Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Bacalaureat 2008 » Se modifica subiectele !!
[Subiect nou]   [Răspunde]
[1] [2]  »   [Ultima pagină]
Autor Mesaj
spiriad
Grup: membru
Mesaje: 16
15 Mar 2008, 10:20

[Trimite mesaj privat]

Se modifica subiectele !!     [Editează]  [Citează] 

Ca urmare a sesizarilor facute , subiectele vor fi modificate.Priviti :
http://www.bbc.co.uk/romanian/forum/story/2008/03/080310_subiecte_bacalaureat.shtml
Astept commenturi :> !


---
Atentie, domnule Gadea, atentie
spiriad
Grup: membru
Mesaje: 16
10 Mar 2008, 18:57

[Trimite mesaj privat]


Btw, aia cu cartile de rezolvari si-au luat plasa :-t )......cartile le-au editat dar subiectele s-au schimbat (se vor schimba)......


---
Atentie, domnule Gadea, atentie
ady801
Grup: membru
Mesaje: 13
10 Mar 2008, 19:53

[Trimite mesaj privat]




---
Zambeste, maine va fi mai rau!
annna
Grup: membru
Mesaje: 2
10 Mar 2008, 21:48

[Trimite mesaj privat]


doamne ajuta sa fie asa....
offtopic: multumesc pro-didactica pt ce au facut pana acum pt mine


---
bac, bac, bac...
Andogra
Grup: membru
Mesaje: 146
10 Mar 2008, 22:03

[Trimite mesaj privat]


E o ff mare porcarie ce se intampla in tara asta. Pe langa ca au venit variantele relativ tarziu , si chiar nu ai cum sa faci 100 in 3 luni , acum iar le schimba , iar tresa asteptam pt cartile cu probl rezolvate , iar tresa muncim in plus ...si tot ce am muncit pana acuma a fost pe degeaba.
Pana ajung si variantele astea in forma finala in 12 aprilie..mai avem 2 luni pana la bac , si nu mai putem face mare branza. E o cacealma si o mare porcarie ce se intampla la noi

Vai de capu' nostru.

KoluBer
Grup: membru
Mesaje: 5
10 Mar 2008, 22:27

[Trimite mesaj privat]


eu in locul tau vedeam partea plina a paharului ...se schimba subiectele :D akm sa ne rugam ca vor lua in seama si timpul putin care va mai ramane asa ca ar trebui sa le faca si mai usoare decat cele de anul trecut , dar acest lucru e greu de crezut ...totusi nu renunt la speranta )


---
Sub orice limita
emilschwab
Grup: membru
Mesaje: 165
11 Mar 2008, 15:16

[Trimite mesaj privat]


Ceva in genul, schimbarea regelui, bucuria nebunilor.
Cum sa le schimbe in timp asa scurt? Si inca cu ceva mai bun?

Ministerul a dat ordin de la inceput sa le faca grele, madamele de acolo, Preoteasa, Cercel si altii/altele ajunse tot pe pile ca neveste, amante fiice etc. Stiu sigur. Iar profesorasii de la liceu atata le-a trebuit ca sa-si arate muschii. Lasa nene ca facem noi subiecte grele. Si au facut. Succes cu "noile" variante!


---
Emil
ania
Grup: membru
Mesaje: 27
11 Mar 2008, 15:49

[Trimite mesaj privat]


fff bineee...asta asteptam dupa cate mesaje le-am trimis era si cazul am mai semnat si petitia aia ...doamne bine k s au razgandit...multumim pro didactica pentru tot

  • shatter
    Grup: membru
    Mesaje: 2
    11 Mar 2008, 16:41

    [Trimite mesaj privat]


    voi ati citit tot ce sa publicat pe edu?
    "Ã?nÅ£elegem dorinÅ£a unora dintre elevii care vor susÅ£ine proba de matematicÄ? din cadrul examenului de Bacalaureat 2008 de a fi redus gradul de dificultate al unora dintre itemii din subiectele postate pe site. Ã?n acest sens, se vor opera modificÄ?ri, în cel mai scurt timp, în baza observaÅ£iilor punctuale primite, respectându-se cadrul legal de proiectare a subiectelor, conform programelor Å?colare în vigoare Å?i Metodologiei de organizare Å?i desfÄ?Å?urare a examenului de Bacalaureat 2008. "

    subiectele nu vor fi schimbate vor fi doar modificate pe ici pe colo .... deci eu va sfatuiesc sa va vedeti in continuare de rezolvarea subiectelor k nu se va modifica f mult ....
    eu asa zic altfel daca sperati k vor aparea altele noi asteptati degeaba si veti pierde si mai mult timp

    Danna89
    Grup: membru
    Mesaje: 11
    11 Mar 2008, 19:09

    [Trimite mesaj privat]


    [Citat]
    voi ati citit tot ce sa publicat pe edu?
    "Ã?nÅ£elegem dorinÅ£a unora dintre elevii care vor susÅ£ine proba de matematicÄ? din cadrul examenului de Bacalaureat 2008 de a fi redus gradul de dificultate al unora dintre itemii din subiectele postate pe site. Ã?n acest sens, se vor opera modificÄ?ri, în cel mai scurt timp, în baza observaÅ£iilor punctuale primite, respectându-se cadrul legal de proiectare a subiectelor, conform programelor Å?colare în vigoare Å?i Metodologiei de organizare Å?i desfÄ?Å?urare a examenului de Bacalaureat 2008. "

    subiectele nu vor fi schimbate vor fi doar modificate pe ici pe colo .... deci eu va sfatuiesc sa va vedeti in continuare de rezolvarea subiectelor k nu se va modifica f mult ....
    eu asa zic altfel daca sperati k vor aparea altele noi asteptati degeaba si veti pierde si mai mult timp


    Da,am vazut,dar un grad mai mic de dificultate impune automat sa ne descurcam mai bine,nu?

    shatter
    Grup: membru
    Mesaje: 2
    11 Mar 2008, 19:46

    [Trimite mesaj privat]


    [Citat]

    Da,am vazut,dar un grad mai mic de dificultate impune automat sa ne descurcam mai bine,nu?

    nu ma refeream la asta ... ma refeream k trebuie lucrate in continuare variantele care sunt acum .. k nu se vor modifica cu mult celelalte ...doar pe unele locuri vor fi mai usoare sa speram...

    [1] [2]  »   [Ultima pagină]


    Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47502 membri, 58497 mesaje.
    © 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ