Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Bacalaureat 2008 » variante si carti
[Subiect nou]   [Răspunde]
Autor Mesaj
ioanna2
Grup: membru
Mesaje: 34
13 Mar 2008, 11:19

[Trimite mesaj privat]

variante si carti    [Editează]  [Citează] 

Mediafax anunta pe 11.03.2008 :
"MECT interzice editarea Å?i distribuirea broÅ?urilor cu subiectele pentru bacalaureat

Ministerul EducaÅ£iei interzice editarea Å?i comercializarea unor broÅ?uri care sÄ? cuprindÄ? subiectele de la examenul de bacalaureat din 2008, întrucât o astfel de practicÄ? contravine politicilor educaÅ£ionale promovate de MECT, a declarat, luni, agenÅ£iei MEDIAFAX, consilierul ministerial Mihaela Suciu.

Conducerea Ministerului EducaÅ£iei, CercetÄ?rii Å?i Tineretului (MECT) a precizat cÄ? nu a înregistrat pânÄ? luni niciun caz privind realizarea unor astfel de broÅ?uri pentru 2008.

Mai mult, MECT a transmis tuturor inspectoratelor Å?colare judeÅ£ene Å?i celui al municipiului BucureÅ?ti o notÄ? prin care recomandÄ? informarea conducerii unitÄ?Å£ilor de învÄ?Å£Ä?mânt în legÄ?turÄ? cu decizia de a nu permite difuzarea în Å?coli sau utilizarea în cadrul orelor a unor asemenea materiale auxiliare neavizate de cÄ?tre minister."


Noi care le-am printat si scos protectiile la documente am cam incalcat ce au zis ei in comunicat.. ce or sa ne faca acum? subiecte grele ne-au dat.. acu nu avem voie sa le lucram decat de pe calc? Si ce se intampla cu cartile de rezolvari? chiar daca o sa se schimbe variantele.. vor mai aparea carti sau nu?


---
bac-ul .. o sa treaca si el.. noi sa fim sanatosi


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47502 membri, 58497 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ