mai e mult pana la bac si nu cred se va inregistra o crestere spectaculoasa in contul dumneavostra (nu va doresc nimic rau chiar m-au ajutat foarte mult informatiile de pe site). ma gandesc ca cine invata pentru matematica nu o face in ultima saptamana pentru ca este imposila rezolvarea variantelor in 7 zile. la ce numar de utilizatori va asteptati in sptamana asta ? stiu ca banii sunt o problema si va ganditi ca rezolvarile vor circula mult mai repede printre persoanele ce s-au zgarcit pentru 24 lei dar ce castit o sa aveti daca nu le publicati intr-un singur fisier? Sper sa analizati din toate punctele aceasta problema.
Multumesc


Asa cum am anuntat de foarte multe ori, nu vom mai publica nici un fisier in format pdf nici in zona iBac si nici in alta parte a pro-didactica.ro. De asemenea, nu va asteptati nici la alte modificari in modul de prezentare a rezolvarilor. Nu vedem nici un avantaj pe care l-ar da abonatilor publicarea rezolvarilor intr-un singur fisier.

Decizie noastra nu este legata de numarul de noi abonati, iar motivele pe care le invocati mai sus par mai curand argumente sa nu publicam un fisier mare de rezolvari.




multumesc pentru raspuns... dar din curiozitate ati cautat pe net variantele de pe site-ul dumneavostra? eu am gasit un tip care le vinde cu 40RON in format .jpeg Aceasta este descrierea facuta de el

"Am rezolvarile la toata subiectele pentru MATEMATICA M2 , --- DETALIATE --- cum nu veti gasi in nici o carte .

REZOLVARILE SUNT IN FORMAT .jpeg (poza) gata de pus pe telefonul mobil si de copiat .
Le primiti pe CD.
mai jos aveti un model"


dupa cum reiese din modelul postat de el, pentru a convinge eventualii cumparatori, rezolvarile sunt de aici, de pe site. o zi buna

link-ul de pe okazii: http://www.okazii.ro/catalog/5900317/afaceri-servicii/cursuri-meditatii-traduceri/Rezolvari-Matematica-BAC-DETALIATE-format-JPEG.html


Stim ca exista cativa "intreprinzatori" care comercializeaza rezolvari "luate" de la noi. Avocatul nostru a demarat procedura legala pentru a rezolva aceasta problema care le poate aduce "vanzatorilor" cel putin o amenda penala.

Cei care vor cumpara aceste rezolvari aranjate pentru telefon ar trebui sa stie ca exista rezolvari lipsa sau numerotate gresit (noi am vazut foarte multe la o consultare superficiala).


---
Pitagora,
Pro-Didactician
gina19
Grup: membru
Mesaje: 1
20 Jun 2008, 19:37


am incercat sa imi iau rezolvarile prin sms...cu 6 euro..dar nu merge..nu imi cere nr de telefon,..ce fac...?????


---
ginutza..ready for BAC
Euclid
Grup: Administrator
Mesaje: 2659
20 Jun 2008, 19:44

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
am incercat sa imi iau rezolvarile prin sms...cu 6 euro..dar nu merge..nu imi cere nr de telefon,..ce fac...?????


Urmati instructiunile intocmai. Procesul cosnta din doua etape:
  • Introduceti corect datele personale, selectati programa dorita (MT1 sau MT2 sau ambele; introduceti cantitatea '1' in dreptul casutei bifate ).
  • Veti fi redirectionat(a) catre site-ul mobilpay unde se face plata propriu-zisa. Numai acolo vi se cere numarul de telefon. respectati intructiunile intocmai


---
Euclid
monitoiul
Grup: membru
Mesaje: 17
02 Jul 2008, 16:16

[Trimite mesaj privat]


multumesc echipei ProDidactica pentru cele mai bune rezolvari la matematica :D

consider ca acei 240.000 au fost banii cel mai bine cheltuiti pentru "pregatirea la bac" (nu am facut meditatii, dar am dat 750.000 pe cartile de la Sigma, care mi s-au parut alcatuite in dorul lelii, si regret sincer suma cheltuita pe ele)

AnaM
Grup: membru
Mesaje: 4
02 Jul 2008, 21:16

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
multumesc echipei ProDidactica pentru cele mai bune rezolvari la matematica :D

consider ca acei 240.000 au fost banii cel mai bine cheltuiti pentru "pregatirea la bac" (nu am facut meditatii, dar am dat 750.000 pe cartile de la Sigma, care mi s-au parut alcatuite in dorul lelii, si regret sincer suma cheltuita pe ele)


Ma alatur si eu cu mii de multumiri echipei Pro-Didactica. Rezolvarile de pe acest site sunt intr-adevar incomparabile cu orice aparut pe piata. M-au ajutat foarte mult si sfatuiesc pe oricine sa le foloseasca. M-am uitat sumar pe lectiile propuse si mi s-au parut si ele excelente.


---
AnaM


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47488 membri, 58465 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ