Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Bacalaureat 2008 » MT-1-DE CE?
[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
emilschwab
Grup: membru
Mesaje: 165
07 Mar 2008, 21:06

[Trimite mesaj privat]

MT-1-DE CE?     [Editează]  [Citează] 

Am inteles ca pentru MT1 nu mai puneti variante rezolvate. Am ajuns cu greu si cautand in Siretchi si Ganga etc multe probleme de bac (vezi de exemplu integrala din sint/t care este pana la urma improprie) la var. 011. Cred ca au innebunit sau vor sa pice toata lumea, sa iasa bine la Uniunea Europeana ca ce Bac greu se da la noi. Sau se ne bulucim cu toti la inspectorate sa ne cumparam bacul. Nu stiu dar mi-e scarba de scoala romaneasca. La clasa nu se face nimica, nici nu am terminat materia inca. Profesoara este complet depasita de variantele astea.

Intrebarea este: De ce nu postati mai repede variantele MT1? Sau cel putin, daca e greu de batut in Latex, scrieti in fiecare thread deschis macar cate o indicatie la problemele mai grele, ca mai trebuie invatat si la Romana - unde iarasi este infernal si la info, germana etc. Oricum e remarcabil ce faceti, dar timpul este foarte scurt. Multumesc. Emil.


---
Emil
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
07 Mar 2008, 21:06

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Am inteles ca pentru MT1 nu mai puneti variante rezolvate.

Nu stiu de unde ati inteles asa ceva. VOM PUBLICA TOATE REZOLVARILE COMPLETE LA MT1.

[Citat]
Intrebarea este: De ce nu postati mai repede variantele MT1? Sau cel putin, daca e greu de batut in Latex, scrieti in fiecare thread deschis macar cate o indicatie la problemele mai grele, ca mai trebuie invatat si la Romana - unde iarasi este infernal si la info, germana etc. Oricum e remarcabil ce faceti, dar timpul este foarte scurt. Multumesc. Emil.

Sunt multe motivele pentru care nu am putut publica mai repede. Veti vedea insa ca ritmul va creste foarte mult in doua etape

- o prima faza de luni 10 martie
- si in special incepand cu 17 martie de cand majoritatea membrilor echipei noastre vor avea timp disponibil

si ca vom pune rezolvarile in timp util. Puteti sa-i intrebati pe cei care au dat anul trecut bacalaureatul ca sa va convingeti.

Stim ca timpul de pregatire este destul de scurt, dar va rugam sa intelegeti ca nu noi suntem cei care am hotarat modul de organizarea al examenului de bacalaureat.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47495 membri, 58496 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ