Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Bacalaureat 2008 » Ghid-uri metodice Bac 2008 M1 Matematica.
[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
Andogra
Grup: membru
Mesaje: 146
02 Apr 2008, 22:45

[Trimite mesaj privat]

Ghid-uri metodice Bac 2008 M1 Matematica.    [Editează]  [Citează] 

In sfarsit au aparut si Ghidurile astea metodice pt bac 2008 la matematica. Se pare ca au fost tiparite foarte foarte aiurea , cel putin eu am dat peste aproape 10 variante scrise sub niste hieroglife care nu am putut sa le descifrez nici cum.Variante tiparite una peste alta ..si asa mai departe...

Ca sa nu mai zic ca fiecare profesor a rezolvat cate 1,2,3 variante ...iar multi dintre ei ori au dat niste rezolvari stiintifice pe care cu greu le intelegi ori au facut o rezolvare in sictir ..si au trecut doar ideile si rezultatele

E pacat ca se intampla lucrurile astea.Nu stiu ce fac cei care nu prea stiu matematica si se bazeaza pe acest ghid .

thephoenixxp
Grup: membru
Mesaje: 67
02 Apr 2008, 21:12

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
In sfarsit au aparut si Ghidurile astea metodice pt bac 2008 la matematica. Se pare ca au fost tiparite foarte foarte aiurea , cel putin eu am dat peste aproape 10 variante scrise sub niste hieroglife care nu am putut sa le descifrez nici cum.Variante tiparite una peste alta ..si asa mai departe...

Ca sa nu mai zic ca fiecare profesor a rezolvat cate 1,2,3 variante ...iar multi dintre ei ori au dat niste rezolvari stiintifice pe care cu greu le intelegi ori au facut o rezolvare in sictir ..si au trecut doar ideile si rezultatele

E pacat ca se intampla lucrurile astea.Nu stiu ce fac cei care nu prea stiu matematica si se bazeaza pe acest ghid .


Oricum aceste ghiduri sunt complet inutile tinand cont ca se vor schimba partial variantele....


---
If it weren't for electricity we'd all be watching television by candlelight.
Vizitati-ma la http://www.prosc.ro
Andogra
Grup: membru
Mesaje: 146
02 Apr 2008, 22:45

[Trimite mesaj privat]


Fi serios , cat crezi ca se vor schimba ? Maxim 1-2 subpuncte pe toata varianta . Bag mana in foc ca mai mult de atat nu se va schimba.Gandeste-te ..ca daca oamenii aceia au elaborat si au conceput niste variante pt examen , mai mult ...le-au si publicat deja de 1 luna si ceva , cine crezi ca mai sta sa faca altele, sa modifice greselile aparute etc etc etc. Plus ca deja s-au facut acele dvd-uri cu rezolvalari de la minister care vor fi trimise inspectoratelor judetene ... si de acolo la fiecare liceu.


Va spun sincer ca ar fi o mare mare greseala pt cei de la minister ...sa schimbe in ansamblu subiectele.Va datzi seama ce s-ar intampla sa trebuiasca sa reluam de la 0 intr-o luna jumate toate variantele facute pana acum ?Pt mine sincer ar fi un chin..si nu mi-ar conveni.

[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47488 membri, 58465 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ